×

Deprem ve Elektromekanik Tesisatlar ETP Online Webinar
Deprem ve Elektromekanik Tesisatlar ETP Online Webinar 

Alp Arslan Ok, Sabri Günaydın ETP Deprem Güvenliği çalışma grubumuz çalışmalarımız kapsamında  sizleri  bilgilendirmeye devam ediyoruz.  
“Deprem ve Elektromekanik Tesisatlar”  Konulu online webinarımız  2 Aralık Çarşamba Saat 11:00-12:30  arasında gerçekleştirilecektir. 

Webinarımızın konuşmacıları alfabetik sıralaması aşağıdadır. 

Alp Arslan Ok 
1970 Istanbul doğumludur. 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi “Elektrik Mühendisliği” bölümünden mezun olmuştur. ETP Deprem Güvenliği çalışma grubunun  lideridir. Çok uzun yıllardır elektrik panoları, bilgi işlem kabinetleri deprem güvenliğine yönelik tasarımlar, deneyler, çalışmalar gerçekleştirmektedir. 

Ant Güngör 
1984 Ankara doğumlu, Lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yaklaşık 15 yıllık İnşaat sektörü tecrübesi bulunmakta ve son 6,5 senedir bağlantı teknolojileri konularında çalışmaktadır. Özellikle yapısal ve yapısal olmayan elemanların sismik koşullardaki duruma göre tasarımı, sismik koşullarda beton ve metal davranışı, bağlantı detay tasarımı ve bunların test standartları, tasarım yönetmelikleri ve uygulanmaları alanlarında tecrübelidir.ETP deprem güvenliği çalışma grubu üyesidir.

Çağdaş Ilgaz Şenel 
1986 Bursa doğumludur. 2009 İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunudur. Depreme dayanıklı yapı tasarımı konusunda çalışmıştır. ETP deprem güvenliği çalışma grubu üyesidir. ETP deprem güvenliği çalışma grubu üyesidir. 

Hakan Doğan 
1978 İstanbul doğumludur. Marmara Ünv. M.Y.O Elektronik Atatürk Ünv. Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Marmara Ünv. F.B.E  Makine Yüksek Lisans (Devam) bölümlerinden mezun olmuştur.Titreşim, Akustik, CAE ve CFD uzmanlık alanlarıdır. ETP deprem güvenliği çalışma grubu üyesidir. 

Okan Sever 
1999 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 2000 yılından bugüne   kadar sismik koruma ve titreşim yalıtımı alanlarında 1000'in üzerinde projede tasarım ve uygulama gerçekleştirmiştir. 2006 yılından beri de “Mekanik Tesisatların Deprem Koruması “ yüksek lisans tezi ile başlayan akademik ve sosyal sorumluluk çalışmalarına birçok ulusal ve uluslararası yayınlanmış makalesiyle deprem koruma sektörüne katkıda bulunmuştur. Uluslararası deprem platformlarında aktif yer almasının yanı sıra, ETP Deprem Güvenliği çalışma grubunun da üyesidir.

Sabri Günaydın 
1957 Edirne doğumludur.1979 Yılında Ankara D.M.M.A. (Gazi Üniversitesi), Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. ETP Portalı Kurucusu , ETP Deprem güvenliği çalışma grubunun üyesidir. Deprem ve Elektrik Tesisatları konusunda çok uzun yıllardır çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Tolga Aycı
1989 İstanbul Doğumludur. Yıldız Teknik Üniversitesi “Gemi İnşaat ve Gemi Makinaları Mühendisliği “ bölümünden mezundur. ETP Deprem Güvenliği çalışma grubunun  üyesidir.  Bağlantı elemanları, sismik bağlantı elemanları konusu uzmanlık alanlarındandır. 

Üzeyir Kaluk 
1981 Zonguldak doğumludur. 2014 yılında almış olduğu CNET – CDCDP veri merkezi tasarım eğitimi ve sertifikası ile kariyerine veri merkezi altyapı çözümleri konusunda yön vermiştir. Bu bağlamda bilgi işlem kabinetlerinde deprem güvenliği konularında yaptığı çalışmalarıyla ETP Deprem güvenliği çalışma grubuna dahil olmuştur.

Webinarımızın içeriği sırasıyla aşağıdadır.

•    Açılış Konuşması
     (Alp Arslan Ok)  

•    Deprem ve Elektrik Tesisatı Standartlar
     (Sabri Günaydın) 
•    Elektromekanik Tesisatlarda Sismik Koruma Uygulamaları
     (Okan Sever)
•    Cihazların sabitlenmesi( Ankraj;), Sismik Sabitleme  
     (Tolga Aycı, Ant Güngör,  Cağdaş Ilgaz Şenel) 
•    Dizel Elektrojen Gruplarında Deprem Güvenliği
     (Hakan Doğan)
•    Alçak Gerilim Panolarında Deprem Güvenliği  
    (Alp Arslan Ok)
•    Bilgi İşlem Kabinlerinde Deprem Güvenliği  
     (Üzeyir Kaluk)

•    Sorular-Cevaplar
 
ETP  webinar  konuşmacılarımız ve  E-posta ile toplantıya davet edilen katılımcılar gerektiğinde kameralarını ve mikrofonlarını kullanabilmek için “Panelist” olarak davet edilmişlerdir. Konuşmacılarımızın dışındaki tüm katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşiye  girdiklerinde kameralarını ve mikrofonlarını kapatmalarını rica ederiz. 
 
ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak "kamera bağlanmaksızın" gerçekleştirebilirsniz. 

Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.

Webinarımıza katılımınız için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki   linki tıkladıktan sonra karşınıza  gelen  aşağıdaki görüntüde göreceğiniz sayfadan Etkinlik Durumu sağ tarafındaki  "Kaydol"  linkine tıklamanızı rica ederiz. Kaydol linkine tıkladıktan sonra "Ad,  Soyadı ve E-posta adresinizi"  girdikten sonra kayıt formundaki diğer bölümleri doldurmayabilirsiniz, sadece formun en alt bölümündeki, “Gelecekteki seminerler hakkında bilgi almak ister misiniz?  “Evet” ya da “Hayır” ’ı işaretlemeniz ve  “Gönder” e tıklamanız yeterlidir. 


Webinar katılımcılarının  online katılımcı linkine kayıt olduktan sonra kendilerine gelen katılım e-postasındaki "ETKİNLİĞE KATIL"   linkine tıkladıklarında açılan webex sayfasından "ŞİMDİ KATIL" linkine tıklayarak ETP online söyleşimize katılımlarını rica ederiz.

Tarafınıza gelen katılımcı E-posta ‘sında sol üst köşedeki “KABUL ET” ‘e tıklarsanız, tarafına gelen online söyleşi davetimiz Outlook takvimine entegre olacak ve tarafınıza gönderdiğimiz e-posta gelen kutusunda görünmeyecek ve ETP online söyleşimize katılımınızı  Outlook takvimi üzerinden gerçekleştireceksiniz. 


Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 

Bu linkten de ücretsiz kayıt ve sonrasında Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz. 

Tüm  panelistların, katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  söyleşimiz sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi  sırasında ve sonunda sorularınızı "sohbet(chat)" yazılımı üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz.

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

ETP söyleşilerimizde  görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler diliyoruz.


Alp Arslan Ok ,  Sabri Günaydın 


Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt