Yazarlarımız

Ana Sayfa/Yazarlarımız
Yazarlarımız 2018-12-27T18:30:30+00:00

abdurrahman-gungor

Abdurrahman Güngör

1966 Almanya doğumlu, evli 1 çocuk babası, Almanca ve İngilizce dillerine vakıf, 1988 Yıldız Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği eğitimi ardından, 1990 yılından itibaren kablo sektöründe, Bakım Mühendisliği, Tasarım Şefliği, Kalite Kontrol Şefliği, İş Geliştirme Müdürlüğü, Kalite Güvence Müdürlüğü, Üretim Müdürlüğü ARGE Müdürlüğü, Fabrika Müdürlüğü ve Genel Müdürlük gibi farklı pozisyonlarda ve şirketlerde görevler aldı.

Görev aldığı şirketler ise sırasıyla, Türk Siemens Kablo, Pirelli Kablo, Saudi Cable , Nexans , Prysmian , Atom Kablo olup , 2013 yılından itibaren ise Kabtek firmasında teknik işlerden sorumlu Genel Müdür olarak görevini sürdürmektedir.

ayrac

 

 

Adem Karataş

1993 Ardahan doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi 3.Sınıf Elektrik Mühendisliği öğrencisi. 2015-2016 İTÜ Elektrik Mühendisleri Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve önceki senelerde faal olarak Yönetim Kurulunda görev aldı.

 

ayrac

 

akin-altin

Akın Altın

1990 yılında İzmir Atatürk Lisesinden, 1994 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. EMO Teknik Malzeme ve EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri firmalarında yaklaşık 10 yıllık bir tecrübeden sonra Matriks Bina Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. firmasının kurucu ortağı olarak 2005 yılından bu yana sektörde yer almaktadır. 20 yıllık yangın, güvenlik ve otomasyon sistemleri tecrübesine sahiptir. Bu sistemlere ilişkin projelendirme ve uygulama konularında yerel ve uluslararası standartları takip eden, içinde bulunduğu projelerde değer mühendisliği çerçevesinde kalıcı ve optimum çözümler sağlamaya gayret gösteren bir çalışma modeli benimsemiştir. Yangın Algılama, Acil Anons, Elektronik Güvenlik ve Otomasyon (Aydınlatma, HVAC, Enerji) sistemlerinde; bina uygulamaları, endüstriyel tesis uygulamaları ve açık saha uygulamaları ile ilgili projelendirme ve saha tecrübesine sahiptir.

ayrac

 

Ali Kubilay Korkut, Prof. Dr.

1970   yılında İstanbul’da dünyaya geldim. 1980-1987 yılları arasında İstanbul Erkek Lisesi’nde almanca ve ingilizce eğitim aldım.Doktor anne ve doktor babanın çocuğu olarak, onlardan aldığım olumlu etkiyle doktor olmaya karar verdim. 1987 yılında ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazandım.

1993 yılında Fakülteyi bitirdim ve ilk tercihim olan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ihtisasını kazandım. İhtisasım sırasında kısa süre İngiltere’de bulundum ve yine bu dönemde yaptığım uluslararası çalışmalarla İstanbul Üniversitesi tarafından 2 defa teşekkür belgesi ile ödüllendirildim.1999-2003 yılları arasında operatör doktor olarak Florence Nightingale Hastanesi’nde Prof.Dr.Bingür Sönmez, Prof.Dr.Cihat Bakay ve Op.Dr.Bülent Polat’ın ekiplerinde çalıştım.

2003 yılında Belçika’da Erişkin Kalp Cerrahisi, Periferik Arter Hastalıkları Cerrahisi ve Robotik Cerrahisi üzerinde çalıştım. 2005-2007 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Haseki Kardioloji Enstitüsü’nde Akademik Kariyerine devam ettim ve çok sayıda bilimsel çalışmalar yaptım ve Ulusal kitaba Bölüm Yazarlığı yaptım. 2012 yılında Doçentlik sınavını başararak Doçent ünvanını aldım. 2017 yılında Profesör oldum ve halen Haliç Üniversitesi’nde akademik kariyerime devam etmekteyim.

ayrac

Alfred Mörx

Eur.-Phys. Dipl.-Ing. Alfred Mörx; OVE, IEEE

1958 Viyana doğumludur. 2001 yılından beri karmaşık teknik sistemlerde risk analizi ve koruyucu teknolojilere odaklanan ve fizik üzerine lisanslı bir danışmanlık mühendislik firması olan diam-consult’ın sahibidir. Viyana Teknoloji Üniversitesinde teknik fizik okumuştur.

Temel elektroteknik güvenlik konularında uzman olarak güvenli elektrik uygulamaları alanında ulusal, Avrupalı ve uluslararası ekiplerde 25 yıldan daha uzun süredir çalışmaktadır.

 

ayrac

a-o

Alp Arslan Ok

1970 İstanbul doğumlu , evli 2 çoçuk babası , Almanca ve İngilizce dillerini  bilmekte, 1987-1992 İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği eğit imi sonrasında , 1992-1998 yılları arasında Simko San. ve Tic. A.Ş.’de (günümüzde Siemens San. ve Tic.. A.Ş.) görev yaptı.1998’den bu yana EAE Elektrik A.Ş.’de Alçak ve Orta Gerilim Şalt Dolapları imalatı yapan bölümde yönetici olarak çalışmaktadır. Çalışmaları aşağıdaki konuları kapsamaktadır

Elektrik Mühendisleri Odası EMO ve Amerikan Elektrik Mühendisleri Enstitüsü IEEE üyesidir.

 

ayrac

 

A.S.-crop

Andreas Schneider

Andreas Schneider RF mühendisliği ve bileşenlerine duyduğu özel ilgi ile, Münih Teknik Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği okudu. Kariyeri sırasında çeşitli yerlerde yönetim nitelikleri elde etti. Örneğin; Massachusetts Institute of Technology, Stanford, INSEAD, ve Indian Institute of Management.

Andreas Schneider’ın kariyeri yenilikçi kablosuz teknolojisi pazarlar yaratmak ve dünya çapında satış stratejilerinin geliştirilmesi üzerine odaklanmıştır. EnOcean GmbH kurulmadan beş yıl önce, Siemens AG GSM modülleri dünya çapında pazarlama sorumluydu. Daha önce birkaç  firmada bir dizi küresel sistem ve ürün işinde dokuz yıl geçirdi. Bunların yanı sıra Rohde & Schwarz BICK Mobilfunk GmbH. şirketinin telsiz sistemleri satış direktörü olarak çalışmıştır.EnOcean GmbH Pazarlama Müdürü ve Kurucu ‘dur.

ayrac

 

aeu

Aral Ekrem Uzun

1980 Karşıyaka, İzmir doğumlu olup 2002 yılında Yeditepe Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden burslu olarak mezun oldu.

Kariyerine EMT Elektronik’te önce Proje Mühendisi daha sonra Proje Müdürlüğü görevleri ile başladı. CCTV, Kartlı Geçiş, Yangın Algılama, Hemşire Çağrı Sistemleri, Adli Bilişim Yazılım ve Donanımları, Kriminal Ekipmanları, Video ve Ses Analiz/İyileştirme konularında uzmanlık kazandı. 2011-2014 yılları arasında Honeywell Life Safety Ankara Bölge Müdürlüğü görevinde bulundu. Bu süreçte Honeywell Yangın Algılama, Acil Anons ve Hemşire Çağrı Sistemlerinin satışı, bayi kanalı yönetimi ve iş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu olarak çalıştı. Halen Geutebrück Eurasia Güvenlik Sistemleri İstanbul Bölge Müdürü olarak IP Kamera Güvenlik Sistemlerinin satışı, bayi kanalı yönetimi ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmektedir

ayrac

a-g

Ayhan Güngör

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği lisans programı ardından Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi yüksek lisans programını tamamlayan Ayhan Güngör, 2002 yılından itibaren kablo sektöründe Nexans Türkiye Endüstri ve Ticaret A.Ş. çatısı altında satış ve pazarlama alanlarında değişik görevlerde bulunmuş ve kablo sektöründe çalışmalarına devam etmektedir.

Hobileri arasında bilgisayar ve web programlama bulunmasının da etkisiyle, sektörel deneyimini ve kodlama bilgisini aynı çatıda birleştirerek sektör profesyonellerine yardımcı olabilmek amacıyla kablokodu.com ve thecablecode.com sitelerinin kodlarını yazmış ve tasarımını gerçekleştirmiştir.

1984 İstanbul doğumlu olan Ayhan Güngör, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

ayrac

aytekin-durmus Aytekin Durmuş
1980 Malatya doğumludur. 1998 yılında Malatya Ş.K.Ö Endüstri Meslek Lisesi Elektrik-Elektronik Bölümünden, 2004 Yılında da Erciyes Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Bölümünden mezun olmuştur. 2006 yılından itibaren HB Teknik Elektrik Mühendisliği Proje ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şirketinde çalışmaktadır. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

ayrac

 

 Banu Manav, Prof. Dr.

Lisans Eğitimini, Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde 1995 yılında tamamlamıştır. 1995-1997 yılları arasında sürdürdüğü Yüksek Lisans Eğitimini, Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde Effects of Different Lighting Arrangements on Space Perception başlıklı tezini vererek tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Anabilim Dalı Yapı Bilgisi Programı’nda 2001 yılında başladığı Doktora eğitimini, Ofislerde Aydınlık Düzeyi, Parıltı Farkı ve Renk Sıcaklığının Görsel Konfor Koşullarına Etkisi: Bir Model Çalışması başlıklı tezi ile 2005 yılında tamamlamıştır.

Araştırma Alanları, yapma aydınlatma sistem tasarımları, mekan algısı, ışık ve renk, ışık- sağlık-aydınlatmada kalite, kullanıcı konforu -tasarım parametreleri olan Manav’ın 7 tanesi SCI kapsamında, diğerleri alan indekslerinde taranan dergilerde yayımlanmış otuz makalesi, üç adet kongre kitap editörlüğü, bir kitapta bölüm, yurtiçi ve yurtdışında sunulmuş ve basılmış elli bildirisi, dört adet yurtiçi ve yurtdışında davetli seminer sunumları, mesleki röportajları bulunmaktadır. Danışmanlığında tamamlanmış  devam etmekte olan Lisansüstü tezler vardır. WEB of Science veri tabanında (eylül 2017 tarih güncellemesiyle) yayınlarına üçyüzden fazla atıf olan Manav’ın çeşitli idari görevleri, aktif olarak yürüttüğü komite ve komisyon görevleri, bilimsel ve mesleki kuruluşlara üyelikleri bulunmaktadır. Aydınlatma Türk Milli Komitesi 6., 7. ve 8. Dönem Yönetim Kurulu üyesi ve saymanıdır.

Bilimsel araştırma projeleri yürütmüştür, ulusal mimari yarışmalarına, uluslararası ürün tasarımı yarışmasına katılmış, eserleri sergilenmiştir. TÜBİTAK teşvik ödülleri olan Banu Manav, yirmiyi aşkın ulusal/uluslararası kongre, yarışma, çalıştay düzenlemiş, çeşitli sertifika programlarında eğitmenlik yapmıştır. Halen tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yaptığı İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde Dekanlık görevini yürütmektedir. İleri düzeyde İngilizce bilen Prof.Dr Banu Manav, evli ve iki çocuk annesidir.

ayrac

b-a-crop

Barış Akdoğan

Barış Akdoğan, Eaton Elektrik Sektörü Türkiye’nin, ürün yönetimi ve teknik destek hizmetlerinden sorumlu Ürün Destek Müdürü’dür. Eaton’a 2008 yılında Moeller satın almasıyla geçti. Moeller’deki kariyerine 1998 yılında Moeller Türkiye’nin kurulmasıyla başlayan Akdoğan, bu süreçte Eaton-Moeller’de Satış Mühendisi ve Pazarlama Müdürü görevlerinde bulundu. Moeller’den önce Schneider Elektrik Türkiye’de Satış Tanıtım Mühendisi olarak görev yaptı. Görev yeri İstanbul olan Barış Akdoğan, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği (1993) mezunudur.

 

ayrac

M. Berker Yurtseven

Dr. M. Berker Yurtseven, İstanbul Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 2003 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsünde yüksek lisans ve doktora programını tamamladı. Halen İTÜ Enerji Enstitüsü aydınlatma tekniği laboratuvarında LED armatürlerin ısıl ve optik analizi ve fotometrik ölçümleri konusunda çalışmaktadır

 

ayrac

resim-cropBihter Ünlüsoy

1983 Izmit doğumludur. 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi/ Mühendislik Fakültesi/ Elektrik Mühendisliği Ana Bilim Dalından mezun olmuştur. 2005-2007 yılları arasında iki farklı şirketin proje yönetim ve tekliflendirme birimlerinde ‘Enerji Kalitesi’ uzmanlık alanı içerisinde çalışmalar yaptıktan sonra 2007 yılında Schneider Elektrik ailesine katılmıştır. 6 yıl sure ile Servisler Departmanı ve Proje Yönetim Merkezinde Proje Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir. Son iki yıldır ise halen sürdürdüğü Proje Geliştirme&Preskripsyon Müdürlüğü pozisyonunda kariyerine devam etmektedir.
Özellikle Alçak Gerilim ve Orta Gerilim Dağıtım Dizaynı ve Enerji Kalitesi uzmanlık konuları arasında yer almaktadır. Evlidir ve 1 kız çocuk annesidir.

 

ayrac

 

burcin-baran-crop

Burçin Baran

1985 yılında Sakarya-Adapazarı’nda doğdu. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 2007 yılında mezun oldu. Bakım Mühendisliği, Şantiye Mühendisliği görevlerinde yaklaşık 2 yıl çalıştı. 2010 yılında çalışmaya başladığı Eltaş Transformatör A.Ş firmasında halen Kuru Tip Tasarım Şefi olarak görevine devam etmektedir.

 

 

ayrac

Bülent Özince

1973 yılında Kayseri’de Dünya’ya gelen Bülent Özince İlkokul öğrenimini Eskişehir’de ortaokul ve liseyi Kayseri Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu lisesinde tamamlamıştır.

Yüksek öğrenimini Yıldız teknik Üniversite’si Elektrik Mühendisliği Fakültesi’nde tamamlamıştır. 1995- 1998 Yılları Arasında Kayseri de çalıştıktan sonra 1998 yılında Istanbul Taksim- 4. Levent metrosu Elektromekanik Temin ve montaj işlerinde Müşavir olarak görev almıştır. Projenin tamamlanmasından sonra askerliğini Ankara Gata hemşirelik yüksek okulundan İngilizce öğretmeni olarak tamamlamıştır. 2001- 2005 yılları arasında Cedetaş firmasında yıldırımdan korunma ve ani aşırı gerilim korunma ürünlerinin satış ve proje destek Bölümü’nde görev almıştır. Yıldırım’dan korunma konusunda çeşitli araştırmalar yapmış ve seminerler vermiştir. 2005 yılında Marmaray Tüp Geçit projesi ana yüklenicisi Japon Taisei firmasında tasarım koordinatörü olarak göreve Başlamış ve halen bu Görevini devam ettirmektedir.

İyi derecede İngilizce bilmekte ve yarı profesyonel olarak müzikle uğraşmaktadır.

ayrac

 

Çağrı Kanık

1986 Samsun doğumlu olup, 2004 yılında Ordu Fen Lisesi, 2009 yılında ise İstanbul Teknik Üniversitesi Kontrol Mühendisliği bölümünden mezun olup 2010 yılında           ABB Elektrik A.Ş’de Ölçüm Ürünleri bölümünde Satış Mühendisi olarak iş hayatına başlamıştır.

2014 yılında Roxtec Türkiye Ofisinin kuruluşundan bu yana firmada görev alan Çağrı Kanık, Enerji ve Proses Endüstrisinde Kablo Geçiş Yalıtımının önemi ile ilgili olarak Roxtec’in dünyadaki tecrübelerini Türkiye’deki firmalara eğitim, seminer ve saha uygulamaları ile aktarmaktadır.

 Roxtec Türkiye Ofisinde Enerji ve Proses Endüstrisi Segment Müdürü olarak görev yapmaktadır

 

ayrac

c-k

Cem Kafadar

1965 yılında İstanbul’da doğdu. 1987 yılında İTÜ İnşaat Fakültesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olduktan sonra 1988 – 1998 yılları arasında Koç Holding bünyesinde yer alan Garanti Koza İnşaat’ta şantiye şefliği, kesin hesap ve planlama şefliği, satın alma şefliği, teknik ofis müdürlüğü, proje müdür yardımcılığı gibi farklı görevlerde çalıştı. 1998 yılından 2004 yılına kadar Alarko’da iç denetim uzmanlığı, planlama şefliği, iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı görevlerinde bulundu. 2004 – 2006 yılları arasında da IKEA Ümraniye projesinde Teknik Müdür olarak görev aldı. 2006 yılında internet üzerinden danışmanlık hizmetleri verdiği kendi şirketini kurdu. 2007 yılından bugüne 1inşaat Bilişim Reklamcılık Ltd. Firmasında kurucu ortak olarak yer almaktadır.

 

ayrac

 

Cem Kır

1977 İstanbul doğumludur. Evli ve 1 çocuk babasıdır. Haydarpaşa Lisesi ve Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden mezun olmuştur. Elektrik tesisatı şantiye ve proje yönetimleri ile meslek hayatına atılmıştır. 2002 senesi ile ECT Grup bünyesine katılmıştır. Sırasıyla; saha test ve devreye alma mühendisi, satış mühendisi ve bölge müdürü olarak çalışmıştır. Halen satış müdürü olarak görevine devam etmektedir. Kompanzasyon, Harmonik filtre sistemleri ve Enerji otomasyonu sistemleri başta olmak üzere, Enerji verimliliği ve Elektrik enerji kalitesi konularında; projelendirme, uygulama tecrübesine sahiptir.

 

ayrac

cezmi-gencel
Cezmi Gençel

1959 Bartın doğumlu olan Cezmi GENÇEL, 1981 yılında Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1982-1983 yılları arasında askerlik vazifesini tamamlamıştır.

1984 yılında kablo sektöründe Bakım Mühendisi olarak iş hayatına başlamıştır.
1989 yılında Üretim Müdürü olarak çalışmalarına devam etmiştir.
2004 yılında Erse Kablo San. ve Tic. A.Ş.  İşletme müdürü olarak başlayan görevini Teknik Danışman olarak sürdürmektedir.Teknik yayınlarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini sektörle paylaşmakta, kurum içi ve kurum dışı eğitimlere, seminerlere katkı sağlamaktadır.

 

ayrac

cihan-karamik Cihan Karamık
1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 2 yıl süreyle İGDAŞ’ta elektrik ve haberleşme şefliği yaptı. Askerlik hizmetinin ardından 1999 yılında Schneider Elektric ailesine teknik eğitim uzmanı olarak katıldı ve sırasıyla, eğitim merkezi müdürlüğü, pazarlama proje müdürlüğü, ticari verimlilik sorumluluğu, proje geliştirme müdürlüğü, enerji verimliliği müdürlüğü görevlerini yürüttü. 01.01.2015 tarihi itibariyle de Kamu ve Stratejik İlişkiler Direktörlüğü görevine atanan Karamık aynı zamanda EYODER (Enerji Yönetimi Derneği) Başkan yardımcılığı ve ENVER (Enerji Verimliliği Derneği) İstanbul şubesi yönetim kurulu üyeliği görevlerini de sürdürmektedir. Güç Sistemleri, enerji verimliliği, enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında uzmanlıkları olan Sn. Cihan Karamık başarılı iş yaşamının yanısıra çok sayıda teknik yayın, eğitim, seminer ve konferansa katkı sağlayarak bilgi birikimini ve deneyimlerini sektörle paylaşmayı görev bilmiştir.

 

ayrac

 

 Chris Putman

Chris Putman, CommScope firmasında Saha Uygulama Mühendisi (Field Application Engineer) olarak görev almaktadır ve Benelüx (Belçika, Hollanda ve Lüksemburg) bölgesinden sorumludur. CommScope teknik ekibine 2001 yılında katılmış olan Chris Putman, Benelux bölgesinde ki müşterilere teknik destek ve danışmanlık desteği sağlamaktadır.1994’ten yılından beri Telekomünikasyon sektöründe çalışmakta olan Chris Putman, fiber optik ürünlerin üretimini yapan iki farklı firmada proje mühendisi ve araştırma geliştirme sorumlusu olarak da çalışmıştır.

Elektromekanik Mühendisliği alanında yüksek lisans ve ayrıca İşletme Ekonomisi derecesinede sahip olan Chris Putman’ın fiber optik alanındaki tecrübesi yapısal kablolama pazarının gelişiminde önemli bir katkı sağlamıştır.

ayrac

fotoDario2013

Dario Giordani

1983 yılında Politecnico Of Milan Üniversitesi’nden mezun olan Dario Giordani 1995 yılından beri kablo sektöründe yer almaktadır. Nexans Firması’nda Avrupa Ürün Müdürü olarak çalışmaktadır. 2001 den 2011 yılına kadar Europacable CPD Grup üyeliği, 2006- 2011 yılları arasında ECBL Komünikasyon Grubu ve Bilim Takımında başkanlık görevini üstlenmiştir. Yönlendirmeleri sayesinde Safety-during-fire.com projesi ve Lund Üniversitesi ile birlikte Kaçış Simülasyonu Araştırma Projesi gerçekleştirilmiştir. Dario, 2009-2011 yılları arasında EFA’de(Avrupa Yangın Akademisi) Europacable ‘ı temsil etmiştir.

İtalya Kablo Üreticileri Derneği’nde CPD/CPR konularında Nexans Firması’nı temsil etmektedir.
Europacable yönetiminin CPR çalışma grubu düzenleyicisidir.

ayrac

deniz-metin Deniz Metin
1992 Gölcük doğumludur. 2010 yılında 2010 YGS-LYS sürecinde yaklaşık 1 milyon aday arasında 2963. sırayla Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümüne yerleşmiştir. 2012-2013 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP) Başkan yardımcılığı , 2014-2014 yıllarında kulübün yönetim kurulu başkanlığını ,BÜYAP “İlkokulumuz Sosyal Sorumluluk Projesi” alt kurulu ve sponsorluk alt kurulu başkanlığını yapmıştır. Ankara Gazi Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Başkan Yardımcısı dır. Kasım 2012-Kasım 2013 tarihleri arasında inşaat mühendisliği bölümü içerisinde en çok oyu alarak öğrenci temsilcisi seçilerek Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsilciliği Kurulu Üyesi olmuştur. Gayrimenkul İçin Strateji Platformu(GİSP) Asistan Öğrenci dir. Ağustos 2014’ten itibaren yeni yapılanma aşamasında olan ve öğrenci kulüplerinde “iyi yönetişim” ilkelerinin uygulanması amacını güden Yönetişim 101 Oluşumu’nda kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görev almaktadır. International Association of Civil Engineering Students(IACES) LC-Boğaziçi başkanı olarak organizasyonun Kasım 2014’te Porto’da yapılan genel kurulunda (Academic Congress of Civil Engineering Students) Boğaziçi Üniversitesini delege olarak temsil etmiştir.

ayrac

 

 Doğan Alkan

Doğan ALKAN 1968 yılında İstanbul’da doğdu.

Lisans eğitimini 1985-1989 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde, Yüksel lisans eğitimini de 1989-1991 yıllarında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde tamamladı. 1990-1993 yılları arasında İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Devreler ve Sistemler Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Bu zaman içinde Doktora dersleri aldı ve doktora tezi yeterlilik sınavını vererek üniversiteden ayrıldı. 1992-1998 yıllarında TESS A.Ş’de Ar-Ge Mühendisi ve Müdürü olarak görev yaptı. 1998 yılında, halen görevde bulunduğu, sektörün en eski firmalarından Elektropanç  Elektronik Limited Şirketi’nde Teknik Müdür olarak göreve başladı. Kendisi halen bu görevini sürdürmektedir.

Doğan ALKAN evli ve 2 çocuk babasıdır.

ayrac

Duygu KOSEOGLU

Duygu Köseoğlu

1984 Denizli doğumludur.  2009 yılında  Ege Üniversitesi  Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans öğrenimini Sakarya Üniversitesi Kalite Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. 2010 yılında Nexans Türkiye Denizli fabrikasında Kalite Kontrol Mühendisi olarak başladığı çalışma hayatına Kalite Kontrol ve Ar-Ge Şefi olarak devam etmektedir.   Nexans grup içerisinde teknik komitelere üyedir.

Özellikle yangın güvenliği kabloları, Oil&Gas dayanımları ve yüksek performans testleri üzerine çalışmalarını sürdüren Duygu Köseoğlu, bu konularda çeşitli seminerler de vermiştir.

ayrac

 

emre-gunes-event

Emre Güneş

Ağustos Teknoloji neferi. PLD (Professional Lighting Design) Türkiye dergisi editörü. Endüstri Mühendisi. Galatasaray Üniversitesi Mezunu. Kurumsal hayatta geçirdiği 10 ay sonrası, aile şirketi içerisinde üzerine düşen görevleri yerine getirmek üzerine kariyerini çizdi. Hiç alakası olmadığı bir işe (editörlük), hiç alakası olmadığı bir sektöre (aydınlatma) girme sebebi de budur. 2006 yılından beri olan bu süreçte, sürekli olarak “aydınlatma tasarımı” ile ilgili okudu, yazdı, çizdi, gezdi, gördü, araştırdı ve etkinlikler düzenledi. 2014 yılı başında ticarete atılarak Ağustos Teknoloji’yi kurdu. İnovatif aydınlatma teknolojilerini Türkiye pazarı ile tanıştırıyor.

ayrac

Emre Sami Süzer

1981 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve yine aynı üniversitenin Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı.
Yüksek lisans eğitimi sırasında önce Caretta Yazılım firmasında Yazılım Mühendisi olarak çalıştı sonra da 2004 senesinde Aktif Mühendislik firmasında Proje ve AR-GE departmanında çalışmaya başladı. 2013 senesinden beri de Proje & AR-GE Direktörü unvanı ile görevine devam etmektedir.

 

 

ayrac

 

emrecan-turkes Emrecan Türkeş
1987 İzmir doğumludur. 2009 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü , 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi MBA Yüksek Lisans Programını bitirmiştir.2010-2011 yıllarında SMS Sanayi Malzemeleri A.Ş. de çalışmış , 2012 yılından itibaren de Hilti İnşaat Malzemeleri TİC. A.Ş. ‘de çalışmaktadır.Evlidir.

 

 

 

ayrac

 

Enes Akgün

İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Mühendisliği Programı’ndan mezun oldu. Askerlik görevimi tamamladıktan sonra, Yıldızlar SSS Holding A.Ş.’de Enerji Ticareti Mühendisi olarak görev yapmaya başladım. Bu görevimde, serbest tüketicilere aktif elektrik enerjisi satışı ve PMUM işlemlerinin yürütülmesi görevlerini yürüttü. Aynı şirkette Enerji Ticareti Müdürü olarak atanmamın ardından da kısa bir süre aynı görevleri üstlendi.

2012 yılında, iş değiştirerek Schneider Electric’te Enerji Verimliliği Danışmanı olarak görev yapmaya başladı. Bu görevimde, hem sanayi  hem de ticari binalarda enerji etütlerinin gerçekleştirilmesi faaliyetlerini yürüttü. Enerji etütlerinin ve diğer enerji yönetimi hizmetlerinin satışı, sahada hem mekanik hem de elektriksel ölçümlerin gerçekleştirilmesi ve hesaplamaları, önerileri, teklifleri  vb. içerecek şekilde detaylı bir etüt raporunun hazırlanıp müşteriye sunulması ana görev tanımların arasında yer almakta idi. 2014 yılından itibaren departmanının  SAP işlemlerini yürütülmesi de  sorumluluğuma geçti. 2015 yılı başı itibariyle, mevcut görevlerime ek olarak, alınan işlerin Proje Yönetiminin yapılması ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Danışmanlığı görevlerini de üstlenmiştir.

ayrac

Ercan-Bizsel-2

Ercan Bizsel

1967 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nü Uluslararası Pazarlama uzmanlık dalında 1990 yılında bitirdi. İzmir Ayker Bilgisayar A.Ş.’de Profesyonel Hizmetler Uzmanı olarak Bilgi İşlem sektöründe çalışmaya başladı. Ardından Index Bilgisayar A.Ş.’de başta IBM ve Symantec olmak üzere çeşitli donanım ve yazılım ürünleri Ürün Müdürü olarak çalıştı. 8 yıl boyunca hem teknik hem de satış alanında bayi kanalını geliştirdi. 2006 yılında Kurumsal Güvenlik ve Ağ Yazılımları distribütörü Kavi International ’da Genel Müdür Yardımcısı olarak firmanın kanal yapısını geliştirecek tüm teknik konulardan sorumlu olmuş çalıştığı altı yıl içinde çok sayıda sertifika eğitim vermiştir, online webinar’ların Türkiye’deki öncülerinden olmuştur. 2011 yılında EOS Elektronik’te İş Geliştirme Direktörü olarak iş hayatına yön verdi. Halen EOS Elektronik’te yeni ürün ve pazarlar geliştirmek için çalışmalarına devam etmektedir. İş hayatı boyunca teknik, satış ve eğitmenlik konularında çeşitli sertifikalara sahip olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ayrac

e-t-crop

M. Erdemir Toykan

Eğitim : BSc.(1970), MSc. (1972) ODTÜ Elektrik/Elektronik Yüksek Mühendisi

Zorlu Center (Yüksel Proje Uluslar Arası) (Mart 2009-Kasım 2012) ,Jumeriah Park Villas    Dubai  (Dar Al-Handasah Consultants) Financial District Project  Almata (Dar Al-Handasah Consultants), Al Rayyan Otel İnş. Doha  ( Samko International) ,Gold&Silver Towers Dubai ( Bin Belaila Baytur), Formula 1 Yarış Pisti Kurtköy (FİYAŞ), Amerikan Başkonsolosluğu İnşaatı İstinye (US.Department of  State Overses Buiding Operations), Sabancı Üniversitesi Kurtköy (Sabancı Üniversitesi), Organ Nakli Hastanesi Antalya (Hazama) (İstanbul ofisinde çalıştım), MNM Holding İstanbul, Bakü, İstanbul Hafif Raylı Hızlı Tramvay Sistemi (ABB-Esaş ),Thermal Power Plant  Payton,Java Island / Endenozya  (ABB-Esaş), Hyatt Regency Otel İnş. Taksim ( Sasel / Yüksel / SAE (Fransız Firması  ), Swiss The Bospohorous Otel İnş. Maçka (Sasel/ Hazama (Japon Şirketi ), İstanbul Hafif Raylı Hızlı Tramvay Sistemi   (Asea Traction ), AL-Askar Enginering Consulting Company  Riyad Suudi Arabistan, Bendix-Siyanco, Corps of Enginers USA)  Riyad Suudi Arabistan ,Ereğli Demir Çelik Fabrikası  Elektronik Mühendisi (1974-1978 ), Devlet Su İşleri Barajlar Dairesi (1970-1972)

ayrac

e-v-crop

Eric Vatonne

Makine Çözümleri’nde pompa ürünleri için Schneider Electric Pazarlama Yöneticisi’dir.

Her kıtada makinelerde, 25 yıldan fazla otomasyon ve uluslararası ticaret deneyimi vardır.

 

 

ayrac

Etienne Tison
1951 Maing Fransa doğumludur. 1975 yılında ENSIEG (Ecole Nationale Supérieure des Ingénieurs Electriciens de Grenoble, France) ‘ten Elektrik Mühendisi olarak mezun olmuştur. UASM de bir çelik fabrikasında 3 yıl süreyle bir otomatik dökümhane atölyesinin planlaması görevinde takım yöneticisi olarak çalışmıştır.1978 yılında daha sonra Schneider Electric ile birşeşen Merlin Gerin’e katılmıştır. Merlin Gerin’de müşteri eğitim merkezinde çalışmaya başlamış, sonrasında denizcilik alçak gerilim anahtarlama kısmında satış mühendisi olarak görev almıştır.

Ayrıca açık tip devre kesiciler (ACB),artık akım koruma cihazları(RCD) ve yalıtım izleme cihazları (IMD) ürün yöneticisi gibi farklı pozisyonlarda görev almıştır. Standardizasyon çalışmalarına TC85/WG8’de yalıtım izleme cihazlarıyla ilgili ürün standardından sorumlu uzman olarak başlayan Mr. Tison, daha sonra SC17B/WG5 çalışmalarına AG devre kesicileri ile ilgili ürün standardından sorumlu olarak devam etmiş 2000 yılından bu yana TC 64 komisyon çalışmalarına katılmaktadır.

2008 yılının ortasından itibaren ise IEC TC 64 ve CENELEC TC 64 Komisyonu Başkanlıklarını yürütmekte olup, aynı zamanda ACEC’te IEC TC 64 temsilcisi olarak yer almaktadır.

ayrac

F. Jadot

Fabrice Jadot

 

1997 yılından beri Schneider Electric’de çalışan Fabrice Jadot, Endüstri İş Birimi CTO’su olarak yeni teknolojilerin geliştirilmesini yönetmektedir.

 

 

ayrac

foto-gokhan-isbitiren-2-crop

Gökhan İşbitiren
Gökhan İşbitiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden 2006 yılında lisans 2009 yılında yüksek lisans derecelerini almıştır. 2006-2008 yılları arasında Aselsan’da yazılım mühendisi olarak çalışmıştır. 2008-2013 yılları arasında  Schneider Electric Fransa’da yazılım mühendisi ve proje müdürü görevlerinde bulunmuştur. 2013-2015 yıllarında Schneider Electric Türkiye’de Enerji Otomasyon projeleri iş geliştirmesinde çalışmıştır. 2016 yılından bu yana Schneider Electric Türkiye’de bina biriminde otel ve hastane segmentleri satış müdürü olarak çalışmaktadır.

 

 

ayrac

Funda Kartal Arkadakalmaz

1978 Edremit doğumludur.1995 yılında Edremit Lisesi’nden mezun oldu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2009 yılında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde MBA eğitimini tamamlamıştır.

2000-2005 yılları arasında çeşitli projelerde Saha Mühendisliği, Şantiye Şefliği ve Teknik Ofis Yönetimi tecrübelerin ardından, 2005 yılında HILTI Türkiye’de Saha Mühendisi olarak görev yapmaya başlamıştır. HILTI Firması’nda 2010 yılı itibariyle Yangın Durdurucu Ürünlerden sorumlu Ürün Müdürü ve 2013 yılında ise Yangın Durdurucu Ürünler Satış Müdürü olarak görevler üstlenmiştir. 2015 yılında HILTI Türkiye’den ayrılmıştır. Kariyerine, Profire Yangın Yalıtım Mühendisliği’nde Pazarlama Müdürü olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir

 

ayrac

g-k-crop

Göksel Kurt

1985 yılında Eskişehir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Eskişehir’de tamamladı. 2010 yılında Ankara  Atılım Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Öğrenciliği esnasında aile mesleği olan makina üretimi konusunda Ankara da aktif Satış ve destek görevini yürüttü. Askerlik görevini Tekirdağ, Kısa dönem olarak tamamladı. 2011 yılında Alman sensör üreticisi Wenglor  firmasında Türkiye ofisi kurulumda bulundu ,Endüstriyel sensörler ve görüntü işleme teknolojileri kurulum ve yazılım konularında uzmanlık kazandı .                                                                                                                                                                                                                                                 2013 yılında Danimarka’nın  en büyük sanayi kuruluşu olan Danfoss firmasın da Drives /Motor Hız kontrol  bölümü Marmara Bölge Satış mühendisliği görevinde bulundu hedef sektörleri arasında Gemicilik ,tekstil ,gıda ,petro kimya , enerji , HVAC sektörlerinde başarılı işler ve müşteriler kazandı. 2016 yılında  Danfoss Türkiye İş Geliştirme bölümü HVAC Proje ve Gıda- şişeleme sektör yönetici görevine getirildi, halen Danfoss Drive bölümünde Sektör yöneticisi olarak çalışmaktadır .

ayrac

suleyman-engin-cebeci Süleyman Engin Cebeci
1971 İstanbul-Üsküdar doğumludur. 1988 Yılında Haydarpaşa Teknik Lisesi , 1992 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş , 2002 Yılında da İstanbul Teknik Üniversitesine MBA Yüksek Lisans Programını bitirmiştir. 1992-1994 yılları arasında İpek Proje Mühendislik firmasında Alçak Gerilim Elektrik Tesisat Tasarımcısı, 1998-1999 yılları arasında Philips Türkiye Aydınlatma Tasarımcısı , 1991-2001 Philips Türkiye Ürün Yöneticisi , 2001-2003 Philips Türkiye OEM Satış Yöneticisi , 2003-2009 Philips Türkiye LiDAC Yöneticisi, 2009-2013 Siteco Aydınlatma Tasarım ve Pazarlama Yöneticisi , 2013-2015 Philips Türkiye (Aydınlatma Sistemleri ve Servis Grubu LSS Yöneticisi , Philips Aydınlatma Dubai Teknik Tasarım Yöneticisi .Evlidir ve 1 kız çocuğu babasıdır.

 

 

ayrac

F.Y.Fevzi Yıldırım

1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun olmuştur.1987 yılında iş hayatına Buga ( Wertheim- OTIS ) Asansör firmasında başlayan Fevzi Yıldırım, 1994 yılında Asansör ve Endüstriyel Otomasyon dallarında faaliyet göstermek üzere GTS ,(Genel Teknik Sistemler San. Ltd Şti’ ni) kurucu ortağı oldu. Kurumsal yapılanma ve yurtdışı yatırımları gereği 2000 yılında sadece Asansör konusunda faaliyet gösteren GTS Asansör Sanayi ve Ltd. Şirketini kurdu.2013 yılından şirket ünvanını GTS Asansör San ve Tic. A.Ş olarak değiştirildi .
Üye ve Yöneticilik yaptığı kurumlar;
IAEE –Uluslararası Asansör Mühendisleri Birliği – Londra, AYSAD-Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği -Türkiye, Elektrik Mühendisleri Odası –İstanbul Şubesi Asansör ve Elektromekanik Taşıyıcılar Daimi Komisyon Başkanlığı, İSO ve ITO üyeliği,Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, muhtelif çalışma komitesi üyeliği
İngilizce bilen Fevzi Yıldırım evli ve 2 çocuk babasıdır.ayrac

 

Picture FJK

Franz Josef Kammerl

1956, Regensburg, Bavaria, Almanya doğumlu olup 1980 yılında Regensburg University Elektrik Mühendisliği  bölümümden mezun olmuştur.

Kariyerine 1980 yılında Siemens Otomasyon Bölümünde başladı. 2010 yılına kadar Siemens Alçak Gerilim Bölümünde dağıtım elemanları, Kontrol Ekipmanları ve Kablolama aksesuarları konusunda global ürün Yönetimi direktörlüğü yaptı. 2010-2015 yılları arasında Bina Teknolojileri bölümünde Sistem ve Oda Otomasyonu iş alanının direktörlüğünü yürüttü. Ekim 2015 itibariyle, Enerji Yönetimi Bölümü altındaki Kablolama Aksesuarları iş alanının global ürün yönetiminden sorumlu direktörlük görevini üstlenecektir.

Uluslararası  KNX Derneği Onursal Başkanı ‘dır.

ayrac

 

 

goker-yilmazGöker Yılmaz

1998 Yılında Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2002 yılında İngiltere’de City Of London College ‘de MBA Yüksek Lisan programını bitirmiştir. 2003 yılından itibaren Siemens San. Tic. A.Ş ‘de “Lead Engineer” , Ürün Yaşam Döngüsü Yöneticisi , Teknik Ürün Yöneticisi olarak kariyerine devam etmektedir.

 

 

 

ayrac

 

 Gökhan Aktaş
1966 Eskişehir Doğumlu, YTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu, Londra’da The South Bank Universitesinde “Gerçek Zamanlı Sistemler”, The Southwark College de Yangın Mühendisliği konusunda eğitimler aldı. Yaklaşık 25 yıldır yangın korunumu sektöründe uzman mühendis ve yönetici olarak ulusal ve uluslararası firmalarda görev aldı.T MMOB EMO ve TÜYAK üyesi. Özellikle algılama ve spesifik mekanların otomatik söndürme ve önleme sistemleri ile korunması konusunda birçok uluslararası eğitime katıldı. Protek Mühendislik ve Teknolojik Sistemler San. Tic Ltd. firması kurucu ortağı ve şirket müdürü.

 

 

ayrac

 

gurol-mutaf Gürol Mutaf

1963 Erzurum doğumludur, Erzurum Lisesini bitirdikten sonra, 1980’de (o zamanki adıyla) İ.D.M.M.A’ya (Bu günkü Yıldız Üniversitesi) girdi. Üniversiteden sonra çeşitli taahhüt firmalarında, saha mühendisliğinden Proje koordinatörlüğüne kadar çeşitli aşamalarda görev aldıktan sonra, 2001 yılında EMP firmasını kurarak projeciliğe başladı. Hala aynı firmada çalışmalarına devam eden Gürol Mutaf evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

ayrac

H.P.-crop

Hakan Polatkan

1989 İstanbul doğumludur. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2,5 yıl süreyle Aktif Mühendislik firmasında Güç Kalitesi Mühendisi olarak çalışmıştır. Yedek subay olarak askerlik hizmetini tamamlamasının ardından 2015 yılında katıldığı ABB Elektrik Elektrifikasyon Ürünleri bölümünde Preskripsiyon Mühendisi olarak  kariyerine  Kasım 2017  tarihine kadar  devam etmiştir. .Kasım 2017 tarihinden itibarende Siemens  A.Ş. Enerji Yönetimi Bölümü TIP-Danışman Desteği çatısı altında kariyerine devam etmektedir.

 

 

ayrac

 

Halil Ketencioğlu

Erciyes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans programlarını tamamlamıştır.  Kule Tipi Yoğunlaştırılmış Güneş Enerji Sistemleri(CSP)  saha kontrol yazılımlarının geliştirilmesi, elektrik ve haberleşme projelerinin hazırlanması,  Rankine buhar çevrimi otomasyonu ve scada sistemleri üzerine çalışmaları olmuştur.   Fotovoltaik(PV) Güneş Enerji Sistemleri simülasyon ve ön fizibilitelerin hazırlanması, uygulama projelerinin hazırlanması, saha kurulumu ve devreye alma aşamalarında görev almıştır.

Schneider Elektrik ailesinde Satış Öncesi Destek Mühendisi(Solar Sistemler Çözüm Mimarı) / Satış Sonrası Destek(Saha Servis Mühendisi) olarak görev yapmaktadır.

ayrac

Haluk  Özgün

1982 – Ankara’da doğdu. 2000 – Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinden mezun oldu. 2001 – 2005 Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi – Elektrik Mühendisliği
Bölümünden Onur derecesi ile mezun oldu. 2005 – 2007 UNIDO(United Nations Industrial Development Organization) bağlı ICHET (International Center for Hydrogen Energy Technologie) de Hidrojen ve Yenilenebilir Enerji konularında çalıştı. 2006 – 2009 İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsünden “ Enerji Bilimi ve Teknolojileri
Yüksek Mühendisi” diploması aldı. 2007 – 2009 Özel bir yatırım şirketinde Enerji Danışmanı olarak Biyoyakıt geliştirmek üzerine R&D ekibi kurup, katı yakıt ve etanol geliştirme projesini yürüttü. 2009 – 2010 Yedek Subay olarak askerliğini tamamladı. 2010 – 2012 Özel bir mühendislik şirketinde Proje Müdürü olarak güneş enerjisi santral
kurulumları için çalışmalar yaptı. 2012 – Halen başta güneş enerjisi olmak üzere enerji sektöründe çalışmalarını sürdürmektedir.

ayrac

 

Harun-ÇakınHarun Çakın

1971 doğumlu Harun Çakın, Dokuz Eylül Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümününden mezun olduktan sonra, iş hayatına Batıçim’de Elektronik Mühendisi olarak başladı. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Satış ve Pazarlama dalında MBA yaptıktan sonra Tyco Electronics AMP Türkiye’de Yapısal Kablolama Grubu Ülke Müdürü olarak göreve başlayan Çakın, 2011 Yılından bu yana Türkiye ve çevre ülkelerden sorumlu Bölge Satış Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Bakır ve Fiber Optik Kablolama ve Test Teknolojileri konularında çeşitli eğitim ve seminerler vermiştir.

ayrac

 

HBÇDr. Hasan Basri Çetinkaya

1975 yılında Kocaeli’nde doğdu. 1998 yılında Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede 2001 yılında yüksek lisansını, 2006 yılında ise doktorasını tamamladı. 2001-2006 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2006 yılından bu yana SIEMENS A.Ş. Güç Sistemleri Analizi (PTI) grubunda, endüstriyel tesislerin analizleri ve elektriksel tasarımı, yenilenebilir enerji şebeke entegrasyonu, akıllı şebekeler konularında çalışmaktadır.

 

ayrac

hasan-yuksel-onen

Hasan Yüksel Önen

29 ocak 1961 tarihinde Eskişehir’de doğdu. Eskişehir Teknik Lisesi Elektrik Bölümünü bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümünü Bitirdi.1990 yılında EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasında işe başladı ve Halen çalışıyor. Evlidir ve bir çocuk babasıdır.

 

 

ayrac

 

hayri-aydin Hayri Aydın
1966 Almanya doğumludur. 1975 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye döndü. 1991 Yıldız Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Medeni durumu evli.
2000’den beri ortak olduğu şirkette Fabrika, Lojistik Depo, Konut, Orta Ölçekli AVM, Kültür Merkezi, Ofis, Yönetim yapıları elektrik projelerinin hazırlanması ve ekip yönetimi görevlerinde bulundu. Halen Atlantis Proje – Atlantis İç ve Dış Ticaret Elektrik Taahhüt Ltd. Şti. şirketinde elektrik proje tasarım ve danışmanlık hizmetlerine devam ediyor.

 

 

ayrac

 

Mr. H.D.

Helmut Drebenstedt

1957 Almanya doğumlu olup , 1982 yılında  Ilmenau Institute of Technology Elektrik Mühendisliği  bölümünden mezun olmuştur.1982-1986 yılları arasında Yüksek Gerilim SF6 Gazlı Kesicilerin Matematik Modeli üzerine doktora yapmıştır. Kariyerine 1986 AEG TRO GmbH Berlin ‘de başladı.1994 yılında yılından itibaren de Siemens AG Leipzig  Alçak Gerilim Şalt Cihazları ve Kumanda Ekipmanları Test Laboratuvarı Direktörüdür.

1994-2001  yılları arası IEC SC17D ve SC17D/MT11 Alman Ayna komitelerinde Uzman, 1999 yılından beri IEC SC17D ve IEC SC17D/MT11 Uzman, 2001’den beri  IEC SC121B (eski SC17D) Alman ayna komitesi Kürsü Başkanı,  IEC SC121B/MT2 (eski SC17D/MT11) Alman Ayna Çalışma Grubu Başkanı,  CENELEC TC17D Uzman, IEC SC121 A (eski SC17B) Alman Ayna Komitesinde Uzman,2007 yılında  IEC 1906  ödülü  almıştır,  2009-2014 , IEC SC17D/JWG 1 Uzman, 2014 yılından beri IEC TC121 (Switchgear and controlgear and their assemblies for low voltage)Kürsü Başkanı’dır.

ayrac

h-u

Hilmi Uysal

1978 Isparta doğumludur.

2001 yılında ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Elektrik güç sistemleri ve güç dağıtımı sahasında, projelendirme, mühendislik, montaj ve devreye alma faaliyetleri yürüten çeşitli firmalarda çalıştı. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok görevler aldı. 2009 yılından beri, Siemens San. Tic. A.Ş‘de çalışma hayatını sürdürmektedir.

ayrac

İlhami Burhan Karadede

1993 Üsküdar doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesinde Elektrik Mühendisliği okumaktadır. İTÜ Elektrik Mühendisleri Kulübü Yönetim Kurulu Üyesidir. İTÜ GVO Ekrem Elginkan Lisesi Mezunlar Derneğine üyedir. Model Birleşmiş Milletler toplantılarında, İzlanda’ nın Ekonomi ve Finans sorumlusu olarak Harvard Üniversitesinde temsilcilik yapmıştır. Nanolego projesi ile First Step to Nobel Prize yarışmasında Research Paper dalında ödül almıştır. “ İTÜFEST ’13 ” öğrenci festivallerinde yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.

 

 

ayrac

 

ilke-kider İlke Kider
1977 Diyarbakır doğumludur.2000 Yılında 9 Eylül Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü, 2007 Yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü bitirmiştir. 2001 yılında başladığı iş hayatında bu yana uluslararası firmalarda proje mühendisliği , şantiye yönetimi yapmış, halihazırda 10 yılı aşkın süredir çalıştığı firmalarda alçak gerilim panolar ve partnerlerinin sorumluluğunu üstlenmektedir.Evli bir çoçuk babasıdır.

 

 

ayrac

 

ilker-ozzorlu

İlker Özzorlu

2002 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuş, 2005 Yılında da İstanbul Teknik Üniversitesinde İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans Programını bitirmiştir.
2002 yılında ERA Endüstriyel Röle Ltd., İstanbul Satış ve Destek Mühendisi , 2003 yılında Morey’s Piers, Wildwood, New Jersey, Amerika’da Sistem Operatörü , 2003-2005 İzoform Endüstriyel Otomasyon Ltd. Sistem Mühendisi, 2007-2010 Honeywell Otomasyon & Kontrol Çözümleri Proses Çözümleri Proje Mühendisi, 2010-2011 GE General Elektrik Güvenlik Sistemleri Sistem Mühendisi , 2011-2014 UTC Fire&Security Yangın ve Güvenlik Sistemleri Satış Mühendisi , 2014 -2016  UTC BIS-Fire&Security Yangın ve Güvenlik Sistemleri Teknik&Marcom Müdürü, 2016  yılından itibaren  “Fike-Bölge Satış Müdürü”  olarak çalışmaktadır.

ayrac

 

İpek Yavuz Konak

1988 İstanbul doğumludur. Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Yeditepe Üniversitesi İşletme MBA yüksek lisans programını tamamlamıştır.

2011 yılından beri Mavili Elektronik’te görev almaktadır. Kariyerine Mavili Elektronik’te Pazarlama Müdürü olarak devam etmektedir.

 

 

ayrac

  İsmail Cem Doğru

1975 yılında Hatay’da dünyaya geldi. İlk ve orta dereceği öğrenimini Hatay’da tamamladı. 2006 yılında Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümünden 2013 yılında Sofya Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına 1998 yılında elektrik-aydınlatma sektöründe satış temsilcisi olarak başladı. Sonraki yıllarda aynı sektörün proje ve taahhüt alanlarında kısa dönemli çalışmalar gerçekleştirse de ağırlıklı olarak Satış ve Pazarlama görevlerinde bulundu. 2009 yılından itibaren çalıştığı Obo Bettermann firmasının 2014 yılından itibaren Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevini sürdürüyor.

 

ayrac

k-b

Keith Blodorn

Prosoft Technology bünyesinde IIoT ve kablosuz iletişim çözümleri konusunda uzmanlaşan bir Program Yönetimi Yöneticisidir. 20 yılı aşkın süre Endüstriyel Otomasyon sektöründe çalışmıştır. Lisans derecesini Rochester Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden almıştır ve Babson Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır.

 

 

ayrac

Kerim Çelik

Kerim ÇELİK, Eaton Elektrik Sektörü Türkiye’nin, Veri Merkezi&BT  kanalı güç kalitesi ürün gruplarından sorumlu Istanbul Bölge Satış Müdürü’dür. Çalışma hayatına 2004 yılında ENEL Enerji Elektronik Firmasında Başlamıştır, Bu çalışma döneminde Kesintisiz Güç Kaynağı üretiminin farklı süreç ve aşamaları dahil olmak üzere yurtiçi ve yurtdışı saha görevlerinde Uygulama Mühendisi görevlerinde bulunmuştur. EATON’daki kariyerine 2011 yılında Power Quality Türkiye organizasyonun yeni kurulmasıyla başlayan Kerim ÇELİK, Teknik Servis Müdürü olarak göreve başlamış. 2014 yılında itibaren ise Veri Merkezleri ve BT Kanalı Istanbul Bölge Satış Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Sırasıyla Kocaeli Üniversitesi Elektrik(2003) ve Anadolu Üniversitesi İktisat(2008) Bölümlerinden Mezundur.

 

ayrac

 Kirkor Boyacıoğlu

1957 İstanbul doğumludur.1981 yılında İTÜ Makine Fakültesinden mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarından itibaren TESHAN LTD.ŞTİ., KADİRBEYOĞLU İNŞAAT A.Ş., DESA A.Ş., de çalışmıştır. 1991 yılından itibaren TOKAR A.Ş.’ de sırasıyla Proje Mühendisi, Proje Dizayn Şefi ve halen Mühendislik Departman Müdürü olarak çalışmış olup, daha sonra  meslek hayatına şubat 2015 tarihine kadar  ANT YAPI  A.Ş. ‘de Yurtdışı (Rusya)Projeleri Mekanik İşler Koordinatörü olarak devam etmiştir.  TMMOB Makine Mühendisleri Odası, ASHRAE, NFPA ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği üyesidir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

ayrac

 

 Jenny Roehm


Jenny Schneider Elektrik Bina Enerji Yönetim çözümleri ekibinin bir parçasıdır. Jenny  talep saha yönetimi kaynaklarının entegrasyonu, talep tepki, depolama, yerinde üretim ve enerji verimliliğini tek bir yaklaşıma entegre etmek için kamu hizmetleri ve müşteriler ile birlikte çalışılması konularında 20 yılı aşkın tecrübeye sahiptir ve şu anki çalışmaları için bu tecrübelerden faydalanmaktadır

 

ayrac

Jérémie Pleynet 2008 yılında French Arts et Métiers Paris Tech Üniversitesi’ nden Yüksek Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Mezuniyeti öncesi stajını Elmadağ / Ankara’ da bir elektromekanik firmasında tamamladı.

Aynı yıl Socomec İtalya’ da Güç Anahtarlaması ve İzlemesi bölümünde (Power Control and Power Monitoring) Teknik Satış Destek Mühendisi olarak kariyerine başladı. 2010 yılında Güç Dönüşümü (Power Conversion) bölümünde Şartname Mühendisliği görevini üstlendi.

İlerleyen yıllarda İtalya Şartname ve Teknik Destek birimlerinin sorumluluğu alan Pleynet, 2016 yılında Fransa’ daki Socomec Merkez Bürosu’ nda Şartname ve Segment Geliştirme bölümünün bir parçası olarak görevlendirildi. Kendisine Sağlık ve Veri Merkezleri gibi kritik bina uygulamalarının sorumluluğu verildi.

Kendisi şu an Socomec Grup’ un tüm dünyadaki ticari ve endüstriyel tesisleri için şartname aktivitelerini koordine etmekle sorumlu. Büyük projeler için eğitim, teknik ve ticari destek ve iş geliştirme aktivitelerini yürütmektedir.

ayrac

jochen

Jochen Weiland   

Schneider Electric’in Endüstri iş birimi dahilindeki Makine Çözümleri faaliyeti için müşteri desteği bölümü Başkan Yardımcısıdır. Schneider Electric bünyesine 1998 yılında katılmıştır ve endüstriyel haberleşme, yazılım geliştirme ve otomasyon çözümleri alanlarında 15 yıldan fazla deneyime sahiptir. Hochschule Darmstadt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Otomasyon, Elektrik Mühendisliği ve İş İdaresi bölümlerinden dereceleri bulunmaktadır.

 

ayrac

conway-cropJohn Conway

Schneider Electric Strateji ve Ortaklık Bölümü Başkan Yardımcısıdır. Bu yetki dahilinde, Endüstri İş Birimi için stratejik zeka, stratejik planlama ve birleşme ile satın alma faaliyetlerinden sorumludur. Şirket bünyesindeki 17 yıllık tecrübesi kapsamında, mikroelektronik kilit müşteriler yöneticisi olarak başlayıp çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. Ardından Endüstri için Gelişmiş Hizmetler ve Birleşmeler ile Satın Almalar faaliyetlerini yürütmeye başlamadan önce Asya ve Doğu Avrupa’daki otomasyon çözümü merkezlerinin oluşumu ve yönetimi bölümüne geçmiştir. John, Schneider Electric bünyesine katılmadan önce, Siemens ve Texas Instruments’a ait otomasyon departmanlarının satış ve mühendislik yönetimi pozisyonlarında görev yapmıştır.

John Conway lisans eğitimini Makine Mühendisliği alanında görmüş, yüksek lisans derecesini ise Makine Sistemleri Tasarımı bölümünden almıştır. Şu anda Schneider Electric’in Carros – Fransa’da bulunan Horizon ofisinde görev yapmaktadır.

ayrac

 

John Tuccillo

John Tuccillo, Schneider Electric, Rueil Malmaison, Fransa için Global Sanayi ve Kamu İşlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Schneider Electric’in, dünya genelindeki teknik standartlar organları, hükümetleri ve endüstri organizasyonları ile olan ilişkilerini denetlemekte ve Schneider Electric’in topluluğun en önemli süreçlerini denetleyen ve onu enformasyon teknolojisine (IT) bağlayan operasyonel teknolojide (OT) uzmanlığına katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda birbirine bağlı makinelerin ve cihazların yaygın kullanımı yoluyla IIoT’nin geliştirilmesi, benimsenmesi ve etkinleştirilmesini hızlandırmak için kurulan 30 ülkeden 250’nin üzerinde üyeyle küresel açık üyelik organizasyonu olan Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

 

ayrac

KB .

Kamil MUTLU

1973 Bulgaristan doğumlu , evli ve iki çocuk babasıdır. 1994 yılında  İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Elektronik ve Haberleşme Mühendisi olarak mezun olmuş ve ardından vatani görevini tamamlamıştır. 1997 yılında Nexans Türkiye’de Kalite Kontrol ve Tasarım Mühendisi olarak çalışmaya başlamış , ardından Kalite Kontrol Müdürlüğü sonrası halen görevine Teknik Müdür olarak devam etmektedir. Bu süreç esnasında özellikle Telekom, Fiber Optik, Gemi, Enstruman,Zayıf Akım, Alçak Gerilim , LAN Data, Demiryolu kablolarının Nexans Türkiye Tuzla Fabrikasında üretimi ve geliştirilmesi faaliyetlerinde bulunmuştur.
Nexans grup içerisinde Uluslararası Standardizasyon Komitesi ve diğer Teknik Komitelere üyedir.
Aynı zamanda Ulusal MTC 29: Elektrik Kabloları Komite üyeliği de bulunmaktadır.

ayrac

 

kemal-ovacik

Kemal Ovacık

1958 Ankara doğumludur. 1982Yılında ODTÜ-Gaziantep Elektrik Mühendislik Fakültesini bitirmiştir. 1984-1985 T.E.K. İletim Hatları Daire Başkanlığı ‘da Elektrik Mühendisi, 1985-1987 Gür-iş İnşaat A.Ş. Proje Mühendisi, 1987,Holmes %Narver Co . Proje Mühendisi, 1988-1990 Unitek Ltd. Şti. Proje Mühendisi, 1990-1993 Serbest Müşavir, 1993 yılından itibaren Ovacık Mühendislik, Müşavirlik ve Tic. Ltd. Sti. Şirket Müdürü. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

ayrac

 

 

kevork-benlioglu Kevork Benlioğlu
1958 yılında Istanbul’da doğan Kevork Benlioğlu, 1977 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nden, 1982 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Bölümünden mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 1982-1990 yılları arasında Ar-Ge ve Üretim Mühendisi olarak çalıştı. 1990 yılından itibaren Acil Aydınlatma konusunda üretim ve ihracat yapan EEC ELEKTRONİK’e ortak olup halen burada Teknik Müdür olarak çalışmaktadır. Ayrıca AGİD Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği’nde Başkan Yardımcısı, ATMK Aydınlatma Türk Milli Komitesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi, Türkak’ta Teknik Uzman, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Elektrik ve Elektronik Sanayi Teknik Komitesinde Aydınlatma Sektörü Temsilcisi olarak görev almaktadır. Aynı zamanda Tüyak, Türkiye Yangından Korunma Vakfı Acil Aydınlatma Komisyonu, ETMD Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği ve TAP Taşınabilir Pil İthalatçıları Derneği üyesidir.

ayrac

 

kutluKutlugün Sürmeli

1978 doğumludur. 2001 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2003-2009 İlk-El Pano Sistemleri, 2009-2010 Anel Elektrik Teknik Satış Mühendisi ve Proje Müdürü, 2010 yılından itibaren CommScope grubunda Teknik Satış ve Uygulama Mühendisi göreviyle tüm eğitimlerden, sistem satış ve uygulamalarından, saha kontrollerinin yapılması ve tasarım desteğinden sorumlu olarak çalışmaktadır.

2011 yılında Data Center Design Awareness, 2016 yılında CommScope Systimax Design&Engineering, Installation&Maintenance, Sytimax Sales Solution eğitimlerini almıştır.

 

ayrac

leif

Leif Juergensen

Schneider Electric’in Endüstri iş birimi dahilindeki OEM Bölümü Müşteri Projeleri Programının Yöneticisidir. Daha önce Makine Çözümleri organizasyonu kapsamında yazılım ve satış stratejisinden sorumlu olduğu çeşitli pozisyonlarda görev yapmıştır. Makine otomasyonu ve yenileme konusunda 20 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. 2001 yılında Schneider Electric bünyesine katılmadan önce, Klockner Moeller GmbH bünyesinde otomasyon kilit müşteri yöneticisi olarak çalışmıştır. Mühendislik derecesini Fachhochschule Karlsruhe Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Otomasyon ve Elektrik Mühendisliği bölümünden almıştır.

ayrac

Levent Taşkın

1964 yılında Karabük’te doğan Levent Taşkın Y.T.Ü. Makine Mühendisliği Fakültesi mezunu. 1988 yılında aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı.

Levent Taşkın, 1986-1988 yılları otomativ, alüminyum gibi üretim tesislerindeki iş tecrübesini, daha sonra 1989-1992 yılları arasında  HVAC sektöründe yönetici olarak önce servis müdürü ve sonrasında  pazarlama & satış müdürü görevlerinde bulunarak satış ve pazarlama alanlarında devam ettirdi.Daha sonra Vaillant Türkiye’nin kuruluş tarihi olan 1992 yılında, Satış ve Pazarlama Müdürü olarak başladığı görevini, nisan 2014 yılına kadar Vaillant Türkiye Genel Müdürü olarak sürdürdü.

Levent Taşkın, 2014 -2016 yılından itibaren enerji tasarruflu teknoloji üretiminde 83 yıldan fazla deneyime sahip Danimarka’nın en büyük özel şirketlerinden Danfoss’un Türkiye,Iran,Azerbaycan,Afganistan ve Pakistan bölgelerinden sorumlu Genel Müdür olarak görevini sürdürdü. 2016 yılından itibaren Danfoss Ortadoğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkanı olarak Danfoss’un bölgesindeki 69 ülkesinden sorumlu başkanı olarak görevini Dubai’de sürdürmektedir. Danfoss’un Isıtma, Soğutma, Güç Çözümleri ve Sürücüler olarak 4 iş kolunun bölgesindeki faaliyetlerinin yanısıra, Group şirketlerinden DAF Enerji ve Sondex firmalarınında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

53 yaşındaki Taşkın, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. İngilizce bilmektedir. Hobileri arasında, fotoğraf çekmek,seyahat etmek, akvaryum ve kısa denemeler yazmak yer almaktadır.

ayrac

MS_2015

 

Markus Schneider

1968 Almanya doğumludur. Almanya “GBS College Of Engineering Munich” te Makine Mühendisliği eğitimi almıştır. 1994 yılında Hilti Almanya’da “Proje Mühendisi” olarak çalışmaya başlamış , sonrasında pasif yangın durdurucu sistemler “Mühendislik Yorumu Ekip Üyesi” , “Ürün Müdürü” “Global Ürün Pazarlama Müdürü”, “Avrupa Test Standartları &Onaylar Kıdemli Proje Yöneticisi “ , “ KoD&Regülasyon Y öneticisi “olarak çalışma hayatına Hilti AG ‘de devam etmektedir. Pasif Yangın Durdurma Sistemleri Avusturya Standartları Enstitüsü Üyesi , CEN Komite Üyesi ‘dir. Evli , 2 çocuk sahibidir.

 

ayrac

mehmet-kadirbeyoglu Mehmet Kadirbeyoğlu
1965 Gümüşhane doğumludur. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1989-1997 Total Aydınlatma San ve Tic. A.Ş. ‘de Teknik Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, 1997-2001 Hi-tek Aydınlatma Ltd. Şti. Yönetici Ortağı, 2001 yılından bugüne kadar Pozitif Mühendislik Elektrik San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü.
Sektörde çok uzun yıllardır Aydınlatma Kontrol Sistemleri, Ses ve Görüntü Dağıtım ve Kontrol Sistemleri, Aydınlatma Tasarımı, Proje Yönetimi, Sistem Entegrasyonu uzmanlık alanlarında çalışmaktadır.

 

ayrac

 

Mehmet Mazmanoglu

Mehmet Mazmanoğlu

1961 Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı.1985 yılında Yıldız Üniversitesi Elektrik Fakültesini bitirdi.33.dönem EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu,37.Dönem EMO Denetleme Kurulu Üyeliği ve 40.dönem EMO Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlendi.Çalışma yaşamına henüz öğrenciyken bir proje bürosunda başladı. 1987-1992 yılları arasında kesintisiz olarak özel sektörde; A.G.-O.G. projelendirilmesi , uygulama sorumluluğu ve şantiye şefliği alanlarında çalıştıktan sonra 1992 yılında kendi şirketini kurdu.Halen kendi şirketinde; A.G.-O.G. Enerji Tesisleri projelendirmesi , taahhüdü ve müşavirlik hizmetlerini vermektedir.

 

ayrac

 

mehmet-soydemir Mehmet Soydemir
2008 Yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Yapı Mühendisliği Bölümü bitirmiştir. Hilti İnşaat Malzemeleri Tic. A.Ş. ‘de Teknik Müdür .

 

 

 

ayrac

 

mehmet-ozaltinok

Mehmet Özaltınok

1963 İstanbul doğumlu, 1986 İTÜ Elektrik Fakültesi mezunu olup; aynı üniversitenin Fen bilimleri enstitüsü, Elektrik Mühendisliği Bölümünden Yüksek Lisans derecesi ile mezun olmuştur. Halen aynı bölümde Doktora tezine devam etmektedir.
Kendisi İTÜ Elektrik Fakültesinde Araştırma Görevlisi olarak meslek hayatına atılmış; daha sonra sırasıyla Arup Mühendislik, Berg Mühendislik, Bureau Veritas, BVQI Türkiye, Niszert Türkiye, Berksan Mühendislik, KMA Mühendislik, EKS Elektrik, EAE Elektrik  firmalarında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.
Halen, EAE Elektrik firması için  teknik danışmanlık  yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Mehmet Özaltınok meslek hayatı boyunca, Eğitim, AG/OG anahtarlama donanımları tasarım, projelendirme ve doğrulama testleri, Endüstriyel ticari vb bina elektrik sistemleri tasarımı ve proje yönetimi, Elektrik sistemleri saha denetimi, ISO 9001 danışmanlık, eğitim ve denetimi, Elektrik güç sistemleri konusunda danışmanlık, Laboratuvar ölçme sistemleri ve çeşitli standartlar gereği testler ve değerlendirme konularında tecrübe edinmiştir.

ayrac

 

M.R.-crop

Melih Ören

20 Şubat 1980 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2004 yılında Işık Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliğinden mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi,  Master Business Administration bölümünden mezun oldu. 2008 yılından beri Ören Kablo’da Genel Müdür olarak çalışıyor. Elektrik, Elektronik ve Hizmet İhracatçıları birliğinde Yönetim Kurulu üyesi.

 

 

ayrac

 

m-aMetin Akay

1980 İstanbul doğumludur. 2002 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. İş hayatına yüksek gerilim cihazları test ve kontrol mühendisi olarak Özdil A.Ş firmasında başlamıştır. 2004 yılında EAE Elektrik A.Ş bünyesinde orta gerilim hücreleri bölümünde AR-GE mühendisi olarak görev almıştır. 2006-2010 yılları arasında Orta Gerilim Ürün Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. 2011 yılı itibariyle EAE Elektroteknik A.Ş bünyesinde yer alan LED Aydınlatma Armatürleri bölümünde AR-GE Müdürü görevine başlamış ve halen bu görevine devam etmektedir.

 

ayrac

Metin Uçar

1984 Aydın doğumludur. Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği Lisans Programını bitirdi. Yaklaşık 10 yıldır Bina Otomasyonu sektöründe farklı firmalarda; son 4 yıldır ABB Elektrik San A.Ş. bünyesinde uzmanlık dalı olan Bina Otomasyonu alanında Ürün Pazarlama Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Son 1,5 yıldır tüm dünya da hızla gelişen bir konu olan elektrikli araç şarj üniteleri segment sorumluluğunu da üstlenmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

ayrac

Mine Rana Dayıoğlu

Meraklı, heyecan dolu, hayatın ve doğanın içerisinde iştahla yürüyen ruhum ile enerjimi ve öğrendiklerimi paylaşmayı seven  biriyim.

Avukat, maraton atleti, anne ve yazar kimliğimle hayatın içerisinde tüm yollarla iç dünyama yolculuk halindeyim.

16 yıldır sürdürdüğüm avukatlık mesleğinin zor ve sorumluluk yüklü yanlarını hafifletmek için kendime yeni yollar açarak hem yazarlık hem maraton koşuculuğunu hayatıma almış durumdayım. Tüm bu hayat içerisinde de biri kız biri erkek iki çocuk annesi olarak da sürekli beslenmeyi keşfetmeye Onlara yeni ve sağlıklı lezzetler yaratan bir aşçıyım.

ayrac

img_0642-crop

Z. Murat Nayal

1978 İstanbul doğumlu olan Murat Nayal ilk ve orta öğrenimimi İstanbul’da tamamlamıştır. 1999 yılında Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik – Elektronik Bölümü’nden mezun olduktan sonra öğrenim hayatına 2010 yılında geri dönerek 2012 yılında Doğuş Üniversitesi’nde MBA (İngilizce) eğitimini tamamlamıştır. Büyük ölçekli şantiyelerde 4 yıl boyunca saha mühendisliği, şantiye şefliği görevlerinde bulunduktan sonra 6 yıl Koç Holding bünyesinde bulunan Koçtaş Yapı Marketleri Tic. A.Ş.’de Teknik Müdürlük görevini yürütmüştür. İlgili sorumluluk kapsamında yeni inşaatlardaki tüm elektrik ve mekanik işleri, enerji izleme ve enerji verimliliği çalışmaları, teknik bina yönetimi bulunmaktadır.

Ocak 2012’den beri Siemens Sanayi ve Tic. A.Ş.’de Enerji Verimliliği, Veri Merkezleri ve PPP (KÖİ) Projeleri Satış ve İş Geliştirme Yöneticiliği görevlerini yürütmektedir. Murat Nayal, Bina Enerji Yöneticisi, DC Practioner ve LEED AP (O+M)’dir. Evli ve bir çocuk babası olan Murat Nayal çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

ayrac

Murat Bakıcı

1987 Yılında İstanbul’da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden 2010 yılında mezun oldu. 2010-2011 yılları arasında HB Teknik firmasında Proje Mühendisi olarak, 2012-2013 yılları arasında Delphi İstanbul Fabrikasında Bakım Mühendisi olarak, 2013-2014 yılları arasında Arkas Holdinge bağlı Ardep şirketinde Bakım Müdür olarak çalışmıştır. Profesyonel iş yaşamına 2014 yılından itibaren GE Gebze Trafo Fabrikasında Bakım&Enerji Müdürü olarak devam etmektedir.

 

 

ayrac

mustafa-seven Mustafa Seven
1973, İstanbul doğumlu, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümü mezunu. Işığa olan yoğun ilgisi daha okul yıllarında sektörde çalışmaya yöneltti. Ülkenin önde gelen üretici, ithalatçı, tasarımcı firmalarında çalıştığı 13 yıl boyunca ışığın ve sektörün çok farklı yönlerini deneyimleme olanağı bulan Seven, bu tecrübeleri ışığında 2005 yılında Seven Lights’ı kurdu. Işık tasarımı ve ışık tasarımcısı kavramlarının şekillenmediği bir ortamda çalışmaları ve çabalarıyla bir yandan bu sektörün oluşumuna katkı sağlamaya çalışırken bir yandan da yurtiçinde ve yurtdışında önemli projelerde çalışma fırsatını yakaladı.
Mustafa Seven 2011 yılından beri Bilgi Üniversitesi’nde Mimari Aydınlatma Tasarımı dersleri vermektedir.

 

ayrac

Müjgan Şerefhanoğlu Sözen, Prof. Dr.

Lisans, Yüksek Lisans eğitimi ve tüm akademik aşamalarını bugün Yıldız Teknik Üniversitesi (Mimarlık Fakültesi) olan kurumda gerçekleştirdi. Akademik yaşamında,
Mimari Aydınlatma – Renk, Mimari Akustik, Isı-Nem, Güneş Işınım Denetimi gibi Yapı Fiziği konularının tümü ile ilgili pek çok ulusal, uluslararası düzeyde bilimsel çalışma ve yayın yaptı.

Başta İngiltere, Hollanda, Belçika olmak üzere, bir çok ülkede, Mimarlık ve özellikle Aydınlatma konularında incelemeler yaptı; laboratuvar, kurs, seminer programlarına
ve konferanslara katıldı. Üniversite Döner Sermaye İşletmeleri kapsamında, Aydınlatma ve Akustik konularında ölçme, rapor, proje vb. çalışmalar yönetti,
danışmanlık yaptı.

ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) kurucu üyesi olup, CIE (Uluslararası Aydınlatma Komisyonu) TC-4-56 “Masterplanning Urban Lighting” adlı Teknik Komitenin başkanlığını yapmaktadır.

ayrac

noyan-sancarNoyan Sancar

Noyan Sancar  Tarsus Amerikan Kolejini (1963) ve Robert Kolej Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümünü (1968) bitirerek meslek yaşamına başladı. Bechtel Hydro’nun yönettiği DSİ için su kaynakları planlaması çalışması ve askerlik döneminden sonra Boston, ABD’de Northeastern Üniversitesinde Çevre Mühendisliği yüksek lisans eğitimini tamamladı (1973).1986 yılına kadar kurucularından biri olduğu Tekser İnşaat A.Ş. ‘de , 1992 yılına kadar Ece İnşaat A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdürü olarak,           60 yaşında, yaş haddinden emekli edilinceye kadar uluslararası bağımsız müşavir mühendislik kuruluşu olan ARUP’un Türkiye şirketinin Yardımcı Direktörü ve danışmanı olarak çalıştı. Halen de Serbest Proje Yönetim Danışmanı olarak yatırımcıların, mimarlık, mühendislik ve inşaat firmalarının önemli projelerini yönetmeye devam etmektedir

Türkiye Yeşil Binalar Konseyi (ÇEDBİK),  İstanbul Proje Yönetim Derneği (İPYD), Uluslararası Proje Yönetim Enstitüsü (UPYE), İMO Sürdürülebilir Kalkınma Komitesi ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin Geleceğin Veri Merkezleri Planlama Komitesi gibi mesleki örgütlerde etkin görev almakta olup, ayrıca İngiltere merkezli dünyanın en büyük mesleki eğitim kuruluşu olan The Knowledge Academy International Ltd.nin akreditasyonununa sahip olarak Birleşmiş Milletler Kalkınma Örgütünün (UNDP) dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul’a gelen proje yöneticilerine Sözleşme Yönetimi eğitimi vermektedir .49 yıllık meslek yaşamında hem tasarım hem de uygulama alanlarında hep yenilikleri takip etmiş ve halen de etmeye devam etmektedir.Resim sanatçısı olan eşi Nadire ile evli olup, oğlu Makine Mühendisi, MBA Adnan Tolga, gelini ve torunu bulunmaktadır.

ayrac

66566_17_29_47-crop

Nur Güleç

Yıldız Teknik Üniversitesini Elektrik Mühendisliği Bölümü  1984 mezunu. 1985 yılında Tokar A.Ş.’de ilk meslek yaşamına başladı.Daha sonra  14 yıl şalt tesislerinin tasarım , uygulama ve devreye alma konularında Siemens, ABB,  Schneider firmalarında çalıştı. 2003 yılında Barttech Türkiye Temsilcisi Panel Elektro , 2007  yılından sonrada Boral Mühendislik Firmasında  Elektrik Grup başkanı olarak meslek yaşamına devam etti. Kurucu üyelerinden olduğu TMMOB Elektrik mühendisleri odası ATEX çalışma grubu üyesi, TMMOB EMO ATEX Sempozyumları(1, 2, 3,   4 cüsü 2017 yapılacak) Danışma, Düzenleme, Yürütme kurulları üyesi olup , aynı zamanda dünya da  kurulmuş olan Çeşitli ATEX platformlarına da üyedir.

ayrac

okan-uslu Okan Uslu
Pelco Türkiye’ye Ekim 2007 tarihinde Proje Satış Müdürü olarak başlamış olup, Kurumsal Satış Müdürü olarak Türkiye ve Orta Asya(Azerbeycan, Gürcistan ve Türkmenistan) satış faaliyetlerini yürütmektedir. Pelco’ya başlamadan önce Koçsistem’de Network Mühendisi ve Network Danışmanı, SITA/EQUANT’da Network Mühendisi olarak çalışmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisiliği mezunu olan Uslu network konusunda birçok sertifikaya sahiptir.

 

 

ayrac

 

 

Olivier  Trichet

Olivier Trichet, CommScope firmasında Saha Uygulama Mühendisi (Field Application Engineer) olarak görev almaktadır ve Fransa ile Kuzey Afrika bölgesinden sorumludur.

CommScope teknik ekibine 2005 yılında katılmış olan Olivier Trichet, Fransa bölgesinde ki müşterilere teknik destek ve danışmanlık desteği sağlamaktadır.

1998 yılından beri Telekomünikasyon sektöründe çalışmakta olan Olivier Trichet, ululararası telekomünikasyon ile test ve ölçüm cihazlarının üretimini yapan birçok uluslararası firmada ürün müdürü ve teknik müdür olarak görev almıştır

ayrac

IMG_5573

Orçun Durmazoğlu

1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans programını, 2003 yılında da Yedi Tepe Üniversitesi  İngilizce işletme master (MBA ) programını tamamlamıştır. 1994 yılından bu yana aktif iş hayatının içinde olup, çeşitli uluslararası firmalarda satış pozisyonunda görev almış olan Orçun Durmazoğlu, 2011 yılından itibaren de Nexans Türkiye Kablo Ekipmanları (Aksesuarları) Satış Müdürü görevini sürdürmektedir.Evli ve iki çocuk babası olan Durmazoğlu İstanbul’da ikamet etmektedir.

 

 

ayrac

 

ozcan-ugurlu

Özcan Uğurlu

1973 yılında İzmir’in Bergama İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bergama’da tamamladı. 1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 22, 24, 26 ve 27. Ve 29. Dönemlerde EMO İzmir Şube Yönetim Kurulu üyeliği görevini ve 42. Dönem EMO Onur Kurulu üyeliği görevini üstlendi. Mezun olduğu yıldan günümüze Elektronik Güvenlik Sistemleri sektöründe çalıştı. Halen Mavili Elektronik Tic. Ve San. A.Ş. firmasında Ege Bölge Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

 

ayrac

ozge-baki

Özge Baki
03.10.1982 Elazığ doğumludur. Elazığ Özel Bilgem Koleji’nden mezun oldu. Sonrasında 2004 yılında Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Aynı yıl İstanbul Kanyon Projesi’nde Siemens San. ve Tic. A.Ş.’de iş hayatına başladı. 2006-2007 yılları arası Azerbaycan’da, 2007-2008 yılları arası Özbekistan’da,2008-2009 yılı içerisinde Arnavutluk ve 2010 sonuna kadar Belarus’ta olmak üzere 5 yıla yakın bir süre Tunç Telekom A.Ş. firmasında görev almıştır. 2011 yılından 2014 Şubat ayına kadar olan süre içerisinde Zorlu Center Projesi’nde Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.’de çalışmıştır. 2014 yılı mart ayından itibaren Omega Enerji ve Yatırım A.Ş.’de Güneş Enerjisi Projeleri Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır. Evli ve bir çocuk annesidir.

 

ayrac

 

IMG_4156

Özkan Karataş

1979 yılında Kartal’da doğmuştur. 2002 yılında İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 37. Dönem EMO İstanbul Şubesi YK üyeliği ve 43. Dönem EMO Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. EMO Atex Komisyonu kurucu üyesidir.  Atex standartlarına uygun ürün geliştirilmesi konusunda tecrübe sahibidir. Endüstriyel Gaz ve Alev algılama sistemleri üretimi yapmakta olan Prosense Teknoloji firmasında çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır .

 

 

ayrac

p-b

Prith Banerjee

Schneider Electric’te Genel Başkan Yardımcısı, Baş Teknoloji Sorumlusu ve İcra Komitesi üyesidir ve Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’ya doğrudan bağlıdır. Bu görevinde, yenilikçilik ve teknolojide farklılaşma faaliyetlerini yürütmekten ve şirketin beş işletmesindeki AR-GE faaliyetlerini 11.000 AR-GE personeli ve 1,2 milyar Euro’luk Ar-Ge yatırımıyla beraber koordine etmekten sorumludur. Daha önce Accenture’de Global Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü olarak çalışmıştır. Eskiden, İsviçre’nin Zürih kentinde faaliyet gösteren bir güç ve otomasyon şirketi olan ABB’nin Teknik Sorumlusu ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Öncesinde, HP’de Araştırma Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı ve HP Laboratuarları Direktörü olarak görev yapmıştır. Bundan önce Chicago’daki Illinois Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. Eskiden Northwestern Üniversitesi’nde Walter P. Murphy Profesör ve Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı’ydı. Bundan önce, Urbana-Champaign’deki Illinois Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Profesörü olarak görev yaptı. 2000 yılında, elektronik tasarım otomasyonu ürünleri geliştiren ve 2006 yılında Xilinx Inc.’e satılan AccelChip’i kurmuştur. 2005-2011 yılları arasında elektronik tasarım otomasyonunda ürün geliştirici olarak faaliyet gösteren BINACHIP Inc.’in Kurucusu, Başkanı ve Başmühendisi olarak görev yapmıştır. Araştırma yaptığı alanlar arasında elektronik tasarım otomasyonu ve paralel hesaplama yer alır ve dergilerde ve konferanslarda yayınlanan yaklaşık 350 araştırma makalesinin yazarıdır. Ayrıca 37 doktora öğrencisinin danışmanlığını üstlenmiştir. Halen Cray’in Yönetim Kurulu’nda, Cypress’in Teknik Danışma Kurulu’nda ve Industrial Internet Consortium’un (Endüstriyel İnternet Konsorsiyumu) Yürütme Komitesi’nde görev yapmaktadır. Geçmişte Anita Borg Enstitüsü’nün yönetim kurulunda, Ulusal Mühendislik Akademisi’nin Bilgisayar Bilimleri Kurulu’nda ve Ambit, Atrenta ve Calypto Teknik Danışma Kurulları’nda görev yapmıştır. 2009 yılında FastCompany tarafından yayınlanan 100 önde gelen ticari lider listesinde ve 2014 yılında İş Hayatındaki En Yaratıcı İnsanlar (MCP1000) listesinde yer aldı. AAAS, ACM ve IEEE’in bir üyesidir ve 1996 yılında ASEE Terman Ödülü’ne ve 1987 yılında NSF Genç Araştırmacı Başkanlık Ödülü’ne layık görülmüştür. Lisans diplomasını Hint Teknoloji Enstitüsü’nde (Kharagpur) elektronik mühendisliği bölümünden almıştır (Başkan’dan Altın Madalya) ve yüksek lisans ve doktorasını Urbana’daki Illinois Üniversitesi elektrik mühendisliği bölümünde tamamlamıştır.

ayrac

rainer

Dr. Rainer Beudert

Schneider Electric bünyesine 2007 yılında ELAU şirket içi eğitim ve müşteri eğitimi yöneticisi olarak katıldı. Şu anda Schneider Electric’in Endüstri iş birimi dahilindeki sistem ve ağ Makine Çözümleri faaliyeti için Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Schneider Electric bünyesine katılmadan önce, 10 yıl Nürnberg Almanya’da bulunan INAT bünyesinde eğitim ve hizmetler sorumlusu olarak çalışmıştır. Arcelormittal, Audi ve BMW gibi şirketler için Endüstriyel Ethernet ağları konusunda d

 

 

ayrac

 M. Remzi Çelik

1956 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudu. 1980 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makina (Isı) Mühendisliği dalından mezun oldu. ODTÜ hazırlık sınıfı ve Fizik 1’den ayrıldı.Çeşitli firma ve şantiyelerde Tasarımcı ve Şantiye Sorumlusu olarak çalıştı (Ersin Gürdal Planlama Bürosu, ÜNTES, YEDA). Petek Honeywell firmasında Sistem Mühendisi olarak çalıştı.Daha sonra DISA LTD. şirketi kurucu ortağı olarak Tesisat Taahhüt firmasında çeşitli otel, banka, sanayi tesisi, gazete merkezleri ve okulların ısıtma-soğutma-klima tesislerini kurdu, işletmeye aldı.SAVEN LTD. ŞTİ. kurucu ortağı olarak Türkiye’de yeni ürün ve sistemlerin kullanılmasına öncülük etti.Yurtdışı işlerinde Rusya, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan gibi ülkelerde elektrikli ısıtma ve kar-buz birikimini engelleme sistemleri kurdu.TMMOB, TTMD, ASHRE üyeliklerinde bulundu. Çeşitli çevre derneklerinde ve sosyal kuruluşlarda doğanın korunması çalışmalarına katıldı.M. Remzi Çelik evli ve iki çocuk babasıdır.

 

ayrac

R.U.

Roland Ullmann

Almanya Winterthur, Zürcher Hochschule for Applied Science     Elektrik Mühendisliği  bölümünden mezun olmuştur .Siemens  Bina Teknolojileri Genel Merkezinde Bina Otomasyonu ve Enerji Verimliliğinden sorumlu Endüstri İşleri Direktörüdür.

Avrupa ‘da  bir çok organizasyonda , uluslararası  standart  çalışmalarında görev almıştır.eu.bac (Building Automation Association)Yönetim Kurulu Baş Danışmanı ,  EU-ASE (Alliance to save Energy) Yönetim Kurulu Üyesi , WBCSD – EEB2 (World Building Council for Sustainable Development) – Energy Efficiency Project 2  Kurucu Üyesi, Liaison Officer CEN / ISO/TC205, CEN/TC 247 – Building Automation &Controls Standards (BACS) Teknik Komite Başkanı

ayrac

 

Sabri Günaydın
1957 Edirne doğumludur. 1979 Yılında Ankara D.M.M.A.(Gazi Üniversitesi),Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına İstanbul Çorap Sanayinde Elektrik Kısım Şef Yardımcısı olarak başladıktan sonra, Trakya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çırağan Sarayı, Zincirlikuyu Tatlıcı İş Merkezi, Polat Rönesans Oteli, Dolmabahçe Süzer Binası, Esbank/SYKB Genel Müdürlük Binası, Show TV Genel Müdürlük Binası, Egebank A.Ş. Genel Müdürlüğü, Egebank Şubeleri gibi binaların yapımında Elektrik Şefi olarak görev yapmıştır. Halen HB Teknik Elektrik Mühendisliği Proje ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şirketinde çalışmaktadır. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, The Institution of Electrical Engineers (IEE-IET /İngiltere) üyesi, Elektrik Tesisat Mühendisler Derneği (ETMD) kurucu üyesi, Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) fahri üyesidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ayrac

 

sabri-pehlivan Sabri Pehlivan
1980 yılında Mersin’de doğdu. 2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İkinci öğretim olarak üniversiteye devam ettiği 1999 yılında Siteco Aydınlatmada Tekniği’nde aydınlatma tasarımcısı olarak iş hayatına başladı. 2002-2012 yılları arasında Net Mühendislik’te proje mühendisi, şantiye şefi, uygulama müdürü ve şirket ortağı olarak farklı görevler üstlendi. 2007 yılında kurucu ortak ve genel müdür olarak Tasarım Proje firmasının kuruluşunda yer aldı. Şuan Tasarım Proje firmasının sahibi olarak genel müdürlük görevine devam etmektedir. Aynı zamanda 2012 yılından beri Markas Mühendislik’te ortak ve iş geliştirme müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

ayrac

s-e

M. Selçuk ERCAN

1958 Kayseri doğumludur ve ITU Elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 1984 yılında Garanti Teknoloji’de iş hayatına başlamış, 1987 yılında Alarko Almüt Bilişim Sistemlerine, 1991 yılında Bina Otomasyon sistemleri departmanına geçmiştir. 1997-1999 arasında Vikon Limited’ de çalıştıktan sonra, 1999 yılında Alarko Carrier’e geçmiş ve o zamandan beri hala bu şirkette çalışmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

ayrac

Samet Özdeniz

1986 yılında Tekirdağ’da doğmuştur. 2004 yılında Tekirdağ Anadolu Lisesi ve 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Askerlik görevini Kıbrıs Yeşilyurt’ta kısa dönem olarak yapmıştır. Kariyerine 2008 yılında Danimarka’nın en büyük sanayi kuruluşu olan Danfoss Otomasyon firmasında DEVI Isıtma Kabloları bölümünde Satış Destek Mühendisi olarak başladı. 2012 yılından itibaren Danfoss firmasında Marmara Bölge Satış Mühendisi olarak çalışmaktadır. Hala aynı firmada görevine devam eden Samet Özdeniz, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

ayrac

selim-aygoren-crop

Selim Aygören

1989 yılında Balıkesir’de doğdu. Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 2011 yılında mezun oldu. Şantiye Mühendisliği görevinde yaklaşık 1 yıl çalıştı. 2013 yılında çalışmaya başladığı Eltaş Transformatör A.Ş firmasında halen proje mühendisi olarak görevine devam etmektedir.

 

 

ayrac

simge-zengin-kahraman Simge Zengin Kahraman
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonraki süreçte 2007-2012 tarihleri arasında HB TEKNİK Elektrik Mühendisliği Proje ve Danışmanlık LTD STİ. firmasında proje sorumlusu ve yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2013 yılında Marmara Üniversitesi Mühendislik Yönetimi bölümde yüksek lisans yapmıştır. 2013 yılından itibaren de Renaissance Construction firmasında Elektrik Dizayn Yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir.

 

ayrac

 

SG_resim

Şenol Gürvit

1961 İstanbul doğumludur.İstanbul Erkek Lisesi ’72, İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi (Lisans)’79, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü (Master)’84

İTÜ (Araş. Gör.)’84, Siemens (AR-GE)’92, UEKAE (AR-GE)’99, APC (MEA Sistem Müh.)’00, ITPS (Yönetici-Danışman)’09

Veri Merkezleri Kritik Fiziksel Altyapı konusunda 25 yıl tecrübeye sahip olarak, veri merkezi planlama, tasarım, test ve devreye alma, verimlilik ve iş sürekliliği durum analizleri konusunda faal  danışmanlık yapan ITPS (IT Profesyonel Servisler) şirketinde yönetici ve  uzman “Veri Merkezi Kritik Altyapı Danışmanı” olarak çalışmaktadır.

 

ayrac

S

Tamer Yavuztürk

1976 Istanbul doğumlu olan Tamer Yavuztürk, 1997 yılında Istanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra vatani görevini tamamlamış, 1999-2005 yılları arasında Londra’da yaşamış ve farklı görevlerde bulunmuş; bu süre zarfında University of Leicester’da Uluslararası Pazarlama üzerine MBA eğitimini tamamlamış, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi üzerine yüksek lisans yapmıştır. Halen Milano Bocconi Üniversitesi’nde liderlik eğitimi almaktadır.

Prysmian ailesine 2005 yılında Ürün Yöneticisi olarak katılmış; 2007 yılında Pazarlama Şefliği’ne, 2009 yılında ise İhracat Bölge Satış Şefliği’ne atanmıştır. 2011 ve 2014 yılları arasında, Key Account Müdürü olarak görev yapan Tamer Yavuztürk; 2014 yılından itibaren Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Halen tecrübelerini ve pazarlama, seyahat ve güncel konular üzerine yazdığı yazılarını www.yavuzturk.com adlı web sitesinde yayınlamaktadır.

ayrac

 

taner-guler

Taner Güler
1977 Malatya doğumludur. 2002 yılında İsparta Süleyman Demirel Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 2004-2010 Malatya Mert İplik Fabrikası Elektrik-Elektronik Bakım Mühendisi 2006 yılından itibaren İstanbul’da HB Teknik Elektrik Mühendisliği Proje ve Danışmanlık Hiz. San. Tic. Ltd. Şti. de Elektrik Proje Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

 

 

ayrac

 

taner-tasik Taner Taşik
1985 Üsküdar/İstanbul doğumludur. 2007 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi –Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2006-2014 yılları arasında Siemens San. Tic. A.Ş ‘de Tasarım Mühendisi olarak çalışmış, 2014 yılından itibaren de Orta Gerilim Sistemleri Ürün Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

 

 

 

ayrac

 

 

Tery-crop

 

Terry Journeaux

2008 yılında Prysmian Cables & Systems, İngiltere’den emekli olan Terry Journeaux, o tarihten itibaren firmada Teknik ve Pazarlama danışmanı olarak çalışmaktadır.

Sussex Üniversitesinden mezun olduktan sonra, 40 yılı aşkın bir süredir kablo endüstrisinde çalışan Terry Journeaux, kalite, AR&GE, ticari ve pazarlama bölümlerinde çalıştı. Çalışma hayatının büyük bir kısmında yangına karşı güvenli kabloların ve pazarlarının geliştirilmesi ile ilgili olarak çalışmalar yapmıştır.

Yangın konusundaki uzmanlığı sayesinde, Avrupa Birliği tarafından yangın konusunda uzmanlar grubuna üye olarak alınmış ve bununla birlikte CLC TC20 WG10 “Kablolar için yanma performansı” ve IEC TC20 WG18 “Elektrik kablolarının yanma karakteristikleri” gruplarında üyeliği buluna Terry, 2012 yılı sonunda bu grupların başkanlık görevinden emekli olmuştur.

Europacable tarafından desteklenen CEMAC II “Kablolarda CE markalaması” konulu projenin proje lideri olarak özellikle, elektrik kabloların yangına tepki performansı konularında çalışmıştır. CLC JWG M/443 çalışma grubunun bir üyesi olan Terry Journeaux, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (CPR) kapsamında ihtiyaç duyulan kablo standartlarının hazırlanmasında ve revziyonlarında aktif olarak çalışmaktadır.

Terry Journeaux, CLC TC20 WG10 ve IEC TC20 WG18 çalışma gruplarında İngiltere’yi temsil etmektedir

ayrac

Tolga Aycı, 6 Aralık 1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini başarıyla tamamladıktan sonra öğrenimine Vefa Lisesi’nde devam etmiştir ve takdir derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği bölümünde alan ve 3 yılda onur derecesi ile mezun olan Tolga Aycı, yüksek lisans derecesini İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği anabilim dalından almıştır. 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programında dersler almıştır ve tedarik zinciri ile ilgilenmiştir. Halen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde doktora öğrenimine tez aşamasında devam etmektedir.

İş hayatına, 2012 yılında İstanbul Tersanesi’nde Proje Mühendisi olarak başlayan Tolga Aycı, sonrasında Amanos Cephe Sistemleri’nde Tedarik Zinciri Mühendisi pozisyonunda çalışmıştır. 2016 yılının başında Bosch Siemens Ev Aletleri (BSH) firmasında Proje Yönetimi Mühendisi olarak çalışarak bölgesel danışmanlık projesini yürütmüştür. Son olarak, hali hazırda Hilti İnşaat Malzemeleri şirketinde Saha Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

ayrac

Tuba Bostancı Baskan

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede, Yapı Fiziği Bilim Dalı’nda, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.
1995-1999 yılları arasında Y.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Yapı Fiziği Bilim Dalı’nda “Araştırma Görevlisi” olarak çalıştı. 1999 yılından bu yana Türk Philips Aydınlatma’da
“Aydınlatma Uygulama Uzmanı” olarak çok sayıda iç ve dış aydınlatma projelerinde görev yapmaktadır. 2013 yılından bu yana, “Philips Aydınlatma Üniversitesi Yöneticisi” olarak Aydınlatma eğitim ve seminerleri düzenlemektedir.

ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) kişisel üyesi olup, CIE (Uluslararası AydınlatmaKomisyonu) TC-4-56 “Masterplanning Urban Lighting” adlı Teknik Komitede yer almaktadır.

ayrac

ugur-yasa-crop

Uğur Yaşa

1987 Yılında İstanbul’da doğdu. Pertevniyal Lisesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aktif Mühendislik firmasında 2 yıl Güç Kalitesi Ürün Mühendisi ve ABB Elektrik Türkiye firmasında 3 yıl Alçak Gerilim Şebeke Kalitesi Ürünleri Ürün Müdürü olarak çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Enerji Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini sürdüren Uğur Yaşa, aynı zamanda Aktif Mühendislik firmasında Güç Kalitesi Müdürü olarak profesyonel iş yaşamına devam etmektedir.

 

ayrac

 

Uğurcan Yıldırım

1988 İstanbul-Üsküdar doğumludur. 2006 Yılında Haydarpaşa Anadolu Lisesi, 2011 Yılında Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 2012 yılından itibaren Matriks Bina Kontrol Sistemleri Ltd. Şti. firmasında Proje Tasarım Mühendisi olarak görev yapmaktadır. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası üyesidir.

 

ayrac

u-a-crop

Ümit Alatan

1967,  Diyarbakır doğumlu. İlk ve Orta dereceli okulu Diyarbakır’da,  Lise tahsilini  İstanbul,  50.Yıl Tahran lisesinde tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik – Elektronik Fakültesi, Elektrik Mühendisliği  bölümünden 1988 yılında  mezun oldu.1991-1995 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi, Pendik Tersanesinde Şantiye Mühendisliği ve Dizayn Büro Şefliği  görevlerini yaptı.1996 Yılında Schneider Elektrik  Hasanpaşa Bölgesel atölyesi üretim sorumlusu olarak göreve başladı ve Prisma Satış  Mühendisi olarak görevine devam etti.1999-2003 yılları arasında  Sinerji Elektrik Firmasında Kurucu Ortak ve  Üretim Müdürü olarak çalıştı.2003 yılında Samko Mühendislikte çalışmaya başladı. 2004- 2009 yılları arasında Qatar’da Samko Mühendislik’in kardeş firması  olan  Samtech Switchgear firmasını kurdu. Schneider  Elektrik’in  Yetkili Blokset Panocusu olan firmada Genel Müdür olarak  görev yaptı.2009 yılında Türkiye’ ye dönerek tekrar Schneider Elektrik  firmasında  göreve başladı. Halen Firmada AG  ürün ve pano sistemleri  uzmanı olarak çalışmaktadır. Evli  olan Ümit Alatan’ın  2 oğlu  bulunmaktadır.

ayrac

Vahit CanVahit Can

1971 yılında Sakarya’da doğdum.

İlkokulu İstanbul Pendik ‘te Yıldırım Beyazıt İlkokulunda tamamladıktan sonra Abdurrahmangazi Ortaokulu ve Kartal Teknik Lisesi Elektrik Bölümünü Pekiyi derece ile bitirdim. 1987 yılında İstanbul Pendik Tersanesi’nde stajını yaptım. 1989 yılında Yıldız Kocaeli Mühendislik Fakültesini kazandım.1993 yılında Simko Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de üniversite stajını yaptım. 1994 yılında Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden iyi derece ile mezun oldum.1994 yılında Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘nin Otomasyon ve Kontrol Sistemleri Bölümünde Satış Mühendisi olarak çalışmaya başladım. 1995 yılında Askerlik görevini Deniz Kuvvetleri Komutanlığında Marmaris Aksaz’da yerine getirdim.1996 yılında Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de askerlik nedeniyle ara verdiği görevine devam ettim. 1996 ‘da Bina Kontrol Sistemi instabus EIB cihazlarının Ürün Müdürü olarak görev yapmaya başladım.KNX Organizasyonunun yetkili eğitmeni olarak bir çok eğitim ve seminerlerde bulundum. 2011 tarihinde Siemens ten ayrılıp ticaret hayatına atılmaya karar verdim.2013 ‘de Elekon Enerji Sistemleri LTD.Şti de İstanbul Bölge Müdürü ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmaya başlamış ve halen çalışmaktayım.

İki kızım var. Kitap okumak , spor yapmak özellikle futbol ve motosiklete binmekten hoşlanırım.

ayrac

 

Volkan Aktaş

18.07.1986 İstanbul/Bakırköy doğumluyum. Ön lisans eğitimimi 2004-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi – Endüstriyel Elektronik Bölümünde tamamladım. Lisans eğitimimi 2007-2010 yılları arasında İstanbul Üniversitesi – Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünde tamamladım. 2002 yılından itibaren Elektronik Kart Tasarımları, Endüstriyel Otomasyon, Güç Elektroniği, C++ ve C Sharp programcılık konularında çeşitli firmaların Teknik ve Arge kısımlarında görev aldım. 2011 yılından günümüze kadar geçen süreçte Matriks Bina Kontrol Sistemleri bünyesinde Bina Otomasyon Sistemleri üzerine çalışmaktayım.  2011-2015 yılları arasında Proje ve Uygulama Departman Müdürlüğü, 2015 yılından itibaren ise Proje Tasarım Mühendisliği Bölümündeki görevimi yürütmekteyim.

ayrac

y-g

Yavuz Güneş

1985 Yılında İstanbul Üniversitesinden Jeofizik Mühendisi olarak mezun oldu. 1987-1999 yılları arasında Özel sektörde şantiye şefi olarak çalıştı. Bu süre içerisinde Türkiye genelinde 38 farklı şantiyede  Alt yapı, Zemin etüdü ve Zemin iyileştirmesi projelerinde görev aldı. Gölcük Araba Fabrikası şantiyesinde çalışırken 17 Ağustos 1999 büyük Marmara depremini yaşadı.

2000 yılında Kandilli Rasathanesinde çalışmaya başladı. Rasathanenin çalıştırdığı Türkiye genelindeki 225 Deprem kayıt istasyonlarından 48 tanesinin  kurulumunu yaptı.

Kandilli Rasathanesi Afete Hazırlık Eğitim Birimi’nde, Türk Kızılay’ında, İstanbul Valiliği İSMEP projesinde Deprem ve Depreme hazırlık konularında eğitmenlik yapmaktadır.

Halen Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezinde Gece Deprem nöbetçisi olarak çalışmakta,  aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesinde İş Güvenliği Uzmanı ve Amatör Radyo Operatörü görevlerini de yürütmektedir.  Evli ve iki çocuk babasıdır.

ayrac

Zafer Budak

Zafer Budak, Eaton Elektrik Sektörü Türkiye Alçak Gerilim Panoları Ürün Müdürü olarak görev yapmaktadır. 2011 yılında Eaton Türkiye ekibine katılmıştır. Daha  önce Anel Elektrik Taahhüt A.Ş. Projesi yöneticisi olarak görev yaptı. Görev yeri İstanbul olan Zafer Budak, Kocaeli Üniversitesi Elektrik Mühendisliği (2001) mezunudur.

 

 

 

ayrac

 

zeynep-akkaya

Zeynep Akkaya

1970 yılında Ankara da doğdum sonrasında babamın görevi sebebiyle Türkiye pek çok farklı il ve ilçede ilk, orta ve lise eğitimimi tamamladım. 1992 de İTÜ Elektrik ve Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Üniversite mezuniyetinin ardından önce İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü programını tamamladım sonra da ağabeyimin teşviki ile kısa bir süre yurtdışında bulundum.1994 yılından beri de Aydınlatma Sektöründe farklı görev ve sorumluluklarla profesyonel yolculuğuma devam ediyorum. Aydınlatmanın öncelikle insan için olduğunu hiç unutmuyor, sektörde teknik ve görsel gerekliliklere uygun çözümlerin geliştirilmesi, paylaşılmasını önemsiyorum.
Evli ve 1 erkek çocuk annesiyim.

 

ayrac

 

Z.Ş.

Zekeriya Şirin

Zekeriya Şirin Prysmian Türkiye Ar-Ge müdürüdür. Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya mühendisliğini bölümü mezunudur ve Uludağ Üniversitesi’nde MBA eğitimi almıştır. Kablo sektöründe üretim ,planlama ,proses ,malzeme ,tasarım ,ürün geliştirme,  inovasyon ,standartizasyon, proje yönetimi ve konularında 15 yılın üzerinde tecrübesi bulunmakta olup AR-GE merkezi kurulumu dahil,  enerji, telekom ve fiber optik kablolar ile ilgili çalışmalarda bulunmuştur. IEC  standardizasyon çalışmalarında aktif rol almaktadır.

Elektrik Tesisat Portalı

Güncel makalelerimizden haberdar olmak için üye olun!
E-Posta Adresiniz
Güvenli

Siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Çerez Politikamız

Bu web sitesindeki çerez ayarları, size mümkün olan en iyi tarama deneyimini sunmak için "çerezlere izin ver" olarak ayarlanır. Çerez ayarlarınızı değiştirmeden bu Web sitesini kullanmaya devam ederseniz veya aşağıdaki "Kabul Et" seçeneğini tıklarsanız, bu Web sitesini kabul etmiş olursunuz.

Kapat