×

Aydınlatma Sektörü Ürün Güvenliği ve Denetimi Toplantısı AGİDAydınlatma Sektörü Ürün Güvenliği ve Denetimi Toplantısı
AGİD
AGİD önderliği, T.C Sanayi Bakanlığı Sanayi Ürünleri Ürün Güvenliği ve Denetimi Müdürlüğü’nün katkıları ve İstanbul Sanayi Odası'nın işbirliği ile 17 Nisan 2019 Çarşamba tarihinde ISO, Odakule Meclis Salonu’nda Aydınlatma Sektörü Ürün Güvenliği ve Denetimi Bilgilendirme Toplantısı 200’ü aşkın katılımcı ile gerçekleşti.

Yoğun ilgi göre toplantının açılış konuşmalarında AGİD Yönetim Kurulu Başkanı ve İSO Meclis Üyesi Fahir GÖK ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet BOZDEMİR tarafından özellikle ürün güvenliği ve kalitesiz aydınlatma ürünlerinin ekonomimize verdiği zararların rekabette yerli üreticiler üzerindeki etkiler dile getirdiler.

Toplantının ilk oturumunda Aydınlatma Alanında Piyasa Gözetimi ve Denetimi Faaliyetleri, Sanayi Ürünleri Güvenliği Mevzuatı, Enerji Verimliliği Uygulamaları, LVD ve EMC Direktifleri konusunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Dr. M. Hürol METE, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Uzmanı Melik H. HAMİDİOĞULLARI ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü Uzmanı Uğur BULUT sunum gerçekleşti.

İkinci oturumda ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yerli Üretim ve Sanayi Sicil Uygulamaları hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Uzmanı Volkan ŞİMŞEK, TSE Test Hizmetleri ve İthalat Denetimleri hakkında TSE İthalat Grup Başkanı Ayfer SAK, TSE Elektroteknik Laboratuvarı Gebze Müdürü Dr. G. Kaan ESEN, TSE Aydınlatma ve EMC Teknik Şefliği Y. Mühendis Gülşah GÖKER TATLI ve KOSGEB Destekleri hakkında KOSGEB İstanbul Haliç Müdürlüğü'nden Uzman Mete KOYUNCU toplantıda sunum gerçekleşti.Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü - Enerji Verimliliği Mevzuatları Sunumu
Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü - Piyasa Gözetimi ve Denetimi Uygulamaları Sunumu

Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü - Sanayi Sicil İşlemleri ve Yerli Malı Uygulaması Sunumu
TSE - Dış Ticarette Standardizasyon ve Ürün Güvenliği Uygulamaları Sunumu
KOSGEB - KOSGEB Destekleri Genel Bilgilendirme


 
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt