×

Cerebral Palsy’li Çocuklar İçin  Hedefime Ulaşmama Desteğiniz Ricasıyla 

Cerebral Palsy’li Çocuklar İçin  Hedefime Ulaşmama Desteğiniz Ricasıyla 

Zeynep Akkaya 
 

CEREBRAL PALSY İÇİN HAREKETE GEÇ

Cerebral Palsy, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellilik durumudur. Gelişimini tamamlamamış beynin; doğum öncesi, doğum sırası veya doğum sonrası dönemde hasar görmesi nedeniyle oluşur. Cerebral Palsy, kişilerin duruşunu ve hareketini doğrudan etkiler.

HAREKET ELÇİLERİMİZLE TANIŞ

STEPtember’da, Hareket Elçilerimizin de yardımıyla, adımlarını Cerebral Palsy engeli ile yaşayan çocuklarımız için at. Yapman gereken tek şey ilk adımını atmak, kalan yolculuğunda STEPtember Elçilerimiz sana eşlik edecek.

Charlie trainer shot

Charli
Charli oyuncu, yaratıcı ve her zaman iyimser karakteriyle zorluklara karşı hep motivasyonunu korudu ve şimdi de sana destek olmak için STEPtember’da. Kampanya boyunca motivasyonunu koruman için sana yol gösterecek.

Marc trainer shot
Marc
Marc müzik dinlemeyi ve açık havada vakit geçirmeyi çok seviyor. Maceracı kişiliği sayesinde STEPtember’ın Hareket Elçilerinden biri oldu. Şimdi de hedeflerine ulaşman için sana yardım edecek.

Neilob trainer shot
Neilob
Neilob yaşadığı zorluklara aldırmadan başarılı bir tenisçi olma yolunda ilerliyor. Attığın her adımı anlamlı kılmana yardım etmek için STEPtember’da.

Tej trainer shot

Tej
Tej sınırları zorlayan başarılı bir sporcu. Hedeflerine ulaşman için tüm motivasyonuyla o da senin yanında olacak.

BU İYİLİK HAREKETİ İLE KİMLERİ DESTEKLEMİŞ OLACAKSIN?

Atacağın her adım ve toplayacağın her bağış Cerebral Palsy’li çocukların yaşam boyu ihtiyaç duyduğu tedavi, rehabilitasyon ve özel eğitime ulaşmasını sağlayacak. Hemen aramıza katılarak sen de Cerebral Palsy’li çocukların hayatında fark yaratabilirsin.

 


Riskli Bebekler
Yaşadığı komplikasyonlar nedeni ile engelli olma riski taşıyan bebeklere erken müdahale hizmetlerinin sunulması

Rehabilitasyon
Cerebral Palsy’li bir çocuğun hayat boyu ihtiyaç duyduğu hizmetlerin, bütüncül bir şekilde sunularak sosyal hayata katılımının arttırılması

 

Özel Eğitim – Öğretim
Zihinsel engelin eşlik ettiği Cerebral Palsy’li çocukların eğitim – öğretim hayatına katılımları için burs imkanının sağlanması

Aile Danışmanlığı
Engelli çocuğa sahip ebeveynlerin yolculuklarına eşlik ederek aile bütünlüğünü koruma amaçlı hizmetlerin sunulması

 

Psiko-Sosyal Destek
Engelli kişi veya yakınlarının psikolojik olarak desteklenmesi


Eğitim Programları
Aile ve uzmanlara yönelik yapılan tüm eğitim faaliyetlerinin desteklenmesi (Bilgilendirme toplantıları, kongreler, kitap basımları vb)

Image of Neilob in her wheelchair

KATILMAK İÇİN 10.000 NEDEN

Günde 10.000 adım atarken bir yandan da topladığın bağışlarla Cerebral Palsy’li çocuklarımızı desteklemiş olacaksın. STEPtember Hareket Elçileri sayesinde bağış toplama ve adım atma konusundaki hedeflerine motivasyonunu yüksek tutarak ilerleyebilirsin.

Üç senedir desteklediğimiz minikler için yine Eylül ve yine yürüyoruz. Sizde bizi bağışlarınız ile desteklerseniz çok sevinirim. 

Cerebral Palsy ile yaşayan çocuklar adına bağış toplamak için Eylül ayında #STEPtemberdayım.

Gönülden ne koparsa...çorbada tuz en değerlidir diyor, desteğinize teşekkür ediyorum. 

Sen de destek ol:  Lütfen tıklayınız. 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt