×

ETP Yapay Zeka Beyin Fırtınası Grubu İkinci Toplantısını gerçekleştirdi !

 
ETP Yapay Zeka Beyin Fırtınası Grubu  İkinci Toplantısını gerçekleştirdi !Yapay Zeka Beyin Fırtınası Çalışma Grubu 
 

ETP çalışma gruplarımızdaki arkadaşlarımızla geçtiğimiz günlerde "AI-Yapay Zeka"   ile  ilgili yaptığımız sohbetlerde , Sn. Ali Uyar'ın  dediği gibi ( Anladık ki YZ(AI) , tıpkı internet, iOS, Windows, Android gibi önünde duramayacağımız, bizi aşan bir yapı. Bu sebepten, kim yapıyor, ne yapıyor, nasıl yapıyoru bırakıp, tıp ki 45 sene önce rapidoyu atıp autocad kullanmaya başladığımız gibi, YZ’nin uygulamalarına odaklanalım derim.) Yapay Zeka uygulamalarına odaklanmaya karar verdik ve bu amaçla ETP Yapay Zeka Beyin Fırtınası grubumuzu kurarak beyin fırtınası çalışmalarımıza başladık.

Bayram öncesi gerçekleştirdiğimiz ilk beyin fırtınası toplantımızda  Kanada'da eğitimine devam eden içimizdeki en genç üyemiz Esat Deniz Ünsalan'ın Yapay Zeka ile ilgili sunumunu dinledik. Sorularımızı sorduk, karşılıklı görüş alışverişi yaptık.

ETP Yapay Zeka Beyin Fırtınası Çalışma Grubu   olarak ikinci toplantımızıda 15 Agustos tarihinde gerçekleştirdik. Yapay Zekas konusunda yüksek lisansını Fransa'da yapan ve çok uzun yıllardır  Yapay Zeka konusunda uzmanlaşmış  ETP Yapay Zeka alışma grubu üyemiz Bilgisayar Yüksek Mühendisi Hikmet Mazmanoğlu'nun sektördeki deneyimleri  doğrultusunda  hazırladığı sunumunu  dinledik ve sorularımızı sorduk. İki saat boyunca zamanın nasıl geçtiğini anlamadık.Eylül ayında Hikmet Mazmanoğlu'nun  Yapay Zeka'nın  meslek alanlarına etkileri konulu bir sunumunu izleyeceğiz. 

Bu güzel sunumu hazırlayan Hikmet Mazmanoğlu'na ve sunuma katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. 

 Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt