×

Aydınlatma Sektöründe CE işaretleme ve Teknik Dosya Hazırlama Kılavuzu ETP Webinar Gerçekleştirildi!Aydınlatma Sektöründe CE işaretleme ve Teknik Dosya Hazırlama Kılavuzu

ETP Webinar
Gerçekleştirildi! 

 
CE İşareti’nin aydınlatma sektöründe uygulanmasında, yasal yükümlülüklerin, ilgili direktif ve standartların, CE uygunluk deneylerinin ve ürün işaretlemelerinin sektör paydaşlarına aktarılması, ortaya çıkabilecek olumsuzlukların en başından önlem alınarak giderilmesi amacıyla Elektrik Tesisat Portalı (ETP) CE İşareti Çalışma Grubu  yazılı kaynaklardan ve tecrübelerinden yola çıkarak bu kılavuzu hazırlamıştır.

"Aydınlatma Sektöründe CE işaretleme ve Teknik Dosya Hazırlama Kılavuzu " için lütfen tıklatınız.


"Aydınlatma Sektöründe CE işaretleme ve Teknik Dosya Hazırlama Kılavuzu ETP Webinar" ' ımız “02.03.2021 Salı  Saat 11:00-12:30”  arasında  ATMK –Aydınlatma Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Zeynep Akkaya, AGİD- Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Başkan Vekili Sn. Kevork Benlioğlu,  ETP CE İşareti Çalışma Grubu  Lideri  Sn. Burak Çıkırık tarafından Sn. Sabri Günaydın moderatörlüğünde   gerçekleştirilmiş ve webinarın sonunda konuşmacılarımız katılımcıların sorularını cevaplamışlardır. 
İlk konuşma ATMK  adına Aydınlatma Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Zeynep Akkaya  tarafından gerçekleştirilmiştir. Sn. Zeynep Akkaya konuşmasında Aydınlatma Standartlarının önemine değinerek CEN, CENELEC, ETSI , CEI  çalışmalarını anlatarak ve  ATMK kuruluşumuzun CIE çalışmalarına Aydınlatma Türk Milli Komitesi olarak  katıldıklarını  belirtmiştir.  

İkinci konuşma AGİD  adına Aydınlatma Gereçleri İmalatçıları Derneği Başkan Vekili Sn. Kevork Benlioğlu  tarafından gerçekleştirilmiştir. Sn. Kevork Benlioğlu CE İşaretlemesini, ülkemizdeki aydınlatma sektörümüzü ve ihracatımızın önemini anlatan  bir sunum yapmıştır.


 
Daha sonra ETP CE işareti Çalışma Grubu Lideri Sn. Burak Çıkırık   “Aydınlatma Sektöründe CE işaretleme ve Teknik Dosya Hazırlama Kılavuzu” ile ilgili sunumunu gerçekleştirmiştir.    
 
 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt