×

Mesleğinden Gurur Duyan; Uzman Mühendis Nesiller

Tüm Güncel Habeler için Tıklayınız!

yetkin-muhendis

Bihter Ünlüsoy

Bizler halen bazı yapıcı eleştirilerde bulunuyor olsakta, çok değerli üniversitelerde uzman eğitmenlerin lisans derslerini ve eğitim süreçlerini tamamlayarak büyük umutlar ile iş hayatına adım atıyor durumdayız. O anlarda eğitim sürecimizin hayatımız boyunca devam edeceğinin çokta farkında olmadan ‘Ben Elektrik Mühendisiyim ve Mühendislik yapacağım’ bilinci ile sektörde kendi yerimizi bulma uğraşı içerisine giriyoruz.
Zengin alt dallara sahip olan mesleğimizde uzmanlaşmamız, yüksek lisans ve uzmanlaşma programlarının yanı sıra, çoğunlukla iş hayatındaki tercihlerimiz, çalıştığımız firmalar, üstlendiğimiz görevler, organizasyon şemasındaki yerimiz doğrultusunda şekilleniyor ve zaman gerektiriyor.
Fakat neticede mesleğimizi icra edeceğimiz herhangi bir görevde yer alıyor olmamız bile yetkinlik sorumluluğunu beraberinde getiriyor. Ancak bu sorumluluk bilinci bireysellikten sıyrılıp çalıştığımız kurumlara, meslek topluluğumuzun saygınlığına, ülkemize, çevremize, insanlığa fayda ve katma değer sağlamamızın önünü açabiliyor, ‘Sürekli araştıran, sorgulayan, üreten, denetleyen, yenilik sunan, geliştiren mühendis nesiller...’ ve ‘mesleğinden gurur duyan eğitimli uzman nesiller...’ amacına hizmet edebiliyor.
Bu amaca hizmet etmek için son dönemde X,Y,Z kuşağı tartışmaları doğrultusunda farklı yaklaşımlarda bulunmak gerekse de, elbette temelde hız kazanmanın başlıca yolu sektörümüzün saygıdeğer uzman mühendislerinin nesilden nesile aktarılabilecek tecrübe paylaşımları.
İşte tam da bu sebepten ötürü sektörümüzün duayenlerinden saygıdeğer büyüğüm Sabri GÜNAYDIN Bey’in bu mesleki portal girişimi benim için de oldukça heyecan verici.
Bir nebze olsun bu hizmete katkı sağlayabilmek onurdur, gururdur...

Saygılarımla.
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt