×

TS EN 50600 Serisi Veri Merkezi Tesisleri ve Altyapıları Standartları Ücretsiz Eğitimi


TS EN 50600 Serisi Veri Merkezi Tesisleri ve Altyapıları Standartları
 Ücretsiz Eğitimi 

 


 
ETP Veri Merkezi Çalışma grubumuz üyesi ve yazarlarımızdan  değerli dostumuz Celal Ünalp, Ülkemizdeki veri merkezlerinin (mevcut veya yapılması planlanan) Avrupa normlarına (EN50600-x) uyumunun sağlamasına katkı verecek  çevrimiçi  ücretsiz eğitimleri gerçekleştirmektedir.


Bu ücretsiz eğitimi tamamladığınızda veri merkezi alan uzmanlığı konularında güncel bilgi sahibi olabilir ve e-Devlet kapısı onaylı katılım belgesi alabilirsiniz.

Bu eğitimin amacı veri merkezlerinin, pazarın hızla değişen gereksinimlerine kolayca uyum sağlamak için uyması gereken, modüler, ölçeklenebilir ve esnek tesisler ve altyapı tasarım, imalat ve işletme standartlarını anlatmaktır.

EN 50600, kuruluşların kritik uygulamalarını ve verilerini barındırmak için kullandıkları veri merkezleri için Avrupa standartları serisidir ve bilgi teknolojisi altyapılarının güvenilirliğini ve performansını artırmayı amaçlar. Bu eğitim veri merkezlerinin tasarımı, yapısı ve işletilmesiyle ilgili enerji verimliliği, güvenlik, soğutma ve güç tedariki gibi önemli konuları ele alır ve en iyi uygulamaları ve gereksinimleri içermektedir.
 


Eğitim sonunda katılımcılar;

-Tanımlanan ihtiyaç ve hedeflere ulaşılmasını izlemek için etkin yönetim ve operasyonel bilgilere sahip olur,

-Veri merkezlerindeki tesislerin ve altyapıların tasarımı, planlaması, satın alınması, entegrasyonu, kurulumu, işletimi ve bakımına dahil olan çeşitli tarafları desteklemek için gereksinimleri ve önerileri bilir.


BTK Akademi üzerindeki çevrimiçi ücretsiz TSE EN 50600 standartları eğitimlerine  katılım için lütfen tıklayınız. 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt