×

2024 Veri Merkezi Enerji Verimliliğine İlişkin AB Davranış Kuralları için En İyi Uygulama Kılavuzları Bölüm-32024 Veri Merkezi Enerji Verimliliğine  İlişkin
AB Davranış Kuralları için
En İyi Uygulama Kılavuzları
Bölüm-3


Yazarlar 
Acton, M., Bertoldi, P., Booth, 
Aşağıdaki JRC Teknik Raporu Avrupa Birliği  web sitesindeki orjinal İngilizce versiyonundan  alınarak  ETP Celal Ünalp, Sabri Günaydın tarafından yapay zeka çeviri yazılımları kullanarak Türkçe'ye çeviri yapılmış , kontrol edilerek düzenlenmiştir.Rapor bölümler halinde yayınlanacaktır.
 
Kaynak: https://e3p.jrc.ec.europa.eu/sites/default/files/documents/publications/jrc136986_2024_best_practice_guidelines.pdf

Bu yayın tüm hakları saklı olmak üzere telif hakkıyla korunmaktadır. 

Avrupa Birliği Yayınlar Ofisi'nin, JRC Teknik Rapor yazarlarının Türkçe çeviri ile ilgili sorumluluğu yoktur. ETP Türkçe çeviri ve düzenleme sorumluluğunu üstlenir.

Türkçe çeviride  göreceğiniz olası hataları " iletisim@etp.com.tr "  adresine e-posta göndermenizi rica ederiz. 

Bu raporun ETP Portalımızda yayını ile ilgili bize izin veren , destek ve kılavuz olan   Avrupa Birliği Yayınlar Ofisi'nden Mr. Brian Killeen 'e  teşekkür ederiz. 
4    BT Donanım ve Hizmetleri

BT donanımı veri merkezinde güç ve soğutma talebini yaratır, BT donanımıtarafından kullanılan veya BT donanımıiçin sağlanan güç ve soğutmadaki herhangi bir azalma, şebeke enerji kaynağında büyütülmüş etkilere sahip olacaktır.

Bu bölümdeki BT donanımıçalışma sıcaklığı ve nem aralıkları spesifikasyonlarının, veri tabanının bu aralıkların üst sınırında hemen çalıştırılması gerektiğini göstermediğini unutmayın. Bu konu Bölüm 5'te ele alınmaktadır. Bu bölümdeki donanım çevresel spesifikasyonlarının amacı, yeni donanımın daha geniş sıcaklık ve nem aralıklarında çalışabilmesini sağlamak ve böylece operatöre çalışma sıcaklığı ve neminde daha fazla esneklik sağlamaktır.

4.1    Yeni BT Donanımlarının Seçimi ve Dağıtımı

BT donanımısatın alınıp veri merkezine kurulduktan sonra genellikle veri merkezinde güç tüketerek ve ısı yaratarak birkaç yıl geçirir. Uygun donanım seçimi ve dağıtım yöntemleri uzun vadede önemli tasarruflar sağlayabilir.
 

Bundan sonraki bölümde " Yeni BT Hizmetlerinin Dağıtımı, Mevcut BTDonanım ve Hizmetlerinin Yönetimi, Veri Yönetimi  " anlatılacaktır.
Paylaş:
E-BÜLTEN KAYIT
Güncel makalelerimizden haberdar olmak için e-bültene kayıt olun!
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
E-Bülten Kayıt