×

Evrensel Bağlantı Sistemi (UCG – Universal Connectivity Grid) Yazı Dizisi-3


Evrensel Bağlantı Sistemi (UCG – Universal Connectivity Grid)


Yazı Dizisi-3


Tercüme: Kutlugün Sürmeli
UCG hücreleri için planlama bağlantısı

UCG hücresi başına ihtiyaç duyulan ara dağıtım noktalarının sayısı, yerleştirilen sistemlerin spesifik tipine ve miktarlarına ve aynı zamanda mobilya düzeni ve duvarların ve koridorların konfigürasyonu gibi çevresel faktörlere bağlı olarak değişecektir. Aşağıdaki öneriler, açık ofis ortamında ortak bina sistemlerini desteklemek için port sayımlarının önceden planlanması için genel kurallar ve düşünceler olarak hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Tablo 1 ve 2, 18.3 metre x 18.3 metre veya 12.2 metre x 12.2 metre hücrelere sahip açık ofis alanları boyunca sürekli olarak yerleştirilen planlama sistemleri için önerilen bağlantı noktası sayılarını sağlar.

Tablo 3, bina genelinde daha az tutarlı bir şekilde yerleştirilebilecek veya potansiyel olarak geniş kapsamlı port sayılarına sahip olabilecek planlama sistemleri için önerilen port sayılarını ve değerlendirmelerini sunar.

Binalarda yaygın olarak kullanılan bazı sistemler arasında, yerleştirmede daha az tutarlı olan, yaygın olarak dağıtılmış son nokta cihazları bulunur. Pratik bir konu olarak, bu tür cihazlar şebekeden bağımsız olarak konumlandırılmalı, fakat bulundukları hücre içinde uygun ara dağıtım noktasına eşlenmelidir. Aşağıdaki tablo, bu sistemler için aygıt başına bağlantı noktalarını planlama konusunda dikkat ve öneriler sunar.Bununla birlikte, son zamanlarda ISO/IEC 11801-6'nın yayınlanması, “binaya dağıtılmış hizmetler” olarak adlandırılan standardın veya başka bir deyişle IP bağlantısına ihtiyaç duyan ve genellikle binaların tavanında bulunan hizmetlerin tasarımı için, daha küçük bir alan oluşturmaktadır. Bu durumda uygulama ortamına bağlı olarak, aşağıdaki tablolara göre bu bölgelerin her biri için boyutlandırma önerileri daha büyük veya daha küçüktür.UCG: Bugünün ağları için sezgisel bir çözüm

Ticari ve kurumsal alanlar, işlevlerinde evrim geçirmeye devam etmektedir ve formlarında karşılık gelen bir evrimi zorlamaktadır. Daha fazla bağlı cihaz, daha fazla mobil çalışan ve daha fazla IoT cihazları ve hizmetleri, önceden planlanmış, ileri görüşlü bir altyapı yaklaşımının mantıklı olan tek ortam olduğu gerçeğini ortaya çıkarmaktadır.

UCG (evrensel bağlantı noktaları), düzgün bir şekilde konuşlandırılan tüm binadaki kullanıcılara, cihazlara ve uygulamalara esnek ve ölçeklenebilir bir performans sunarak, güç ve bağlantının ihtiyaç duyulan yerlerde olması, ortaya çıkan uygulamaların ve cihazların gerektireceği hız ve bant genişliği ile desteklenmesini sağlayacaktır.

Bu nedenle, UCG bugünün ve yarının yüksek performanslı ağları için sezgisel bir çözümdür.
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt