×

Kablolar Teknik Şartnamesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ToplantıKablolar Teknik Şartnamesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplantı


Sabri Günaydın


Elektrik sektörümüzdeki elektrik tesisat tasarımcısı, yüklenici, üretici konusunda uzman arkadaşlarımızın görüşü alınarak hazırlanmış olan yangın yönetmeliğimizin yangına karşı güvenli kablolar ile ilgili maddelerin CPR –Yapı Malzemeleri Yönetmeliği ve ilişkili standartlar doğrultusundaki değişiklik önerileri ile ilgili aşağıdaki yazımız ve “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı”  mıza Elektrik Tesisat Portalı olarak 27.02.2018 tarihinde gönderilmişti.

ETP 2018.02 CPR YAZI    ../wp-content/uploads/ETP-2018.02-CPR-YAZI-.pdf

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız  Yüksek Fen Kurulu Başkanımız Sn. Mehmet Özkan’dan  konunun önemi nedeniyle Elektrik Tesisat Portalı olarak bir toplantı rica edilmiş. Sn. Mehmet Özkan’ın önderliği, organizasyonu ve Sn. Murat Uzunbel ‘in organizasyonu ile 03.07.2018 tarihinde Yüksek Fen Kurulu Başkanlığı toplantı salonunda CPR Kapsamında Yangına Karşı Güvenli Kablolar ile ilgili bir toplantı gerçekleştirilmiştir.Toplantıya  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızdan  Bakanlık Müşaviri Sn. Murat Uzunbel, Yapı Malzemeleri Daire Başkanlığı’ndan Sn. Mehmet Can Akgün,   Enerji Verimliliği Daire Başkanlığı’ndan Sn. Hakan Ergün, Yüksek Fen Kurulu’ndan Sn. Özlem Polat , Elektrik Tesisat Portalı’mızdan  Sn. Sabri Günaydın, Sn. Tamer Yavuztürk, Sn. Cezmi Gençel, Sn. Ayhan Güngör katılmışlardır.Toplantı sonrasında Sn.Murat Bayram ziyaret edilerek  yangın yönetmeliği, kablolar ile ilgili  sohbet edilmiştir.Bu toplantılardaki  görüş ve öneriler  sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza aşağıdaki  öneriler 31.07.2018 tarihinde  gönderilmiştir.

https://www.elektriktesisatportali.com/guncel-cpr-kapsamindaki-kablolar-ve-yangin-yonetmeligi-degisiklik-onerileri/13.11.2018 tarihinde de  Elektrik Tesisat Portalı’mızdan  Sn. Sabri Günaydın,Sn. Cezmi Gençel, Sn. Ayhan Güngör  katılımıyla  Bakanlığımızdan Sn. Murat Uzunbel yönetiminde  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Kablolar Teknik Şartnamesi ile ilgili olarak önemli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.Toplantı sonrasında   Enerji Verimliliği ve  Tesisat Daire Başkanı Vekili, Yapı Araştırmaları Daire Başkanı Vekili  Sn. Murat Bayram  ziyaret edilerek sektörel, yangın yönetmeliği , CPR, kablolar ile ilgili sohbet edilmiştir.

Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt