×

Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemi Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi ETP Webinar Gerçekleştirildi !
Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemi Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi
ETP Webinar
Gerçekleştirildi !Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulumuz ile  çok uzun zamandır   devam eden çalışmalarımız, toplantılarımız  ve   sektörel olarak  yapılan toplantılar, alınan görüşler   sonrasında; güncel standartlar ve  teknolojik gelişmeler doğrultusunda düzenlenmiş  "Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Sistemi Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi " 23 Aralık 2020 tarihinde resmi gazetede (R.G. No: 31343)  yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 

Aşağıda linki bulunan bu şartname yapı sektörümüzde  ilgili güncel standartlar   doğrultusunda düzenlenmiş , can  güvenliği, yangın güvenliği  açısından   çok önemli bir şartnamedir.

Şartname için lütfen tıklayınız. 

Şartname ile ilgili ETP webinarımız 17.02.2021 Çarşamba saat 11:00-12:30 arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız Yüksek Fen Kurulundan Sn. Murat Uzunbel ,  ETP ‘den Sn. Kevork Benlioğlu tarafından Sn. Zeynep Akkaya , Sn.  Sabri Günaydın moderatörlüğünde  gerçekleştirilmiştir. 

Sn. Sabri Günaydın  açılış konuşmasında  yapı sektörümüzde  ilgili güncel standartlar   doğrultusunda düzenlenmiş , can  güvenliği, yangın güvenliği  açısından   çok önemli  bu şartname ile ilgili   "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız   Yüksek Fen Kurulu Başkanı Sn. Ertan Yetim’e , bu çalışmada  Bakanlığımızda önder olan   Sn. Murat Uzunbel’e ,  Bakanlığımızda bu çalışmaya emeği  geçenlere , “ETP  Acil Durum Aydınlatma ve Yönlendirme Çalışma Grubumuz üyelerine;  "  Ülkemiz ve sektörümüz için standartlar doğrultusundaki değerli yaklaşımları  ve görüşleri için  içtenlikle teşekkür etmiştir. 

İlk konuşma Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulu 'muzdan Sn. Murat Uzunbel tarafından gerçekleştirilmiş olup , Sn. Murat Uzunbel  Yüksek Fen Kurulumuz Teknik Şartname çalışmalarına esas olan yönetmelik ve kararnamelerin maddelerini , şartname çalışmaların nasıl yapıldığını  ve  tüm şartname çalışmalarının güncel teknolojik gelişmler ve ilgili güncel  standartlar doğrultusunda   olmasının önemini vurgulamıştır. 
Daha sonra Elektrik Tesisat Portalımız'dan Sn. Kevork Benlioğlu söz alarak Acil Durum Aydınlatma  ve Yönlendirme Sistemi Tesisatı Teknik Şartnamesini   uygulama  örnekleriyle  detaylı olarak anlatmıştır. 
Webinarın son  bölümünde Sn. Zeynep Akkaya  moderatörlüğünde  katılımcıların tüm soruları   Sn. Murat Uzunbel , Sn. Kevork Benlioğlu , Sn. Sabri Günaydın   tarafından cevaplanmıştır. ETP Webinar sunumları için aşağıdaki linkleri tıklamanızı rica ederiz. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  Yüksek Fen Kurulu  Sn. Murat Uzunbel'in sunumu için lütfen tıklayınız. 

Elektrik Tesisat Portalı Sn. Kevork Benlioğlu'nun sunumu için lütfen tıklayınız. 

ETP Webinarımızı ETP Youtube kanalımızdan izlemek için lütfen tıklayınız. 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt