×

Genel Seslendirme, Sesli Alarm, Sesli Tahliye Genel Teknik Şartnamesi ETP Webinar

 

Genel Seslendirme, Sesli Alarm, Sesli Tahliye  Genel Teknik Şartnamesi
ETP Webinar
Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulumuz ile  çok uzun zamandır   devam eden çalışmalarımız, toplantılarımız  ve   sektörel olarak  yapılan toplantılar, alınan görüşler  sonrasında; güncel standartlar ve  teknolojik gelişmeler doğrultusunda düzenlenmiş  " Genel Seslendirme ve Sesli Alarm-Sesli Tahliye Sistemi Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi " 23 Aralık 2020 tarihinde resmi gazetede (R.G. No: 31343)  yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız   Yüksek Fen Kurulu Başkanı Sn. Ertan Yetim’e , bu çalışmada  Bakanlığımızda önder olan   Sn. Murat Uzunbel’e ,  Bakanlığımızda bu çalışmaya emeği  geçenlere , “ETP Genel Seslendirme ve Sesli Alarm  Çalışma Grubumuz " üyelerine;  Ülkemiz ve sektörümüz için standartlar doğrultusundaki değerli yaklaşımları  ve görüşleri için  içtenlikle teşekkür ederiz.


Aşağıda linki bulunan bu şartname yapı sektörümüzde  ilgili güncel standartlar   doğrultusunda düzenlenmiş , can güvenliği ve  yangın güvenliği  açısından   çok önemli bir şartnamedir.

Şartname için lütfen tıklayınız. 

Şartname ile ilgili ETP webinarımız 23.06.2021 Çarşamba saat 11:00-12:30 arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız Yüksek Fen Kurulundan Sn. Murat Uzunbel, ETP  Sesli Alarm, Sesli Tahliye  Çalışma Grubumu  üyelerimiz   alfabetik olarak Sn. Atilla Karadağ, Sn. Doğan Alkan, Sn. Umut Bağcılar, Sn. Yasin Özel   tarafından Sn. Sabri Günaydın moderatörlüğünde  gerçekleştirilecektir. 

ETP Webinar Programımız 

10:50-11:00   Davetlilerin Katılımı 
11:00-11:05   Hoşgeldiniz, Açılış Konuşması 
11:05 -11:20  Ç.Ş. Bakanlığı YFK  Sn.Murat Uzunbel  – Bakanlığımız  Çalışmaları 
11:20-12:20   Alarm, Sesli Tahliye  Genel Teknik Şartname

Konuşmacılarımız :

-Doğan Alkan 22.1 Kapsam -22.2 Genel Özellikller

-Yasin Özel 22.3 Sesli Alarm Kontrol ve Gösterge Ünitesi,  22.4 Güç Amplifikatörü. 22.5 Sesli Alarm Çağrı İstasyonu (Konsolu) 

-Umut Bağcılar  22.6 Uzak Çağrı İstasyonu, 22.7 Güç Kaynağı Unitesi 22.8 Cihaz Kabini 22.9 Hoparlörler 

-Atilla Karadağ 22.10 Kablolar, 22.11Muayene, Deney ve Kayıtlar, 22.13 Uygunluk Kriteri, 22.14 Standartlar   

12:20-12:35  Sorular- Cevaplar


ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak "kamera bağlanmaksızın" gerçekleştirebilirsiniz. 


Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.Kaydol linkine tıkladıktan sonra "Ad,  Soyadı ve E-posta adresinizi"  girdikten sonra kayıt formundaki diğer bölümleri doldurmayabilirsiniz, sadece formun en alt bölümündeki, “Gelecekteki seminerler hakkında bilgi almak ister misiniz?  “Evet” ya da “Hayır” ’ı işaretlemeniz ve  “Gönder” e tıklamanız yeterlidir. 

Webinar katılımcılarının  online katılımcı linkine kayıt olduktan sonra kendilerine gelen katılım e-postasındaki "ETKİNLİĞE KATIL"   linkine tıkladıklarında açılan webex sayfasından "ŞİMDİ KATIL" linkine tıklayarak ETP online söyleşimize katılımlarını rica ederiz.

Tarafınıza gelen katılımcı E-posta ‘sında sol üst köşedeki “KABUL ET” ‘e tıklarsanız, tarafına gelen online söyleşi davetimiz Outlook takvimine entegre olacak ve tarafınıza gönderdiğimiz e-posta gelen kutusunda görünmeyecek ve ETP online söyleşimize katılımınızı  Outlook takvimi üzerinden gerçekleştireceksiniz. 


Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 

Bu linkten de ücretsiz kayıt ve sonrasında Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz. 

Tüm katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  webinarımız  sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi sırasında ve sonunda sorularınızı  webex  yazılım ara yüzünde sağ alt taraftaki   “S-Y (Soru –Yanıt) “  üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz. 

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

ETP Webinarlarımızda   görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler diliyoruz.

Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt