×

Mutluluk Reçetesi: Doğal Beslenme Yazı Dizisi-1

Mutluluk Reçetesi:

 

Doğal Beslenme

 

Sağlıklı Yaşamanın Sırrı

 

Yazı Dizisi-1

 

Mine Rana Dayıoğlu


İnsan olmanın ve doğadaki tüm yaratılanlardan farklı olmamızın nedeni irademiz ve irademiz neticesinde kendi yaşamımız için doğru kararlar alarak hem beden hem ruh sağlığımızı korumak. İkisi o kadar büyük bir bütün ki, ikisinden birini kaybettiğimiz anda işleyiş duruyor.  İnsan olmak sadece gereksinimlerimizi karşılayarak yaşamaya çalışmakla olmuyor; hem ruhumuza hem bedenimize gereken özeni göstermemiz ve bizi diğer yaratılan her şeyden ayıran irademizi kullanarak yaşamımızı daha kaliteli hale getirmemiz gerekiyor.

Hayatımın uzun bir bölümünde yemek için yaşadım ama hem ruhen hem bedenen bunun beni yıprattığına, artık buna bir son vermem gerektiğine karar verdiğim an artık yaşamak için yemeye başladım. Vücudumun işleyişine ağır gelen, içinde bulunduğum durumdan hoşnut olmamamı sağlayan her tür yiyeceği kendi irademle yaşamımdan çıkardım. İşte olayların dönüm noktası tam da burada başladı. İrademle buna hükmedebildiğimi gördüğüm an hayatımdaki her şeye hükmedebileceğimi hissettim.

Çıktığım yolun macerası bu cümlenin bittiği noktada başladı: Sağlıklı beslenmek, sağlıklı hamilelik, mutlu bebekler…

“Hayatta iki şeyi hedeflemek gerek: Öncelikle istediğinizi elde etmek ve sonra da elde ettiğiniz şeylerin keyfini çıkarmak. Ancak insanlığın en bilge kişisi bu ikincisini yapabilir.”

“Senin bilgin ışıkla piştiyse, diğerleri bilginin ışığını fark eder.”

Yeşil yola, dut ağacına ve aileme...

Efsun ve Arel’in sihri bilginin irfanı...

Baştan Başlamak


Yemek yemeyi çok severim. Yemek yapmayı da çok severim.

Yapılan yemekleri tatmayı, onlara değer verip lezzetinin tadına varmayı da severim. Tek sihirli sözcüğüm var, o da yemeğin özünü hissetmek. Özün bütününe vardığınızda beslenmenin temeline ulaşıyorsunuz.

Amacınız zayıf kalmak mı, güzel olmak mı, sevilmek mi, kendinizi sevmek mi? Yoksa tüm bunların ötesinde sağlıklı olmak mı? Sanırım ortak payda hepsini istemek, en fazla da kendinizi güzel görebilmek. Pırıl pırıl saçlarınızla, ışıl ışıl parlayan cildinizle, güçlü tırnaklarınızla, sağlıklı dişlerinizle, her hastalıkta devrilmeyen bünyenizle güzelliğiniz paha biçilmez hale gelebilir.

Yanıtları ararken soruları çoğaltmak her zaman faydalıdır. İşte benim

serüvenimin başladığı zaman dilimi.



Bundan sonraki yazımıza “Hayatın Sihirli Basamakları “  ile devam edilecektir.

Mutluluk Reçetesi : Doğal Beslenme kitabının yayını için izin veren Sn. Mine Rana Dayıoğlu’na Elektrik Tesisat Portalı olarak  içtenlikle teşekkür ederiz
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt