×

Neden Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Kullanmalısınız?


Neden Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) Kullanmalısınız?


Düzenleyen Kerim Çelik
Genel olarak bir UPS, elektrik sisteminize özgü problemlere karşı BT ekipmanlarınızı ve diğer elektrikli cihazlarınızı korur. UPS, aşağıdaki üç temel fonksiyonu yerine getirir:  1. Elektrikteki ani gerilim yükselmelerine ve dalgalanmalarına karşı donanımınıza gelebilecek zararları önler. Aynı zamanda birçok UPS modeli, şebekedeki bozucu etkileri sürekli olarak düzenler.
  1. Verilerin kaybolmasını ve bozulmasını önler. UPS kullanılmayan tesislerde ciddi bir sistem çökmesi oluşması durumunda, cihazlarınıza yüklediğiniz veriler bozulabilir veya tamamen kaybolabilir. Güç yönetimi yazılımı ile birlikte kullanılan bir UPS, sisteminizin istenilen biçimde kapanmasını sağlar.
  1. Elektrik kesintisi sonucu durma sürelerini ortadan kaldırarak, internet ağlarının ve diğer uygulamaların sürekli kullanılabilirliğini garanti eder. UPS aynı zamanda jeneratör ile birlikte kullanılarak enerji kesintilerinde jeneratörler için gerekli devreye giriş zamanını sağlar.
Dokuz yaygın elektriksel sorun ve UPS’lerin sunduğu çözümler

UPS’ler, aşağıda belirtilen dokuz yaygın elektriksel güç sorununun tümüne karşı koruma sağlamaktadırlar. UPS’ler, büroların, bilgisayar ağlarının, veri merkezlerinin, telekomünikasyon merkezlerinin, sağlık merkezlerinin ve sanayi kuruluşlarının güç koruması, dağıtımı ve yönetimi gereksinimlerinin karşılanması için tasarlanmışlardır.Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt