×

2021 Yılında Yayınlanan Eko Tasarım ve Enerji Etiketleme Tebliğleri Kapsamında “ Işığın Titreşimi ve İnsan Sağlığı” ETP Webinar2021 Yılında Yayınlanan Eko Tasarım ve Enerji Etiketleme Tebliğleri Kapsamında 
“ Işığın Titreşimi ve İnsan Sağlığı” 
ETP Webinar 


2019/2020/AB Işık kaynağı ve ayrı kontrol donanımlarının çevreye duyarlı tasarım gereklilikleri(Eko Tasarım) ve 2019/2015/AB  Işık kaynaklarının enerji etiketleme düzenlemeleri/ gereklilikleri ile ilgili, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca 2021 yılı içinde  aşağıdaki tebliğler yayınlanmıştır. 

a)    Işık Kaynaklarının ve Ayrı Kontrol Donanımlarının Çevreye Duyarlı Tasarım Gerekliliklerine Dair Tebliğ  (2019/2020/AB) (SGM:2021/11)
 
b)    Işık Kaynaklarının Enerji Etiketlemesine Dair Tebliğ (2019/2015/AB) (SGM:2021/12)

Yukarıdaki tebliğlerin kapsamında bulunan  “Işığın Titreşimi ve İnsan Sağlığı”  konulu webinarımıza katılımlarınızı bekliyoruz. 

“Işığın Titreşimi ve İnsan Sağlığı”  konulu ETP Webinar " ' ımız 25 Kasım 2021 Saat 12:30-13:15 arasında   Sn. Zeynep Akkaya moderatörlüğünde,  Sn.Murat Çap tarafından gerçekleştirilecektir. 

Webinar açılış konuşması Sn. Zeynep Akkaya tarafından yapılacak, konu ile ilgili tebliğlerden bahsedilecektir. Webinar devamında Sn. Murat Çap ““ Işığın Titreşimi ve İnsan Sağlığı” ‘nı anlatacaktır. Webınarımız katılımcıların soruları ve cevaplar ile son bulacaktır. 

Zeynep Akkaya

1970 yılında Ankara da doğdu, sonrasında babasının görevi sebebiyle Türkiye pek çok farklı il ve ilçede ilk, orta ve lise eğitimimi tamamladı. 1992'de İTÜ Elektrik ve Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.. Üniversite mezuniyetinin ardından önce İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsü programını tamamladı sonra da ağabeyimin teşviki ile kısa bir süre yurtdışında bulundu.1994 yılından beri de Aydınlatma Sektöründe farklı görev ve sorumluluklarla profesyonel yolculuğuma devam  etmektedir. Evli ve 1 erkek çocuk annesidir. ATMK Yönetim Kurulu Üyesi, AGID Genel Sekreteri, ETP Aydınlatma Çalışma Grubu Üyesi, ETP İnsan Odaklı Aydınlatma Çalışma Grubu Üyesi, ETP  CE Teknik KIlavuzu Çalışma Grubu Üyesi, ETP  Aydınlatma Eko Tasarım- Enerji Etiketleme Çalışma  Grubu Üyesi, ETP AEEE, Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu Lideri’dir. 

Murat Çap


Avrupa’da  atmosferik aydınlatma, ses, görüntü sistemleri tasarımcısı ve enerji tasarrufu danışmanlığı  yapmaktadır. Profesyonel Aydınlatma Tasarımcıları Birliği (IALD), Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) , ETP, AEEE Çevre ve Sağlık çalışma grubu üyesidir.


ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak "kamera bağlanmaksızın" gerçekleştirebilirsiniz. 

Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.

Webinarımıza katılımınız için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Yukarıdaki   linki tıkladıktan sonra karşınıza gelen  aşağıdaki görüntüde göreceğiniz sayfada sol taraftaki konuşmacılarınızın resimlerinin  altındaki "Etkinlik Durumu" sağ tarafındaki  "Kaydol"  linkine tıklamanızı rica ederiz. 
Tarafınıza gelen katılımcı E-posta ‘sında sol üst köşedeki “KABUL ET” ‘e tıklarsanız, tarafına gelen online webinar davetimiz Outlook takvimine entegre olacak ve tarafınıza gönderdiğimiz e-posta gelen kutusunda görünmeyecek ve ETP online söyleşimize katılımınızı  Outlook takvimi üzerinden gerçekleştireceksiniz. 
 
•    Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 

Bu linkten de ücretsiz kayıt ve sonrasında Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz. 

Tüm katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  webinarımız  sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi sırasında ve sonunda sorularınızı  webex  yazılım ara yüzünde sağ alt taraftaki   “S-Y (Soru –Yanıt) “  üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz. 

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

ETP Webinarlarımızda   görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler diliyoruz.

 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt