×

ATMK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sermin Onaygil CIE 2023-2027 Dönemi Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi


 
Prof. Dr. Sermin Onaygil CIE 2023-2027 dönemi Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Ülkemiz ve  aydınlatma sektörümüz için çok değerli bir üyelik, başarılar diliyoruz. 

 
Sabri Günaydın 

 
Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil; Aydınlatma Türk Milli Komitesi olarak üyesi olduğumuz ve ülkemizi temsil ettiğimiz CIE- Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’na üye ülkelerin, Ulusal Komite temsilcilerinin katılımı ile 17 Ocak 2023 tarihinde -online- gerçekleştirilen Genel Kurul’unda yapılan oylama sonucu Uluslararası Aydınlatma Komisyonu (CIE) 2023-2027 dönemi Yönetim Kurulu (Governing Board) üyeliğine seçilmiştir.

Bu görevin ülkemiz, sektörümüz ve Komitemiz için hayırlı olmasını diliyor, Başkanımız Prof. Dr. Sermin Onaygil’i tebrik ediyoruz.
 CIE Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nun yeni bir uygulaması olarak, Ulusal Komite üyelerine CIE yayınlarından bazılarına ücretsiz erişim olanağı sağlanmıştır. Bu uygulama kapsamında, sadece kurumsal ve kişisel üyelerimizin kullanım hakkıyla sınırlı olarak, CIE 234:2019 A Guide to Urban Lighting Masterplanning başlıklı Teknik Rapora ulaşmak istemeniz durumunda  " atmktr@gmail.com "  adresine e-posta gönderebilirsiniz.

 
ATMK’nın üyesi olduğu CIE Uluslararası Aydınlatma Komisyonu; Komitemiz ev sahipliğinde 4-5 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul’da, “CIE 234:2019 CIE Tutorial on Urban Lighting Masterplanning - Kentsel Aydınlatma Masterplanlaması için Bir Kılavuz” başlıklı yayınının daha iyi anlaşılması ve yaygın kullanılabilmesi amacı ile temel bilgiler, uygulama örnekleri ve gelecek çalışmaları içeren iki günlük uluslararası bir eğitim gerçekleştirecektir.

Eğitime ilişkin, içerik ve detaylara CIE web sitesi (https://cie.co.at/news/cie-tutorial-urban-lighting-masterplanning) üzerinden erişebilirsiniz.

Eğitime ilgi duyup katılmak istiyorsanız ön-kayıt formunu mutlaka doldurmanız gerekmektedir.

CIE (Uluslararası Aydınlatma Komisyonu) Yayınları
CIE - Uluslararası Aydınlatma Komisyonu dokümanlarının satışında ATMK üyelerine uygulanan indirim oranı 2020 yılında %66,7’ye yükseltildi.

Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK), 1996 yılından beri üyesi olduğu Uluslararası Aydınlatma Komisyonu’nda (CIE) uygulama ve üretime yönelik aydınlatma standartları için altyapı oluşturma amaçlı gerçekleştirilen bilimsel çalışmalarda aktif olarak görev almakta ve CIE yayınlarını güncel olarak takip etmektedir.

CIE - Uluslararası Aydınlatma Komisyonu yayınlarına üyelerimizin daha kolay ulaşabilmeleri ve bilimsel çalışmalarında, Ar-Ge ve proje faaliyetlerinde kullanabilmeleri amacıyla daha önce dijital ortamda CIE yayın satışında uygulanmakta olan %40 indirim oranı, CIE stratejilerinde gerçekleşen yeni uygulamalar doğrultusunda güncellendi. 10 Ağustos 2020 gün ve 253/2020-09 sayılı ATMK Yönetim Kurulu Toplantısı’nda “ATMK üyelerinin, Komitemizden temin edecekleri indirim kodu ile dijital olarak CIE web sayfasından yayınları %66,7 oranında indirimli olarak alabilecekleri” kararı alındı.

https://www.techstreet.com/cie/?

 

 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt