×

İnşaatta Yapay Zeka (Cem Kafadar) Kitabı Yayındaİnşaatta Yapay Zeka
(Cem Kafadar)
Kitabı Yayında


 
Değerli dostum, yazarlarımızdan  İnşaat Mühendisi Cem Kafadar’ı yeni yayınlanan "İnşaatta Yapay Zeka"  kitabı için içtenlikle tebrik ederiz. 

Sabri Günaydın 
Kitabın tanıtım bilgileri aşağıdadır. 

İnş. Müh. Cem KAFADAR tarafından kaleme alınan "İnşaatta Yapay Zeka" kitabı geçtiğimiz günlerde ONON Ajans Yayıncılık tarafından yayınlandı. 

Önsözü TAV İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Y. Müh. Sani Şener tarafından yazılan kitap, "Yapay Zeka ve İnşaat Sektöründe Teknolojik Dönüşüm", "3D Baskı", "Dijital İkizler", "Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik", "Tasarım ve BIM", "Şantiyeler", "İş Makineleri", "Drone'lar", "Blokzincir Teknolojisi ve Sözleşme Yönetimi", "Nesnelerin İnterneti" ve "Robotlar" gibi 28 başlıktan oluşuyor... 

- Yapı endüstrisinde radikal bir dönüşüme hazır mısınız?

- Şantiyelerinizi robotların kontrol edebileceği bir gelecek mümkün mü?

- Betonla değil, kodlarla yükselen yapıları tasarlarken ne tür becerilere ihtiyacınız var?

- Gayrimenkul sektöründe akıllı teknolojiler oyunun kurallarını yeniden mi yazıyor?

- Drone’lar, 3D Baskı, robotlar geleneksel yapım yöntemlerini nasıl değiştirecek?

- İnşaat profesyonellerinin yapay zekâya adaptasyonunu hızlandırmak için neler yapmalıyız? 

İnşaatta Yapay Zekâ kitabı bu elzem soru(n)lara neden sonuç bağlamında somut yanıtlar arıyor. 

Çocukluğumuzdan beri hep duyduğumuz klişeleşmiş “matbaanın keşfini zamanında yakalasaydık bugün olduğumuz yerden daha iyi bir yerde olurduk” sözünü gelecek kuşaklar bu sefer yapay zekâ üzerinden söylemesinler istiyor. Peki, bilişsel teknolojilerin inşaat sektöründe yarattığı devrimsel değişimi nasıl kendi lehinize çevirebilirsiniz? Kitap, akıllı tasarımlardan verimlilik artırıcı çözümlere, güvenliği iyileştiren sistemlere kadar geniş bir yelpazede, yapay zekânın inşaat projelerinizde nasıl değer yaratabileceğini örnekleriyle gösteriyor.

Bir grup robot işçi, şantiyenizde sessizce çalışıyor. "İnşaatta Yapay Zekâ", bu metal yardımcıların, inşaat alanınızda ne şekilde bir dönüşüm yaratabileceğini, karmaşık işleri nasıl kolaylaştırabileceğini gözünüzde canlandırabileceğiniz bir dille anlatıyor. Kitap, üç boyutlu yazıcılarla üretilen yapıların, sınırları nereye kadar zorlayabileceğini, hayallerinizi nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi keşfetmenize rehberlik ediyor. Tüm bu heyecan verici teknolojilerin hikâyesini anlatırken, sizi inşaat sektörünün geleceğine doğru gizemli ve keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. 

İnşaatta Yapay Zeka kitabım okuruyla buluştu.

Kitabın İçeriği
Süreçteki destekleri için sponsorumuz TAV İnşaat’a @tav.construction ve dostum yayıncı Doğan Selçuk Öztürk ‘e çok teşekkür ederim.

Cem Kafadar

Kitabı satın almak için lütfen tıklayınız. 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt