×

AGİD-ETP LED Aydınlatma Armatürleri Standartları Webinarı 09.03.2022 Çarşamba Saat 11:00-12:30


AGİD-ETP LED Aydınlatma Armatürleri Standartları 
09.03.2022 Çarşamba Saat 11:00-12:30 

 


AGID-ETP İşbirliği ile 9 Mart Çarşamba Saat 11:00-12:30 arasında “AGID-ETP  LED AYDINLATMA ATMATÜRLERİ STANDARTLARI”  webinarı AGID Başkan Yardımcısı Sn. Kevork Benlioğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilecektir. 

Webinar Programımız 

10:50 -11:00   Davetlilerin Katılımı 
11:00 -11:10   "Açılış Konuşması" AGID  Başkanı - Fahir Gök   
11:10 -11:20   "Standard nedir, ne değildir?"   ETP- Ali Uyar   
11:20 -11:45   "Led Aydınlatma Armatürleri Standartları"  ETP- Sabri Günaydın
11:45-12:10    "LED Aydınlatma Armatürlerinde CE İşaretleme  ve Teknik Dosya Hazırlığı"
                       ETP- Burak Çıkırık   
12:10 -12: 30  Sorular-Cevaplar 


KONUŞMACILARIMIZ , MODERATÖR Fahir Gök


1958 yılında Sivas ‘ta doğan Fahir Gök ilk, orta ve lise eğitimimi FMV, Işık Lisesin de tamamladı. 1979 yılında İİTİA, İşletme bölümünden mezun oldu. Üniversite mezuniyetinin ardından Michigan Üniversitesi ELI de öğrenimine devam etti ve aynı üniversitenin İşletme fakültesinde misafir öğrenci olarak bulundu. 41 yıldır kayıtlı vergi mükellefi olarak aktif ve faal olarak iş hayatına devam etmektedir.  Aydınlatma sektöründe gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında başarılı projelere imza atan FERSA Aydınlatma Limited Şirketi’nin ve kahve sektörüne otomatik kahve makineleri ve sistemlerindeki çalışmaları ile öne çıkan KOFİS Anonim Şirketi’nin kurucusu ve ortağıdır. Sivil Toplum kuruluşları, Dernek, Vakıf ve Oda faaliyetlerini önemseyen ve bu faaliyetler için her zaman vakit ayıran Fahir Gök, İstanbul Sanayi Odası’nda Komite Başkanlığı, Meclis Üyeliği, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış halihazırda Meclis Üyesidir. AGİD, Kurucu üyesi ve 3. dönem Başkanıdır.  Lighting Europe Avrupa Aydınlatma Birliği Denetçi AGİD Temsilcisi olarak görev almıştır. 25 yılı aşkın bir süredir felsefi konularda ve spritüal alem ile ilgili aktif çalışmalar yapmaktadır. Bu konuda yayınlanmış “Yaşam ve Sen” isimli bir kitabı da bulunmaktadır. Belli zamanlarda Üniversiteler, Dernekler ve farklı platformlarda; Aile İşletmeleri, Kurumsallaşma, Girişimcilik gibi konularda konuk konuşmacı olarak konuşmalar yaparak gerek reel sektörle gerekse gençlerle tecrübelerimi paylaşan Fahir Gök, iki çocuk babasıdır. 


Ali Uyar 


Ali Uyar1956, Ankara doğumlu. Galatasaray lisesi mezunu. Yüksek öğrenimini ODTÜ  Mühendislik Fakültesi Elektrik bölümünde yaptı. 30 sene yurtdışı projelerde mühendislik ve proje müdürlüğü yaptı. 2011’den itibaren İstanbul’da bir tasarım firmasında danışmanlık yapıyor. Fransızca, İngilizce, Rusça ve İtalyanca biliyor. ETP portalı ETP  Enerji Verimliliği Çalışma Grubu lideri, ETP Transformatör Çalışma Grubu Lideri, ETP  Elektrik Tesisatlarında Dijitalleşme  Çalışma Grubu Üyesi, ETP Tasarım Kavramları Çalışma Grubu Üyesi, ETP BIM Çalışma Grubu Üyesi, ETP Elektrik İç Tesisat-Yönetmelikler Çalışma Grubu Üyesi,  ETP Tanıtım Çalışma Grubu Üyesi, ETP Mühendislik Etiği Çalışma Grubu Üyesi, ETP Etik Kurulu Başkanıdır. Sabri Günaydın 1957 Edirne doğumludur.1979 Yılında Ankara D.M.M.A.(Gazi Üniversitesi),Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına İstanbul Çorap Sanayinde Elektrik Kısım Şef Yardımcısı olarak başladıktan sonra, Trakya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çırağan Sarayı, Zincirlikuyu Tatlıcı İş Merkezi, Polat Rönesans Oteli, Dolmabahçe Süzer Binası, Esbank/SYKB Genel Müdürlük Binası, Show TV Genel Müdürlük Binası, Egebank A.Ş. Genel Müdürlüğü, Egebank Şubeleri gibi binaların yapımında Elektrik Şefi olarak görev yapmıştır. Daha sonra 15 Ekim 2018 tarihine kadar  tasarım, kontrolluk ve danışmanlık hizmetleri yapan bir firmada  çalışmıştır. Meslek yaşamına  mesleki deneyimleri doğrultusunda danışmanlık/kontrollük hizmetleri ile devam etmektedir.TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, The Institution of Electrical Engineers (IEE-IET /İngiltere) üyesi, Elektrik Tesisat Mühendisler Derneği (ETMD) kurucu üyesi, Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) fahri üyesidir. Elektrik Tesisat Portalı’nın kurucusu olup, ETP Portal'ında  gönüllü arkadaşları ile birlikte ülkemiz ve elektrik sektörümüz  yararına çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.Burak Çıkırık 1980 Balıkesir doğumlu, evli ve 1 çocuk babasıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme ön lisans programı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu, 2007-2011 arasında Miksan Motor A.Ş.’de Ar-Ge Mühendisliği, 2012-2013 arasında Siteco Aydınlatma’da Ar-Ge Mühendisliği ve 2013-2016 arasında OSRAM’da Kalite Müdürlüğü görevlerinde bulundu, 2016 yılından itibaren ise yine OSRAM’da İş Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Uzmanlık alanları: LED Sürücüler, aydınlatma otomasyonu, aydınlatma armatür tasarımı ve santrifüj pompa tasarımıdır.ETP CE İşaretleme Çalışma Grubu Lİderi, ETP Aydınlatmna Eko Tasarım veEnerji Etiketleme Çalışma Grubu Lİderi, ETP Aydınlatma Çalışma Grubu Eş Başkanı 'dır. 


ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak "kamera bağlanmaksızın" gerçekleştirebilirsiniz. 

Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.


Webinarımıza katılımınız için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki   linki tıkladıktan sonra karşınıza gelen  aşağıdaki görüntüde göreceğiniz sayfada  "Kaydol"  linkine tıklamanızı rica ederiz.

Tarafınıza gelen katılımcı E-posta ‘sında sol üst köşedeki “KABUL ET” ‘e tıklarsanız, tarafına gelen online webinar davetimiz Outlook takvimine entegre olacak ve tarafınıza gönderdiğimiz e-posta gelen kutusunda görünmeyecek ve ETP online söyleşimize katılımınızı  Outlook takvimi üzerinden gerçekleştireceksiniz. 
 
•    Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 

Bu linkten de ücretsiz kayıt ve sonrasında Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz. 

Tüm katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  webinarımız  sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi sırasında ve sonunda sorularınızı  webex  yazılım ara yüzünde sağ alt taraftaki   “S-Y (Soru –Yanıt) “  üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz. 

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

Sağlıklı günler, çalışmalarınızda başarılar  diliyoruz.
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt