×

Meslektaşımız Sn. Önder Köktürk FIAP fotoğraf yarışmasında Gold Madalya ödülünü aldı !Meslektaşımız Sn. Önder Köktürk
FIAP fotoğraf yarışmasında Gold Madalya ödülünü aldı !

 

Meslektaşımız Sn. Önder Köktürk uzun yıllardır fotograf sanatı ile ilgilenmektedir. Fotoğraf yolculuğunda kendisini geliştirmek için kısa bir süredir uluslararası FIAP fotoğraf yarışmalarına katılıyordu. Katıldığı  "7. NOWRUZ/NEVRUZ 2024 INTERNATIONAL SALON OF PHOTOGRAPHY" 'de   30 Nisan 2024  tarihinde  ilk FIAP Gold Madalya ödülünü aldı.
Emin Önder KÖKTÜRK, Türkiye, Venedik maskeli çift2- FIAP Altın Madalya

Kaynak:


Kendisini içtenlikle tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyoruz. 

Sabri Günaydın
Meslektaşımız Sn. Önder Köktürk, 1965 doğumlu, benzersiz bakış açılarına sahip Türkiye merkezli bir fotoğrafçı / gezgindir. Dünyanın birçok ülkesini ve şehrini ziyaret etti. Fen ve Mühendislik eğitimi almasına rağmen fotoğrafçılığa ilgisi 1980'li yıllarda başladı. Analog fotoğrafçılığın karanlık odası hakkında temel bilgilere sahip olarak 1997 yılında dijital fotoğrafçılığa geçti.

Farklı ustalardan teknik eğitim aldı. Yerli ve yabancı çeşitli çalıştaylara katıldı. Bilgi ve tecrübesini geliştirdi. Gelişimin ve ilerlemenin sonsuza kadar süreceğini fark etti. Mühendislik eğitiminden sonra. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık alanında lisans derecesine sahiptir. Fotoğrafçılığın genel kural ve kalıplarını bilerek, bunlara bağlı kalmadan kendi tarzını yaratmak istedi. Birçok konudan etkilenerek "renkler, geometrik desenler, mimari yapılar, portreler, insanlar, doğa, seyahat, sabit veya hareketli - uzak veya yakın nesneler, belgeseller" konularını tercih ediyor. Son yıllarda Minimal Urban içeriğine daha çok ağırlık verdi.

2015 yılında ilk karma sergisini açtı. Bunu diğerleri izledi. 2017 yılında web ve sosyal medya sayfalarının yayınlarını yenileyerek içeriklerini güncellemiştir. 2018 yılı itibariyle bazı sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye başladı. Halen fotoğrafla ilgili yerli ve yabancı dernek ve topluluklara üyedir. Fotoğraf dünyasındaki yolculuğuna ilk günkü heyecan ve tutkuyla devam ediyor.
 


Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt