×

Genel Seslendirme, Sesli Alarm, Sesli Tahliye Genel Teknik Şartnamesi ETP Webinar Gerçekleştirildi.
Genel Seslendirme, Sesli Alarm, Sesli Tahliye  Genel Teknik Şartnamesi
ETP Webinar
Gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulumuz ile  çok uzun zamandır   devam eden çalışmalarımız, toplantılarımız  ve   sektörel olarak  yapılan toplantılar, alınan görüşler  sonrasında; güncel standartlar ve  teknolojik gelişmeler doğrultusunda düzenlenmiş  " Genel Seslendirme ve Sesli Alarm-Sesli Tahliye Sistemi Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi " 23 Aralık 2020 tarihinde resmi gazetede (R.G. No: 31343)  yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 


Aşağıda linki bulunan bu şartname yapı sektörümüzde  ilgili güncel standartlar   doğrultusunda düzenlenmiş , can güvenliği ve  yangın güvenliği  açısından   çok önemli bir şartnamedir.

Şartname için lütfen tıklayınız. 

Şartname ile ilgili ETP webinarımız 23.06.2021 Çarşamba saat 11:00-12:30 arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız Yüksek Fen Kurulundan Sn. Murat Uzunbel, ETP  Sesli Alarm, Sesli Tahliye  Çalışma Grubumu  üyelerimiz   alfabetik olarak Sn. Atilla Karadağ, Sn. Doğan Alkan, Sn. Umut Bağcılar, Sn. Yasin Özel   tarafından Sn. Sabri Günaydın moderatörlüğünde  gerçekleştirileştirilmiştir. 

Sn. Sabri Günaydın  açılış konuşmasında  yapı sektörümüzde  ilgili güncel standartlar   doğrultusunda düzenlenmiş , can  güvenliği, yangın güvenliği  açısından   çok önemli  bu şartname ile ilgili   "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız   Yüksek Fen Kurulu Başkanı Sn. Ertan Yetim’e , bu çalışmada  Bakanlığımızda önder olan   Sn. Murat Uzunbel’e ,  Bakanlığımızda bu çalışmaya emeği  geçenlere , “ETP ETP  Sesli Alarm, Sesli Tahliye  Çalışma Grubumu  üyelerimize "  Ülkemiz ve sektörümüz için standartlar doğrultusundaki değerli yaklaşımları  ve görüşleri için  içtenlikle teşekkür etmiştir. 
İlk konuşma Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız Yüksek Fen Kurulu 'muzdan Sn. Murat Uzunbel tarafından gerçekleştirilmiş olup , Sn. Murat Uzunbel  Yüksek Fen Kurulumuz Teknik Şartname çalışmalarına esas olan yönetmelik ve kararnamelerin maddelerini , şartname çalışmaların nasıl yapıldığını  ve  tüm şartname çalışmalarının güncel teknolojik gelişmeler ve ilgili güncel  standartlar doğrultusunda   olmasının önemini vurgulamıştır

ETP Genel Seslendirme ve Sesli Alarm  Çalışma Grubumuz  üyesi Sn. Doğan Alkan  şartnamenin 22.1 Kapsam -22.2 Genel Özellikler bölümlerini anlatmıştır. 

 ETP Genel Seslendirme ve Sesli Alarm  Çalışma Grubumuz  üyesi  Sn. Yasin Özel şartnamenin 22.3 Sesli Alarm Kontrol ve Gösterge Ünitesi,  22.4 Güç Amplifikatörü. 22.5 Sesli Alarm Çağrı İstasyonu (Konsolu), 22.6 Uzak Çağrı İstasyonu  bölümlerini anlatmıştır. 


 

ETP Genel Seslendirme ve Sesli Alarm  Çalışma Grubumuz  üyesi  Sn. Umut Bağcılar şartnamenin 22.7 Güç Kaynağı Unitesi 22.8 Cihaz Kabini 22.9 Hoparlörler   bölümlerini anlatmıştır. 
,


ETP Genel Seslendirme ve Sesli Alarm  Çalışma Grubumuz  üyesi  Sn. 22.10 Kablolar, 22.11 Muayene, Deney ve Kayıtlar, 22.13 Uygunluk Kriteri, 22.14 Standartlar      bölümlerini anlatmıştır. ETP Webinarımız  son bölümünde  katılımcıların  tüm soruları konuşmacılarımız tarafından cevaplanmıştır.  ETP Webinar sunumları için aşağıdaki linkleri tıklamanızı rica ederiz. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı  Yüksek Fen Kurulu  Sn. Murat Uzunbel'in sunumu için lütfen tıklayınız. 

ETP  Sn. Doğan Alkan sunumu için lütfen tıklayınız.
ETP Sn. Yasin Özel sunumu için lütfen tıklayınız.
ETP Sn. Umut Bağcılar sunumu için lütfen tıklayınız.
ETP Sn. Atilla Karadağ sunumu için lütfen tıklayınız.

ETP Webinarımızı Youtube kanalımızdan izlemek için lütfen tıklayınız. 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt