×

Mühendislik Etiği WebinarMühendislik Etiği Webinar

ETP Etik Çalışma Grubu 

ETP Etik Çalışma Grubu'muz  yaptığı detaylı çalışmalar, anketler sonucunda  2019 yılında ETP Mühendislik Etiği Kodları'nı  oluşturarak  paydaşlarımızın kullanımına sunmuştu. 

 ETP Etik kodlarımız için lütfen tıklayınız. 

Mühendis olarak verdiğimiz kararlar ile can ve mal güvenliğini sağladığımız kadar, çevreyi, toplumu ve çalıştığımız kurumların saygınlığını da etkiliyoruz. İnsan hakları ve hukuktan sorumlu olduğumuzun bilinci ile meslek etiği ilkelerine tam uymanın önemli ve gerekli olduğuna inanıyoruz.

2022 yılında  Yaz  dönemi  sonrasında ilk ETP Webinarımızı   “Mühendislik Etiği “ konusunda 14 Eylül Çarşamba saat 11:00-12:30 arasında  gerçekleştireceğiz. 
 Bu webinarımızda ETP Etik Kurulu üyelerimiz  (Alfabetik olarak )  Sn. Ali Uyar, Sn. Gürol Mutaf,  Sn. Hayri Aydın, Sn. Mehmet Mazmanoğlu konuşmacı, Sn. Sabri Günaydın Moderatör olarak  yer alacaklardır

Konuşmacılar : ( Alfabetik) 

Ali Uyar

Ali Uyar1956, Ankara doğumlu. Galatasaray lisesi mezunu. Yüksek öğrenimini ODTÜ  Mühendislik Fakültesi Elektrik bölümünde yaptı. 30 sene yurtdışı projelerde mühendislik ve proje müdürlüğü yaptı. 2011’den itibaren İstanbul’da bir tasarım firmasında danışmanlık yapıyor. Fransızca, İngilizce, Rusça ve İtalyanca biliyor. ETP portalı ETP  Enerji Verimliliği Çalışma Grubu lideri, ETP Transformatör Çalışma Grubu Lideri, ETP  Elektrik Tesisatlarında Dijitalleşme  Çalışma Grubu Üyesi, ETP Tasarım Kavramları Çalışma Grubu Üyesi, ETP BIM Çalışma Grubu Üyesi, ETP Elektrik İç Tesisat-Yönetmelikler Çalışma Grubu Üyesi,  ETP Tanıtım Çalışma Grubu Üyesi, ETP Mühendislik Etiği Çalışma Grubu Üyesi, ETP Etik Kurulu Başkanıdır. 

Gürol Mutaf 


1963 Erzurum doğumludur, Erzurum Lisesini bitirdikten sonra, 1980’de (o zamanki adıyla) İ.D.M.M.A’ya (Bu günkü Yıldız Üniversitesi) girdi. Üniversiteden sonra çeşitli taahhüt firmalarında, saha mühendisliğinden Proje koordinatörlüğüne kadar çeşitli aşamalarda görev aldıktan sonra, 2001 yılında EMP firmasını kurarak projeciliğe başladı. Hala aynı firmada çalışmalarına devam eden Gürol Mutaf evli ve 2 çocuk babasıdır. ETP Tasarım Kavramları Çalışma Grubu Üyesi, ETP BIM Çalışma Grubu Üyesi, ETP Elektrik İç Tesisat-Yönetmelikler Çalışma Grubu Üyesi,  ETP Mühendislik Etiği Çalışma Grubu Üyesi, ETP Etik Kurulu üyesidir.

Hayri Aydın


1966 Almanya doğumludur. 1975 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye döndü. 1991 Yıldız Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. Medeni durumu evli.2000’den beri ortak olduğu şirkette Fabrika, Lojistik Depo, Konut, Orta Ölçekli AVM, Kültür Merkezi, Ofis, Yönetim yapıları elektrik projelerinin hazırlanması ve ekip yönetimi görevlerinde bulundu. ETP BIM Çalışma Grubu Üyesi, ETP Elektrik İç Tesisat-Yönetmelikler Çalışma Grubu Üyesi, ETP Mühendislik Etiği Çalışma Grubu Başkanı, ETP Etik  Kurulu üyesidir. 

Mehmet Mazmanoğlu 1961 Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı.1985 yılında Yıldız Üniversitesi Elektrik Fakültesini bitirdi.33.dönem EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu,37.Dönem EMO Denetleme Kurulu Üyeliği ve 40.dönem EMO Yönetim Kurulu Üyeliği ve 48 . Dönem Emo Yönetim Kurulu görevini üstlendi. Çalışma yaşamına henüz öğrenciyken bir proje bürosunda başladı. 1987-1992 yılları arasında kesintisiz olarak özel sektörde; A.G.-O.G. projelendirilmesi , uygulama sorumluluğu ve şantiye şefliği alanlarında çalıştıktan sonra 1992 yılında kendi şirketini kurdu.Halen kendi şirketinde; A.G.-O.G. Enerji Tesisleri projelendirmesi , taahhüdü ve müşavirlik hizmetlerini vermektedir. ETP Elektrik İç Tesisat-Yönetmelikler Çalışma Grubu Üyesi, ETP Mühendislik Etiği Çalışma Grubu üyesi, ETP Etik  Kurulu üyesidir. 


Moderatör: Sabri Günaydın 


1957 Edirne doğumludur.1979 Yılında Ankara D.M.M.A.(Gazi Üniversitesi),Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına İstanbul Çorap Sanayinde Elekt.Kıs. Şef Yardımcısı olarak başladıktan sonra, Trakya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çırağan Sarayı, Zincirlikuyu Tatlıcı İş Merkezi, Polat Rönesans Oteli, Dolmabahçe Süzer Binası, Esbank/SYKB Genel Müdürlük Binası, Show TV Genel Müdürlük Binası, Egebank A.Ş. Genel Müdürlüğü, Egebank Şubeleri gibi binaların yapımında görev yapmıştır. Daha sonra 15 Ekim 2018 tarihine kadar  tasarım, kontrolluk ve danışmanlık hizmetleri yapan bir firmada  çalışmıştır. Meslek yaşamına  mesleki deneyimleri doğrultusunda danışmanlık/kontrollük hizmetleri ile devam etmektedir.TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, The Institution of Electrical Engineers (IEE-IET /İngiltere) üyesi, Elektrik Tesisat Mühendisler Derneği (ETMD) kurucu üyesi, Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) fahri üyesidir. ETP Portal'ında gönüllü arkadaşları ile birlikte ülkemiz ve elektrik sektörümüz  yararına çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) fahri üyesidir. ETP Portal'ında gönüllü arkadaşları ile birlikte ülkemiz ve elektrik sektörümüz  yararına çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Webinarımızda konuşmacılarımız ETP Etik kodlarımız  ile ilgili açıklamalar yapacaklar ve sonrasında webinar katılımcılarının soruları cevaplanarak , ETP Kodlarımızın  güncellenmesi ve geliştirilmesi amacıyla olası öneriler alınacaktır. 

ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak "kamera bağlanmaksızın" gerçekleştirebilirsiniz. 

Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.

Webinarımıza katılımınız için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki   linki tıkladıktan sonra karşınıza gelen  aşağıdaki görüntüde göreceğiniz sayfada  "Kaydol"  linkine tıklamanızı rica ederiz.
 


Tarafınıza gelen katılımcı E-posta ‘sında sol üst köşedeki “KABUL ET” ‘e tıklarsanız, tarafına gelen online webinar davetimiz Outlook takvimine entegre olacak ve tarafınıza gönderdiğimiz e-posta gelen kutusunda görünmeyecek ve ETP online söyleşimize katılımınızı  Outlook takvimi üzerinden gerçekleştireceksiniz. 

•    Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 


Bu linkten de ücretsiz kayıt ve sonrasında Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz. 

Tüm katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  webinarımız  sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi sırasında ve sonunda sorularınızı  webex  yazılım ara yüzünde sağ alt taraftaki   “S-Y (Soru –Yanıt) “  üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz. 

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

Sağlıklı günler, çalışmalarınızda başarılar  diliyoruz.

Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt