×

İTÜ Geleceğin Mühendisleri ile Birlikte Sohbet Ettik
İTÜ Geleceğin Mühendisleri ile Birlikte  Sohbet Ettik 

Sabri Günaydın 
 
27 kasım cuma günü saat 18:00'da  İTÜ Kulüpler Birliği, İTÜ MDK ( Mezunları Derneği Kulübü)  İTÜ Officer Komitesi ile beraberce düzenlenen online etkinlikte "Geleceğin Mühendisleri "  ile birlikte  sohbet ettik. 

Online etkinliğimizde ETP tanıtım grubumuz İTÜ geleceğin mühendislerine mezun olduklarında  elektrik, elektrik-elektronik sektörümüzde çalışabilecekleri   iş alanlarını geleceğin mühendislerine anlattılar ve etkinlik sonunda  tüm sorularını cevapladılar.Geleceğin  mühendisleri ile  sohbetlerimiz aşağıdaki   konularda   ETP tanıtım  grubu üyelerimizce  gerçekleştirildi.

- ETP hakkında Bilgilendirme ve Açılış Konuşması (Ali Uyar)

-Veri Merkezi Kritik Alt Yapı Sektörü (Şenol Gürvit)

-Elektrik Tesisat Tasarımı (Barış Bancaoğlu)

-Aydınlatma (Kaan Tayfun) 

-Elektrik Üretimi ve Dağıtımı (Volkan Keser)

-Yangın ve Güvenlik (Adem Çakır)

-Yenilenebilir Enerji Sistemleri(Umut Ekici) 

-Kablo Sektörü ( AysunPınarbaşı)

- Elektrik Tesisat Uygulama (Salih Çoşkun)

-Elektrikli Araçlar (Metin Uçar)

- Geleceğin Mühendislerine Öneriler (Sabri Günaydın) 

Soru-Cevap 
Geleceğin Mühendisleri ile sohbetimiz sonrasında İTÜ Mezunlar Derneği Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi iki arkadaşımızın aşağıdaki  görüşleri bizleri mutlu etti, "Geleceğin Mühendisleri" ne  ışık tuttuğumuz için çok mutlu olduk. 

-Mehmet Berk YILDIRIM (İTÜ Mezunlar Derneği Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi)

Elektrik Tesisat Portalı ve İTÜ Mezunlar Derneği Öğrenci Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte değerli ETP üyelerini, bizlerle paylaştıkları engin bilgileri için kulübüm ve katılımcılar adına minnettarlığımı belirtmek isterim. Bir elektrik mühendisliği öğrencisi olarak, gösterilen sunumların konuların bütünlüğünü sağladığı ve kısa ve öz bir şekilde işlendiği kanaatindeyim. Genellikle seminer şeklinde yapılan etkinliklerde en büyük sorun, katılımcıların konudan uzaklaşıp başka şeylerle ilgilenmesi olur. Farklı isimlerin farklı enerjileriyle bizlere aktarılan bilgilerin sektör/konu başına 7 dakika gibi optimum bir süreyle aktarılması; tüm katılımcıların: "Bir solukta bitti." şeklinde bir feedback vermesini sağladı. Sunumlar sonrası soru-cevap bölümünde, genel konular hakkında verilen kilit bilgilerin; spesifik sorulardaysa metanetle bizlerin seviyesine inmenizin bizleri tamamen sunumun içine çektiğini söyleyebilirim. Ayrıca önemli önemsiz demeden sektörlerin tercih edilmeyen kısımlarını da aktarmanızla bakış açısı kazandığımız da aşikar. Birçok kişinin -sektörlere yönelmeyi düşünmeyenler dahil- bizzat bana, çok bilgilendirici ve eğlenceli geçen bir etkinlik olduğunu yazdıklarını da belirtmek isterim. Öncelikle Sabri beye, sorularıma tahammülleri için Umut beye ve Metin beye, sonrasında siz değerli ETP üyelerine tecrübeleriniz ve fikirlerinizle biz öğrencilere ışık tuttuğunuz için tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Tez vakitte başka bir oluşumda görüşmek üzere, ETP ailesini takipteyiz. ✌

- Mustafa KELEŞOĞLU (İTÜ Mezunlar Derneği Öğrenci Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi)

Elektrik Tesisat Portalı ile İTÜ Mezunları Derneği Öğrenci Kulübü olarak 27 Kasım’da çok verimli ve interaktif bir etkinliğe imza attık. Elektrik Tesisat Portalı biz öğrencilere elektrik alanında güncel ve merak edilen konu başlıkları hakkında yaptıkları sunum ve ardından gerçekleşen soru-cevap kısmında bizlere en samimi şekilde bilgilerini aktardılar. Etkinlik sonrası çok güzel geri dönüşler ve tebrik mesajları aldık. Sunumda ve organizasyonda emeği geçen herkese Kulübümüz ve katılımcılarımız adına en içten şekilde teşekkürlerimi sunuyorum. Umarım bizlerde ileride bu şekilde verimli platformlarda bizim gibi öğrenci arkadaşlarımıza yardımcı olma fırsatı buluruz. Bu bunun gibi nice etkinliklerinizi takip ediyor olacağız. 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt