×

Hedefli Çalışmak..!Hedefli Çalışmak..!


Levent Taşkın
 

Hayatımız boyunca hep bir şeyleri hedeflemek, hedeflerimiz için planlar yapmak ve o planları yönetmekle kendimizi sınamışızdır.

Bazen küçük mutluluklar için küçük hedefler, bazen de hırsımızın bizi yönlendirdiği büyük hedefler için çaba gösteririz.

Hedefler koymak hem insan olarak doğamızın bir gereğidir, hem de bizi dinamik tutar, gelişmeye ve öğrenmeye teşvik eder.

 
Hedeflerimizin kısa vadeli, orta ve uzun vadeli olarak içerisinde bulunduğumuz duruma ve ortama göre tanımlandığı da olur.

Hedefinizi net ve ölçülebilir tanımlamadan ve hedef için bir süre öngörmeden çalışmak, dalgalı denizde kendinizi rüzgâr ve dalgaya göre bırakmakla eşdeğerdir. Kontrol sizde değildir, başkaları sizi kendi hedefleri veya doğruları için yönlendirir. Çok çalışırsınız ama, elde ettiklerinizden memnun olmazsınız.

Hedefli çalışmak kendinizi tanımak, zayıf ve güçlü yönlerinizi bilmek, rekabette sınır tanımamak, güncel kalmak ve kişisel motivasyonunuz için ana unsurdur. Ayrıca hem enerjinizi hem çevrenizi hem de çalıştığınız yerlerdeki imkanları ve kaynakları hedefleriniz doğrultusunda doğru zamanda kullanmayı sağlar. Bu da birçok konuda size maliyet avantajı ve zaman kazandırır. Sizi daha rekabetçi yapar, daha ön planda tutar. 

 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt