×

ETP Elektrik Tesisatlarında Dijital Dönüşüm Çalışma Grubumuza Katılım DavetiETP Elektrik Tesisatlarında Dijital Dönüşüm Çalışma Grubumuza Katılım Daveti 

Bihter Ünlüsoy 


 

Değerli Elektrik Tesisat Portalı  Takipçileri ve Gönüllüleri,   

Şehirleşme, insan yoğunluğu; çevresel etkiler, iklim değişiklikleri ve beklenmedik bir Covid-19 pandemi dalgası. Ülkemizde ve Dünya’da tsunami şeklinde etkisini göstermeye başlayan bu zorluklar, pandeminin de etkisi ile bize doğa olaylarına karşı ne kadar da savunmasız olduğumuzu; bağlantılı olarak sektörümüzdeki dijital dönüşümün ve sürdürülebilirliğin çok önemli faydalarını bir kez daha hatırlattı. 

Dünya’nın bazı bölgelerinde halen enerji erişimine sahip olmayan insanlar olduğu, bazı bölgelerde ise aşırı tüketim seviyeleri ile gelecek nesillere tükenmiş bir Dünya mirası bırakma riskinin çok çok yüksek olduğu düşünülürse, enerji kaynaklarımızın en doğru şekilde kullanılması için teknolojik gelişmeler ve dönüşümlerden faydalanılması  hem mesleki hem de insani bir sorumluluk. 

Ülkemizde ve Dünya’da öne çıkan en önemli teknolojik gündemlerin başında dijital dönüşüm geliyor. İnsanların makinalar ile iletişiminden makinaların makinalar ile, yapay zeka yazılımlarının sistemler ile iletişimi, iletişim protokolleri, büyük verinin ortaya çıkışı ve yönetilme ihtiyacı, verilerin anlamlandırılmasında kullanılan algoritmalar, alt yapılarda bulut tabanlı sistemlerin kullanılması, siber güvenlik; bina bilgi modellemesi; akıllı şehirler, akıllı şebekeler, akıllı tesisatlar,  insanların tesisatları uzaktan yönetme ihtiyacı; verimlilik ve tasarruf yaratacak digital uygulamalar; pandeminin de etkisi ile dönüşümün düşündüğümüzden de hızlı gerçekleşiyor olması gibi tüm bu gelişmeler oldukça heyecan verici. 

Bu konular ile bağlantılı olarak ETP “Elektrik  Tesisatlarında Enerji Verimliliği”,” BIM”, “ Akıllı Şebekeler”, “Enerji Depolama “ çalışma gruplarımız hali hazırda çalışmalarına ve sektörümüzü bilgilendirmeye devam etmektedir. 

Gelin sadece izleyici olmayalım, mesleki misyonumuzu da yerine getirecek şekilde dijital dönüşümün bir parçası olalım. Yeni kuracağımız ETP çalışma grubumuzda ‘
Elektrik tesisatlarında dijital dönüşüm’ konusunu portalımızın belirleyeceği uzmanlarımız ve ilgili diğer çalışma grupları liderlerimiz ile birlikte masaya yatırarak sektörümüze faydalı çıktılar oluşturalım. 

Bu doğrultuda 2 Ağustos 2021 tarihine kadar konu ile ilgili vizyonu ve uzmanlığı bulunan meslektaşlarımızın bireysel ve gönüllü başvurularını portalımıza yapmasını (iletisim@etp.com.tr) sabırsızlıkla bekliyor olacağız. 

Esenlikle.. 

Bihter ÜNLÜSOY

ETP  ‘Elektrik Tesisatlarında Dijital Dönüşüm’ Çalışma Grubu Lideri 


 

 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt