×

Kadıköy'de Fikirtepe Mahallesi Rüzgar Sokak'taki 24 Katlı Binada YangınKadıköy'de Fikirtepe Mahallesi Rüzgar Sokak'taki 24 Katlı Binada Yangın 

Sabri Günaydın 

 
Kadıköy'de Fikirtepe Mahallesi Rüzgar Sokak'taki  Aralık 2018 tarihinde açılmış 26 ticari ünite ve 785 daireden oluşan  projenin   24 Katlı rezidansında  15.10.2022  cumartesi  akşamı saat 21:00 civarında yangın çıktı. 

 Alt katlarda başlayan yangın, kısa sürede  binanın en üst katına kadar ulaştı.

Bölgeye polis ve sağlık ekipleri ile Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Kartal'dan itfaiye ekipleri sevk edildi. Çevrede güvenlik önlemi alınırken, elektriği kesilen bina ile çevredeki bazı binalar tahliye edildi.Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çabası sonucu kontrol altına alınarak söndürüldü   yangında soğutma işlemi tamamlandı.
 

 
Kadıköy'de 24 katlı binada çıkan yangın söndürülürken bina, tedbir amacıyla boşaltıldı. Yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme devam ederken binada yapılacak teknik inceleme ve hasar tespitlerinin sona ermesinin ardından vatandaşların evlerine girmelerine izin verileceği öğrenildi.

Yangın söndürme çalışmları videoları için lütfen tıklayınız. 

-Video-1  lütfen yıklayınız. 

-Video-2 lütfen tıklayınız. 

-Video-3 lütfen tıklayınız. 

16.10.2022 sabahı  binanın dışından yangın sonrası görüntüleri aşağıdadır. 
 

 


 
16.10.2022   pazar sabahı  binanın  içinden  yangın sonrası görüntüleri aşağıdadır.

 

 


 
16.10.2022 pazar saat 12:20 civarında binanın 3. katında yeniden çıkan yangın yakındaki itfaiyenin müdahalesiyle kontrol altına alındı.


 
- 16.10.2022 pazar sabahı  yeniden çıkan yangın videosu için lütfen tıklayınız. 

Fikirtepe'de çıkan yangın ile ilgili çeşitli açıklamlar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Şu ana kadar yangın nedeni ile ilgili  açıklamalar  hakkında   şu an için  bir yorum yapmayacağız. 

Ancak Elektrik Tesisat Portalı olarak   Fikirtepe'de yangın çıkan bina da dahil olmak üzere  tüm binalarda  tasarım,  uygulama, test ve devreye alma, denetleme, işletme ve  bakım çalışmalarının   güncel standartlar ve güncel standartlar doğrultusundaki yönetmeliklere göre yapılmasının  gerekliliğini önenle vurgulamak isteriz. Aksi takdirde ne yazıkki  benzer  yangınları yaşamaya devam edeceğiz.  

Yangın ile igili incelemeler sonuçlandığında  yapılacak açıklamaları sizlerle ayrıca paylaşacağız. 
 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt