×

Tasarım, Üretim, Satın Alma ve Uygulamada Aydınlatma Armatürleri Kontrolü -ETP Online Webinar 2023-2 Bölüm-1


Tasarım, Üretim, Satın Alma ve Uygulamada Aydınlatma Armatürleri Kontrolü
ETP Online Webinar

2023-2 
Bölüm-1


“Aydınlatma Armatürlerinin Tasarım, Üretim, Satın Alma, Uygulama   ve  Kabul aşamalarında Kontrolü”  ile ilgili  webinarımız  2023 Nisan ayında ETP   Aydınlatma Armatürleri Kabul Kontrol Formları Çalışma Grubu Lideri Sn. Burak Çıkırık ,  çalışma grubu üyelerimiz ( Alfabetik) Sn. Ali Doğan, Sn. Fedai Varol, Sn. Ömer Duman, Sn. Sedat Sertan Erden, Sn. Sabri Günaydın tarafından Sn. Sabri Günaydın moderatörlüğünde  gerçekleştirilmiş ve seminer yoğun ilgi görmüş , ancak zaman problemi tüm soruları cevaplama imkanı bulamamıştık.

ETP Aydınlatma Armatürleri Kabul Kontrol Formları Çalışma Grubumuz geçtiğimiz  günlerde  gerçekleştirdiği  toplantıda bu webinarımızı 3  ayrı webinar olarak ( 3 hafta boyunca her hafta  aynı gün ve saatte)   sizlere sunmaya ve    30 dakika  sunum, 30 dakika  katılımcılara çok daha fazla  soru sorabilmeleri  için sizlerin tüm sorularına cevap vereceğimiz    bir webinar dizisi düzenlemeye karar vermiştir. 

İlk webinarımızın  programı  ve konuşmacılar aşağıdadır.

 
10:50-11:00  Katılımcıların Webinara Katılımı 
11:00-11:05  Hoşgeldiniz
11:05-11:35  Webinar Sunumlar
11:35-12:05  Katılımcıların Soruları-Cevaplar 

-    Aydınlatma Armatürleri Standartlar ( Sabri Günaydın) 
-    LED Modüller (Sedat Sertan Erden) 
-    LED Sürücüler (Burak Çıkırık) 


Aydınlatma armatürleri üreticisi, aydınlatma  armatürleri tasarımcıları,  yapılardaki aydınlatma tesisatı/sistemleri  projecileri (tasarımcıları), müteahhitler (yükleniciler) ve işveren tarafında malzeme seçimi , onayı ve  armatürlerin kabulünü gerçekleştiren tüm arkadaşlarımıza  detaylı bilgilerin bilgilerin aktarılacağı ve arzu ettikleri tüm soruları sorabilecekleri  webinarımıza bekliyoruz.

16.Kasım .2023 Perşembe    Saat 11:00-12:05”  arasında ETP   Aydınlatma Armatürleri Kabul Kontrol Formları Çalışma Grubu Lideri Sn. Burak Çıkırık,  çalışma grubu üyelerimiz ( Alfabetik)  Sn. Sedat Sertan Erden, Sn. Sabri Günaydın tarafından Sn. Sabri Günaydın moderatörlüğünde  gerçekleştirilecektir. 


Burak Çıkırık 


1980 Balıkesir doğumlu, evli ve 1 çocuk babasıdır. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri İşletme ön lisans programı ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu, 2007-2011 arasında Miksan Motor A.Ş.’de Ar-Ge Mühendisliği, 2012-2013 arasında Siteco Aydınlatma’da Ar-Ge Mühendisliği ve 2013-2016 arasında OSRAM’da Kalite Müdürlüğü görevlerinde bulundu, 2016 yılından itibaren ise yine OSRAM’da İş Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Uzmanlık alanları: LED Sürücüler, aydınlatma otomasyonu, aydınlatma armatür tasarımı ve santrifüj pompa tasarımıdır.ETP CE İşaretleme Çalışma Grubu Lideri, ETP Aydınlatma Eko Tasarım ve Enerji Etiketleme Çalışma Grubu Lideri, ETP Aydınlatma Otomasyon Çalışma Grubu Lideri,  ETP  Aydınlatma Armatürleri Kabul Kontrol Formları Çalışma Grubu Lideri, ETP Aydınlatma Çalışma Grubu Eş Başkanı 'dır. 

Sabri Günaydın 


1957 Edirne doğumludur.1979 Yılında Ankara D.M.M.A. (Gazi Üniversitesi), Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünden mezun olmuştur. ETP Portalı Kurucusudur. ETP CE İşaretleme Çalışma Grubu üyesi, ETP Aydınlatma Eko Tasarım ve Enerji Etiketleme Çalışma Grubu Üyesi,  ETP Aydınlatma Otomasyon Çalışma Grubu üyesi,  ETP  Aydınlatma Armatürleri Kabul Kontrol Formları Çalışma Grubu üyesi, ETP Aydınlatma Çalışma Grubu üyesidir.  “Aydınlatma” meslek yaşamımın ilk günlerinden bu yana ilgi alanlarının başında gelmekte  ve aydınlatma konusunda  arkadaşları ile birlikte  uzun yıllardır çeşitli çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Sedat Sertan Erden 


1980 İstanbul doğumludur. 2002 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu ve aynı üniversitenin Elektrik Mühendisliği (Elektrik Tesisleri) Bölümünde Yüksek Lisans yaptı. Yüksek Lisans eğitimi sırasında Elektrik Mühendisleri Odasında Test & Ölçüm ve Bilirkişilik yaptı. 2006 yılında, Lamp83 Aydınlatma firmasında Laboratuvar Müdürü olarak aydınlatma sektörüne giriş yaptı. 2007 yılında katıldığı EAE Aydınlatma’da Laboratuvar Müdürü olarak Laboratuvarın kurulması ve standartlara göre test kabiliyetlerinin eklenmesi / yürütülmesi ile DEKRA ve TÜRKAK’tan akredite edilmesini sağladı. Ayrıca firmanın LED ışık kaynağı ile faaliyetlerine başlayabilmesi adına altyapı çalışmalarını yürüttü. 2016 yılından 2022 yılına kadar sırası ile Ar-ge & Laboratuvar Müdürlüğü ve Teknik Araştırma Müdürlüğü yaptı. Çalışmalarına kurucusu olduğu ve LED tabanlı aydınlatma teknolojileri hakkında teknik danışmanlık hizmeti veren TMC Ar-Ge Teknoloji çatısı altında devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır. ETP CE İşaretleme Çalışma Grubu üyesi, ETP Aydınlatma Eko Tasarım ve Enerji Etiketleme Çalışma Grubu üyesi, ETP Aydınlatma Otomasyon Çalışma Grubu üyesi, ETP Aydınlatma Armatürleri Kabul Kontrol Formları Çalışma Grubu üyesi, ETP Aydınlatma Çalışma Grubu üyesidir


ETP  webinarımıza  katılımı  aşağıdaki “Katılımcı”  linkini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.
 
Toplantıya “Katılımcı”  olarak  katılmak için lütfen tıklayınız.


Aşağıdaki  Etkinlik Numarası ve Etkinlik Parolası ile de online bağlanabilirsiniz.

Web semineri numarası: 2403 984 8532
Web semineri parolası: kKwC3vbSu66

•    Ücretsiz Webex yazılımı  linki  için lütfen tıklayınız. 

Tüm   katılımcıların  online söyleşi   başlamadan   üst soldaki menüde soldan beşinci ses menüsüne tıklamanızı ve açılan pencereden “Hoparlör, Mikrofon ve Kamera “ menüsüne tıklayıp  hoparlör, mikrofon ve kameralarını test etmelerini önemle rica ederiz.

ETP  söyleşimiz sizlerin giriş yaparak bağlantılarınızı, mikrofon ve kameralarınızı test etmemiz için başlangıç saatinden 15 dakika önce açılacaktır. 

Tüm  katılımcılarımızın olası internet alt yapı problemleri nedeniyle online söyleşi  başlangıcından sonuna kadar mikrofonlarını  kapatmalarını önemle rica ediyoruz.
 
Online söyleşi  sırasında ve sonunda sorularınızı  webex "sohbet(chat)"  üzerinden yazılı olarak gönderebilirsiniz.

Online söyleşimiz  bittiğinde arzu eden arkadaşlarımız sorularını  mikrofonlarını açarak  bizlerin gelen sorulara göre yönlendirmemizle sorabilirler. 

ETP söyleşilerimizde  görüşmek dileğiyle, sağlıklı günler diliyoruz.

Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt