×

IEC, Baz İstasyonları için 5G EMF Maruz Kalma Değerlendirme Yöntemleri için Yeni Standardı Onayladı !IEC, Baz İstasyonları için 5G EMF Maruz Kalma Değerlendirme Yöntemleri için
Yeni Standardı Onayladı ! 


Mike Wood
IEC TC 106 Başkanı
Küresel olarak hızlanan 5G ağlarının konuşlandırılması ve yeni hüzme oluşturma teknolojisi aracılığıyla gelişmiş 5G bağlantısının benimsenmesiyle IEC, elektromanyetik alan maruziyetinin değerlendirilmesi için teknik standart IEC 62232'nin 2022 sürümünü onayladı.
 

 
Birlikte çalışan akademi, endüstri, hükümetler ve test laboratuvarlarının işbirlikçi gücünden yararlanan TC 106'nın en yeni IEC standardı, 5G'deki en son iyileştirmeler de dahil olmak üzere tüm baz istasyonları etrafındaki EMF seviyelerinin değerlendirilmesi için uluslararası en iyi uygulamayı sağlar.  

IEC 62232 standardının 2022 baskısı, en yüksek puan olan %100 olumlu oyla kabul edilmiştir. Ana güncellemeler şunları içerir:

•    Milimetre dalga baz istasyonlarını desteklemek için 100 MHz'den 300 GHz'e yükseltilmiş frekans aralığı
•    Hüzmeleme kullanarak antenlerin değerlendirilmesi 
•    Operasyon sırasında baz istasyonlarının gerçek iletim seviyelerini kullanan değerlendirme yöntemleri 
•    Canlı 5G ağlarından iletim seviyelerinin izlenmesini ve kontrolünü gösteren vaka çalışmaları.

Yeni standart, özellikle 5G baz istasyonlarının en doğru değerlendirmesini elde etmek için test yöntemlerine odaklanıyor. Genellikle çalışma sırasında ulaşılmayan 'nominal maksimum' yerine, gerçek saha çalışmasından 'gerçek maksimum' iletim seviyelerinin kullanılmasını önerir. 

TC 106, şimdi TR 62669 teknik raporunu ilgili uygulama vaka çalışmaları ile güncellemeyi hedefliyor. 

Küresel kablosuz bağlantıda devrim yaratan 5G ile TC 106, en güncel standartları ve teknik raporları geliştirmede her zaman ön planda olmuştur. En son standardın geliştirilmesi, aktif ulusal komite üyelerinin sayısını neredeyse ikiye katladı ve buna katkıda bulunanların küresel ilgiyi çektiğini gösteren geri bildirimleri oldu.

Yeni uluslararası standardın oybirliğiyle onaylanması, bu zamanlarda toplantıyı düzenleyenler ve çalışma komitesi üyeleri için önemli ölçüde artan iş yükü gördü. 

TC 106 Üyesi Christophe Grangeat, bu önemli kilometre taşının tamamlanmasını ve bunun 5G değerlendirmelerine getirdiği faydaları değerlendirerek, "En yüksek %100 puanla IEC 62232'nin 2022 sürümünün benimsenmesi, EMF baz istasyonunun iyileştirilmesinde önemli bir kilometre taşını temsil ediyor. çalışma sırasında ekipmanın gerçek maksimum iletim seviyesinden yararlanan maruz kalma değerlendirme yöntemleri.

TC 106 üyesi Des Ward, "Bu yeni baskı, tüm kıtalarda 15'ten fazla ulustan akademi, endüstri, hükümetler ve test laboratuvarları dahil olmak üzere bir dizi uzmanın ortak çabalarının ve katkılarının ürünüdür" diye ekledi.

Çıkış yapan ekip liderleri Des ve Christophe'u ve bu yeni standarda katkıda bulunan tüm TC 106 üyelerini tebrik etmek istiyorum. TC 106'daki tüm üyelerin birbirini kolladığı ve desteklediği işbirlikçi kültür, kalite standardına ulaşmada gerçekten fark yarattı.

Kaynak: IEC 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt