Pasif Yangın Durdurucu Ürünler Poz, Birim Fiyat Tarifleri Önerileri

Pasif Yangın Durdurucu Ürünler Poz, Birim Fiyat Tarifleri Önerileri

29.05.2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulu Başkanlığında yapılan toplantı sonrasında Pasif Yangın  Durdurucuların Birim Fiyat Tariflerinin  iki adet olduğu ve    oluşturulması gerektiği için Elektrik Tesisat Portalı olarak çalışma grubumuz  yaptığı toplantılar ve çalışmalar sonucunda Pasif Yangın Durdurucu Ürünler ile ilgili aşağıdaki  Poz, Birim Fiyat Tarifleri önerilerini oluşturarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulu Başkanlığımıza gönderilmiştir.

Aşağıdaki  önerilerimizin  yayınlanması dileğiyle

PASİF YANGIN DURDURUCU ÜRÜNLER POZLARI AÇIKLAMALARI
Poz No Poz Tanımı Birim Açıklama
PYD-1 0-20 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60) Mtül Betonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  0-20 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-2 0-20 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120) Mtül Betonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  0-20 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-3 21-50 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60) Mtül Betonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  21-50 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-4 21-50 mm genişliğindeki derzlerin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120) Mtül Betonarme, tuğla, gaz beton, alçı levha vb. yapı elemanları arasındaki  21-50 mm genişliğindeki derzlerin TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-5 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60) Mtül Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-6 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120) Mtül Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-7 Yanıcı özellikteki tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 60) Mtül Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan  yanıcı özellikli kablo, boru, yanıcı izoleli boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan ve intümesan (ısı ile genleşen) özellikli yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-8 Yanıcı özellikteki tesisat geçişlerinin yangın durdurucu mastik ile yalıtılması (EI 120) Mtül Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan  yanıcı özellikli kablo, boru, yanıcı izoleli boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan ve intümesan (ısı ile genleşen) özellikli yangın durdurucu mastik ile yalıtılması
PYD-9 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtılması (EI 60) Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde, en az 150 kg/m3 taşyünü levha üzerine çift taraflı olarak uygulanarak TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtım yapılması.
PYD-10 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtılması (EI 120) Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde, en az 150 kg/m3 taşyünü levha üzerine çift taraflı olarak uygulanarak TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu kaplamalı taşyünü levha ile yalıtım yapılması.
PYD-11 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu harç ile yalıtılması (EI 60) Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu harç ile yalıtım yapılması.
PYD-12 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu harç ile yalıtılması (EI 120) Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu harç ile yalıtım yapılması.
PYD-13 Dilatasyon ve yüksek hareketli derzlerde esnek yangın durdurucu kaplama yapılması (EI 60) Dilatasyon derzleri ve yüksek hareketli yapısal derzlerin, derz içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-14 Dilatasyon ve yüksek hareketli derzlerde esnek yangın durdurucu kaplama yapılması (EI 120) Dilatasyon derzleri ve yüksek hareketli yapısal derzlerin, derz içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-15 Giydirme Cephe ile döşeme arasındaki boşlukların yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanması (EI 60) Giydirme cephe ile döşeme arasındaki boşlukların içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 120 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-16 Giydirme Cephe ile döşeme arasındaki boşlukların yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanması (EI 120) Giydirme cephe ile döşeme arasındaki boşlukların içerisine yerleştirilmiş olan taşyünü levha malzemesinin üzerinin yangın durdurucu esnek malzeme ile kaplanmış  ve sistem olarak TS EN 1366-4 Standartları kapsamında test edilmiş olan ve EI 60 yalıtım değerini sağlayan yalıtım sistemidir.
PYD-17 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu esnek blok ile yalıtılması (EI 60) cm² Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu esnek blok ile yalıtım yapılması.
PYD-18 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu esnek blok ile yalıtılması (EI 120) cm² Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu esnek blok ile yalıtım yapılması.
PYD-19 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu yastık ile yalıtılması (EI 60) cm² Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan farklı ölçülerdeki yangın durdurucu yastık ile yalıtım yapılması.
PYD-20 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu yastık ile yalıtılması (EI 120) cm² Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan farklı ölçülerdeki yangın durdurucu yastık ile yalıtım yapılması.
PYD-21 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu köpük ile yalıtılması (EI 60) cm² Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo ve boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 60 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu köpük ile yalıtım yapılması.
PYD-22 Tesisat geçişlerinin yangın durdurucu köpük ile yalıtılması (EI 120) cm² Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo ve boru vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan yangın durdurucu köpük ile yalıtım yapılması.
PYD-23 Tesisat geçişlerinin Dairesel Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtılması (EI 120) adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Dairesel Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtım yapılması.
PYD-24 Tesisat geçişlerinin Dairesel Tekli Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtılması (EI 120) adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Tekli Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtım yapılması.
PYD-25 Tesisat geçişlerinin Dairesel 3’lüKablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtılması (EI 120) adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan 3’lü Çoklu Kablo Geçiş Düzeni Ürünleriyle yalıtım yapılması.
PYD-26 Tesisat geçişlerinin Kablo Geçiş Düzeni Modülleriyle yalıtılması (EI 120) adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Modülleriyle yalıtım yapılması.
PYD-27 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
120mm’lik Galvanizli Çelik Plaka Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 120mm’lik Galvanizli Çelik Plaka Montajı yapılması.
PYD-28 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
120mm’lik AISI 316 Plaka Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 120mm’lik AISI 316 Plaka Montajı yapılması.
PYD-29 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
Sıkıştırma aparatı (Galvanizli Çelik) Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Sıkıştırma aparatı (Galvanizli Çelik) Montajı yapılması.
PYD-30 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
Sıkıştırma aparatı (AISI 316) Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Sıkıştırma aparatı (AISI 316) montajı yapılması.
PYD-31 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
12x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 12x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-32 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
12x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 12x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-33 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
18x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 18x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-34 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
18x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 18x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-35 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
24x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 24x12cm paketleme alanlı Galvanizli Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-36 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
24x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı Yapılması (EI 120)
adet Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni 24x12cm paketleme alanlı AISI 316 Dikdörtgen Çelik Çerçeve Montajı yapılması.
PYD-37 Tesisat geçişlerinin yalıtılması için Kablo Geçiş Düzeni
Yalıtım Bandı Uygulaması Yapılması         (EI 120)
Mtül Yangına dayanımlı duvar ve döşemeler üzerinden geçiş yapan kablo, boru, kanal vb. tesisat geçişleri çevresinde TS EN 1366-3 Standartları kapsamında test edilmiş olup EI 120 yalıtım değerini sağlayan Kablo Geçiş Düzeni Yalıtım Bandı Uygulaması yapılması.
2018-08-07T08:12:19+00:00

Elektrik Tesisat Portalı

Güncel makalelerimizden haberdar olmak için üye olun!
E-Posta Adresiniz
Güvenli

Siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikamız

Bu web sitesindeki çerez ayarları, size mümkün olan en iyi tarama deneyimini sunmak için "çerezlere izin ver" olarak ayarlanır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu Web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıdaki "Kabul Et" seçeneğini tıklarsanız, bu Web sitesini kabul etmiş olursunuz.

Kapat