×

“16 Mayıs 2018 Uluslararası Işık Günü”


“16 Mayıs 2018 Uluslararası Işık Günü


Sabri GünaydınUnesco tarafından  "16 Mayıs 2018 Uluslararası Işık Günü"  ilan edilmiştir.


ATMK  tarafından  imza altı bandı hazırlanarak 16 Mayıs Işık Günü'ne dikkat çekmek amacıyla yazışmalarda kulanılmaktadır.

Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Yapı Fiziği Bilim Dalı Laboratuvarı'nda 15 Mart, 22 Mart ve 24 Nisan tarihlerinde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine ışık ve  aydınlatmaya yönelik bilgilewr Dr. Esra Küçükkılıç Özcan, Doç. Dr. Şensin Aydın  ve Prıf. Dr. Rengin Ünver tarafından deneysel olarak aktarıldı.

16 Mayıs 2018 UNESCO tarafından ilan edilen "Uluslararası Işık Günü" 'nün önemini vurgulamaya yönelik olarak "Işık Her Gün Hayatımızda"  konulu fotoğraflarınızı sosyal medya hesabınızdan  #ISIKGUNU2018 #IDL2018 #ATMK etiketleri ile paylaşın  ve farkındalık yaratın!


Işık, ışık kirliliği konularında farkındalık yaratmak amacıyla UNESCO tarafından ilan edilen “16 Mayıs 2018 Uluslararası Işık Günü” adına Gazi Üniversitesi bir çalıştay organize etmektedir.


ATMK işbirliği ile 15 Mayıs 2018 tarihinde Gazi Üniversitesi'nde düzenlenecek "Işık ve Işık Temelli Teknolojiler Çalıştayı"nda Başkanımız Prof. Dr. Sermin ONAYGİL Bilim Komitesi üyesi olarak ve "Disiplinlerarası Bir Konu : Aydınlatma ve Işık" başlıklı konuşması ile yer alacaktır.


Bu etkinlikte,

·         Işık Bilimi-Fotonik

·         Işığın teknolojideki yeri

·         Geçmişten geleceğe ışık teknolojilerindeki gelişmeler

·         Aydınlanma konforu

·         Işık kirliliği

·         …

konularının tartışılması hedeflenmektedir.


Detaylar için...
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt