×

YTU Geleceğin Mühendisleri ile Birlikte Sohbet Ettik !


YTU Geleceğin Mühendisleri ile Birlikte Sohbet Ettik ! 

Sabri Günaydın 
 
Elektrik Tesisat Portalı  elektrik sektörümüzün  gelişen teknolojiler ve güncel standartlar doğrultusunda ilerleyerekgelişmesi için sizleri bilgilendirmeye devam ediyor. "İTÜ ve KOÜ Geleceğin Mühendisleri" , " ile başladığımız sohbetlerimize, "YTU Geleceğin Mühendisleri"  ile devam ettik. 


28 Ocak Perşembe  günü saat 20:00'da   " IEEE YTÜ TEGEK "  ile beraberce düzenlenen online etkinlikte "Geleceğin Mühendisleri "  ile " Kariyer Planlama"  etkinliği aşağıdaki   konularda   ETP tanıtım  grubu üyelerimizce  gerçekleştirildi ve katılımcıların sorularına cevaplarlarla  son buldu. 
Online etkinliğimizde "ETP Tanıtım Grubu"muz geleceğin mühendislerine mezun olduklarında  elektrik, elektrik-elektronik  sektörümüzde çalışabilecekleri   iş alanlarını geleceğin mühendislerine anlattılar ve etkinlik sonunda  tüm sorularını cevapladılar.Ertuğrul IŞIKLI (IEEE YTÜ Teknik Gezi ve Eğitim Komitesi Başkanı, Elektronik Haberleşme Mühendisliği Öğrencisi)

IEEE YTÜ öğrenci kulübü olarak “ETP ile Kariyer Planlama” başlığında  11 konuğumuzdan farklı sektörlerdeki çalışma alanlarını, sektörlerin geleceğini ve kariyer tavsiyelerini dinlediğimiz oldukça verimli bir etkinlik geçirdik. Değerli ETP üyelerini biz gençlere yol göstermek adına zaman ayırdıkları ve tecrübelerini aktardıkları için teşekkür ederim. Ayrıca sorularımıza gerçekten samimi ve içten bir şekilde cevap vermeleri de işlerini ne kadar severek yaptıklarını gösterdi ve bizlere ilham oldu. 


Musab Sancaktar (Elektronik Haberleşme Mühendisliği Öğrencisi)

IEEE kulübümüzün düzenlediği etkinliğe konuk olan Elektrik Tesisat Portalının değerli mühendisleri ile, ben ve benim gibi sektörü tanımaya hevesli olan gençlerin gelecekte ne ile karşılacaklarını, buna nasıl hazır olmaları gerektiğini, günümüz teknolojilerini ve olası gerçekleşecek yeni meslek dallarını açıkladıkları çok yararlı bir konuşma gerçekleştirdik. Kaygıların ve rekabetin üst raflara çıktığı bu sektörde bizlerin mühendislik dallarını tanıyarak odağımızı doğru belirlememizi hedefleyen konuşmanın sonunda merak uyandıran sorularda özverili bir şekilde cevaplandı. Neyi sevdiğimizi bulmak için neyi sevmediğimizi bilmemiz gerekir felsefesiyle dokuz mühendislik dalını bizlere sunarak onları sevip sevmeyeceğimiz hakkında fikir sahibi olmamızı amaçlayan teorik derslerin ardından; hayal kurma, inanma ve istemeyle ilgili özel konuşmalarda yapıldı. Benim fikirlerimin olumlu yönde gelişmesini sağlayan siz değerli mühendislere ve klübümüze teşekkür ediyorum
 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt