×

Elektrik Tesisatlarında Pasif Yangın Durdurucu Sistemler ETP WebinarElektrik Tesisatlarında Pasif Yangın Durdurucu Sistemler ETP Webinar 


ETP Yangın Yalıtım Çalışma Grubu 
 

Projecileri (tasarımcıları), müteahhitleri (yükleniciler), kamuda çalışan arkadaşlarımızı ve işveren tarafında malzeme seçimi, onayı ve kabulünü gerçekleştiren tüm arkadaşlarımızı detaylı bilgilerin aktarılacağı ve arzu ettikleri tüm soruları sorabilecekleri Elektrik Tesisatlarında Pasif Yangın Durdurucu Sistemler ile ilgili  webinarımıza bekliyoruz.

ETP Webinarımız 19.Aralık.2023  Salı    Saat 14:00-15:30   arasında ETP  Yangın Yalıtım Çalışma Grubu üyelerimiz  (Alfabetik)  Sn. Dr. Ceyhun Eren, Sn. Çağdaş Ilgaz Şenel,  Sn. Mehmet Bulca, Sn. Tolga Aycı, Sn. Yalçın Tezcan Sn. Sabri Günaydın tarafından   gerçekleştirilecektir

Webinarımızın  programı  ve konuşmacılar aşağıdadır.

-    Hoş geldiniz, ETP Pasif  Yangın Koruma  Çalışmalarımız 
     (Sabri Günaydın) 
      
1957 Edirne doğumludur. 1979 Yılında Ankara D.M.M.A.(Gazi Üniversitesi),Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. Meslek hayatına İstanbul Çorap Sanayinde Elektrik Kısım Şef Yardımcısı olarak başladıktan sonra, Trakya Üniversitesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Çırağan Sarayı, Zincirlikuyu Tatlıcı İş Merkezi, Polat Rönesans Oteli, Dolmabahçe Süzer Binası, Esbank/SYKB Genel Müdürlük Binaları, Show TV Genel Müdürlük Binası, Egebank A.Ş. Genel Müdürlüğü, Egebank Şubeleri gibi binaların yapımında Elektrik Şefi olarak görev yapmıştır. Daha sonra 15 Ekim 2018 tarihine kadar HB Teknik Elektrik Mühendisliği Proje ve Danışmanlık Hiz. Ltd. Şirketinde çalışmıştır. Meslek yaşamına  mesleki deneyimleri doğrultusunda danışmanlık/kontrollük hizmetleri ile devam etmektedir.TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası(EMO), The Institution of Electrical Engineers (IEE-IET /İngiltere) üyesi, Elektrik Tesisat Mühendisler Derneği (ETMD) kurucu üyesi, Yangından Korunma Derneği (TÜYAK) ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) fahri üyesidir. Elektrik Tesisat Portalı’nın kurucusu olup, ETP Portal'ında  gönüllü arkadaşları ile birlikte ülkemiz ve elektrik sektörümüz  yararına çalışmalar yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır

-    Yangın Güvenliğine Giriş
      (Dr. Ceyhun Eren) 

Dr. Ceyhun Eren, Allianz Türkiye’de Allianz Teknik, Çevre ve İklim Değişikliği Hizmetleri ile Risk Mühendisliği Bölümlerinin Direktörü olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Allianz Türkiye’nin İş Süreklilik Sorumlusu rolüyle şirketin kritik iş süreçlerinin yeniden ayağa kaldırılmasına yönelik planların hazırlanması ve test edilmesi süreçlerini de yürütmektedir. Dr. Eren yapısal deprem mühendisliği, özellikle de binaların deprem sırasındaki davranışları ve karşı karşıya kalacakları olası hasar tahmin yöntemleri konusunda uzmanlaşmış bir inşaat mühendisidir Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Risk Mühendisliği Komitesinin eski Başkanı olup TÜYAK üyesidir. Allianz’daki rolüne ek olarak Türk Alman Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, TSEV (Türkiye Sigorta Enstitüsü Vakfı) ve SEGEM'de (Türkiye Sigorta Eğitimi Merkezi) İş Süreklilik Yönetim Sistemi, Risk Yönetimi, Risk Mühendisliği, Yangın ve Deprem Mühendisliği üzerine dersler vermektedir. Konferanslarda sıklıkla konuşmalar yapmakta yurt içi ve yurt dışı’ndaki çeşitli mühendislik ve bilim dergilerinde makaleler yayımlamaktadır.ETP Deprem Güvenliği Çalışma Grubu Lideri, ETP Yangın Yalıtım  Deprem Güvenliği Çalışma Grubu  Lideri, ETP Yangın Yalıtım Çalışma Grubu ve  ETP Pasif Yangın  Koruma Teknik Kılavuzu çalışma grupları üyesidir.
 
-    Pasif Yangın Koruma Nedir?, Yangın Tepki ve Dayanım Kavramları
     (Çağdaş Ilgaz Şenel)

1986 Bursa doğumludur. 2009 İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur. Özellikle depreme dayanıklı yapı tasarımı ve ve güçlendirme olmak üzere   yapısal tasarım konusunda yaklaşık 10 yıllık teknik uzmanlığa sahiptirHilti Türkiye grubunda Kodlar ve Mevzuat Yönetimi Müdürü olarak çalışma yaşamına devam etmektedir.Kadir Has Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim görevlisidir. ETP Pasif Yangın  Koruma Teknik Kılavuzu Çalışma Grubu Lideri, ETP Yangın Yalıtım Çalışma Grubu ve  ETP Deprem Güvenliği  Çalışma Grubu  üyesidir.


-    Yönetmelik, Standartlar ve Tanımlar, Pasif Yangın Durdurucu Uygulamaları 
     (Mehmet Bulca)

Kasım 1989’da İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini 2003-2007 yılları arasında Sakarya Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 2014 yılında mezun oldu. 2014 yılında başladığı profesyonel iş hayatında sırasıyla Varyap ve Sem Mimarlık bünyesinde hastane ve otel projeleri başta olmak üzere çeşitli kamu ve özel sektör projelerinde planlama, satınalma ve hakediş süreçlerini yönetti. 2018 yılında dübelin mucidi Artur Fischer’in kurucusu olduğu Fischer’e katıldı. Kimyasal, mekanik ve plastik dübeller başta olmak üzere bağlantı ürünlerinin beton-beton ve beton-çelik birleşimleri uygulamalarında tasarımdan uygulama eğitimlerine kadar tüm süreçlerde projelere destek verdi. 2022 yılının başlangıcından bu yana, Fischer’in yenilikçi sistem çözümleri; pasif yangın durdurucular, modüler askılama sistemleri ve cephe sistemleri hakkında tasarım ofisleri, müşavir firmalar, yatırımcılar ve yetkili kurumlara sistem tasarımı, şartname desteği ve uygulama eğitimi desteği sağlamaktadır. ETP Yangın Yalıtım Çalışma Grubu ve  ETP Deprem Güvenliği  Çalışma Grubu  üyesidir.

-    Elektrik Tesisatlarında Yangın Yalıtımı, Yangın Kaçış Koridorlarında Yangın Yalıtımı 
    (Yalçın Tezcan) 

1971 İstanbul doğumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina  Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur.Obo Bettermann  firma temsilcisidir. Evli ve 1 çocuk babasıdır. ETP Yangın Yalıtım Çalışma Grubu, ETP Yangın Yalıtım  Deprem Güvenliği Çalışma Grubu ve  ETP  Deprem Güvenliği  Çalışma Grubu  üyesidir.

-    Kablo Geçişlerinde Özel İhtiyaçlar, Pasif Yangın Durdurucu Sistemler Kabul&Kontrol Listesi 
     (Tolga Aycı)

Tolga Aycı, 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği bölümünde tamamladı. 2013 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programında dersler almıştır. Halen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları anabilim dalında doktora öğrenimine yangın güvenliği konusundaki tez çalışması ile devam etmektedir. Proje yönetimi, satış ve pazarlama departmanlarında 10 yıllık iş deneyimine sahip olan Tolga Aycı, halen hazırda içerisinde pasif yangın koruma sistemleri üreticisi Nullifire markasına da sahip yapı malzemeleri global tedarikçisi Tremco Construction Products Group (CPG) firmasında İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk babasıdır. ETP Yangın Yalıtım Çalışma Grubu, ETP Yangın Yalıtım  Deprem Güvenliği Çalışma Grubu ve  ETP   Deprem Güvenliği  Çalışma Grubu  üyesidir.

13:50-14:00  Katılımcıların Webinara Katılımı 
14:00-15:00  Webinar Sunumlar
15:00-15:30  Katılımcıların Soruları-Cevaplar 


ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.

Aşağıdaki  Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz.

Web semineri numarası: 2390 212 1515

Web semineri parolası: J6kM2Ed3um2 

•    Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 

Tüm   katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  söyleşimiz sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi  sırasında ve sonunda sorularınızı  webex "sohbet(chat)"  üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz.

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

ETP söyleşilerimizde  görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler diliyoruz.


Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt