×

Pasif Yangın Durdurucu Ürünler Poz, Birim Fiyat Tarifleri Önerileri


Pasif Yangın Durdurucu Ürünler Poz, Birim Fiyat Tarifleri Önerileri


29.05.2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulu Başkanlığında yapılan toplantı sonrasında Pasif Yangın  Durdurucuların Birim Fiyat Tariflerinin  iki adet olduğu ve    oluşturulması gerektiği için Elektrik Tesisat Portalı olarak çalışma grubumuz  yaptığı toplantılar ve çalışmalar sonucunda Pasif Yangın Durdurucu Ürünler ile ilgili aşağıdaki  Poz, Birim Fiyat Tarifleri önerilerini oluşturarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulu Başkanlığımıza gönderilmiştir.

Aşağıdaki  önerilerimizin  yayınlanması dileğiyle
PASİF YANGIN DURDURUCU ÜRÜNLER POZLARI AÇIKLAMALARI
Poz NoPoz TanımıBirimAçıklama
PYD-10-20 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60)MtülBetonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  0-20 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-20-20 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120)MtülBetonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  0-20 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-321-50 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60)MtülBetonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  21-50 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-421-50 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120)MtülBetonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  21-50 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-5Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60)MtülYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-6Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120)MtülYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-7Yanıcı özellikteki tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60)MtülYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan  yanıcı özellikli kablo, boru, yanıcı izoleli boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan ve intümesan (ısı ile genleşen) özellikli yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-8Yanıcı özellikteki tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120)MtülYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan  yanıcı özellikli kablo, boru, yanıcı izoleli boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan ve intümesan (ısı ile genleşen) özellikli yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-9Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtılması (EI 60)Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde, en az 150 kg/m3 taşyünü levha üzerine çift taraflı olarak uygulanarak TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtım yapılması.
PYD-10Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtılması (EI 120)Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde, en az 150 kg/m3 taşyünü levha üzerine çift taraflı olarak uygulanarak TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtım yapılması.
PYD-11Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu harç ile yalıtılması (EI 60)Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu harç ile yalıtım yapılması.
PYD-12Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu harç ile yalıtılması (EI 120)Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu harç ile yalıtım yapılması.
PYD-13Dilatasyon ve yüksek hareketli derzlerde esnek yangın durdurucu kaplama yapılması (EI 60)Dilatasyon derzleri ve yüksek hareketli yapısal derzlerin, derz içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-14Dilatasyon ve yüksek hareketli derzlerde esnek yangın durdurucu kaplama yapılması (EI 120)Dilatasyon derzleri ve yüksek hareketli yapısal derzlerin, derz içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-15Giydirme Cephe ile döşeme arasındaki boşlukların yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanması (EI 60)Giydirme cephe ile döşeme arasındaki boşlukların içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-16Giydirme Cephe ile döşeme arasındaki boşlukların yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanması (EI 120)Giydirme cephe ile döşeme arasındaki boşlukların içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-17Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu esnek blok ile yalıtılması (EI 60)cm²Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu esnek blok ile yalıtım yapılması.
PYD-18Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu esnek blok ile yalıtılması (EI 120)cm²Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu esnek blok ile yalıtım yapılması.
PYD-19Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu yastık ile yalıtılması (EI 60)cm²Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan farklı ölçülerdeki yangın durdurucu yastık ile yalıtım yapılması.
PYD-20Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu yastık ile yalıtılması (EI 120)cm²Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan farklı ölçülerdeki yangın durdurucu yastık ile yalıtım yapılması.
PYD-21Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu köpük ile yalıtılması (EI 60)cm²Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo ve boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu köpük ile yalıtım yapılması.
PYD-22Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu köpük ile yalıtılması (EI 120)cm²Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo ve boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu köpük ile yalıtım yapılması.
PYD-23Tesisat geçişlerinin Dairesel Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtılması (EI 120)adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Dairesel Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtım yapılması.
PYD-24Tesisat geçişlerinin Dairesel Tekli Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtılması (EI 120)adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Tekli Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtım yapılması.
PYD-25Tesisat geçişlerinin Dairesel 3'lüKablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtılması (EI 120)adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan 3'lü Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtım yapılması.
PYD-26Tesisat geçişlerinin Kablo Geçiş Düzeni Modülleriyle yalıtılması (EI 120)adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Modülleriyle yalıtım yapılması.
PYD-27Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
120mm'lik Galvanizli Çelik Plaka Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 120mm'lik Galvanizli Çelik Plaka Montajı yapılması.
PYD-28Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
120mm'lik AISI 316 Plaka Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 120mm'lik AISI 316 Plaka Montajı yapılması.
PYD-29Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
Sıkıştırma aparatı (Galvanizli Çelik) Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Sıkıştırma aparatı (Galvanizli Çelik) Montajı yapılması.
PYD-30Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
Sıkıştırma aparatı (AISI 316) Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Sıkıştırma aparatı (AISI 316) montajı yapılması.
PYD-31Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
12x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 12x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-32Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
12x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 12x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-33Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
18x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 18x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-34Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
18x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 18x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-35Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
24x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 24x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-36Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
24x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adetYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 24x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-37Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
Yalıtım Bandı Uygulaması Yapılması         (EI 120)
MtülYangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Yalıtım Bandı Uygulaması yapılması.
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt