Aydınlatma Genel

Aydınlatma Genel 2017-05-04T17:42:52+00:00

LED’e Dönüşümde Yapılan 10 Hata

Aydınlatmanızı yenilemeyi mi düşünüyorsunuz? Çoğu kişinin LED aydınlatma ile ilgili yaptığı 10 hatayı öğrenene kadar hiçbir şey yapmayın.

Dünyanın İlk Li-Fi Uygulamalı Okulu Almanya’da

Savunma, güvenlik ve diplomatik alanlarda birçok uygulama ile kendini kanıtlayan Li-Fi,teknoloji sektörü tarafından giderek ciddiye alınıyor.

Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Yayınlandı..!

" Genel Aydınlatma Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" 20 Nisan 2018 tarih 30397 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. 

LED Standartları-4

Bu  hafta 4 . Bölümde  ” LED Sürücü Standartları,LED  Aydınlatma Armatürleri Elektrik Tesisatı Tasarım ve Uygulama Standartları, CE İşareti ,  Kamu Denetimi ” yayınlanmaktadır. 

LED Standartları-3

Bu  hafta 3 . Bölümde “ Elektromanyetik Uyumluluk Direktifi , Fotobiyolojik Güvenlik ve İlgili Standartlar , ROHS Direktifi ve İlgili Standartlar , Eko -Tasarım Direktifi ve İlgili Standartlar ” yayınlanmaktadır.

IoT sayesinde artık aydınlatma kontrolleri “ayarla ve unut” değil

Aydınlatma kontrolleri artık IoT (Nesnelerin İnterneti) gelişmeleriyle “ayarla ve unut” olmaktan çıktı.

Akıllı Aydınlatma (IoT) İle Günlük Sorunların Çözümü

Aydınlatmada bir sonraki devrim kuşkusuz Nesnelerin İnterneti’ne (IoT) bağlı armatürler. Peki avantajları neler?

Işığı Müziğin Rengine Katarak Mekanın İletişim Gücünü Tasarlamak Yazı Dizisi-3

Fiziksel bir uyartı olan ışık-renk konusu, yine fiziksel bir uyartı olan ses ile etkileşim içinde olunca “mimariyi ve mekânı duymak” kavramını tanımlamaktadır.

Işığı Müziğin Rengine Katarak Mekanın İletişim Gücünü Tasarlamak Yazı Dizisi-2

Eserde iletilmek istenilen duygular, renklerin anlamları ve mekân algılamaya etkisine göre çalışılmış, tartışılmış ve filmin teması geliştirilmiştir.

Işığı Müziğin Rengine Katarak Mekanın İletişim Gücünü Tasarlamak Yazı Dizisi-1

Sanat, bilim ve teknoloji ile ilişkili kavramlar bütünü olan ışık-renk-müzik, mekân tasarımında nasıl bir birlikteliğe sahip olmalıdır?

Işığın Tedavi Amaçlı Kullanımı: Araştırma Güncellemesi Yazı Dizisi-2

LED evrimi, sürmekte olan araştırma çalışmalarına paralel olarak gelişiyor ve LED aydınlatmasının sağlık üzerindeki sonuçları konusunda çeşitli uyuşmazlıklara neden oluyor.

Işığın Tedavi Amaçlı Kullanımı: Araştırma Güncellemesi Yazı Dizisi-1

Profesyonel aydınlatma tasarımcılarının, ışığın sağlığımız ve kendimizi iyi hissetmemiz üzerinde derin etkileri olabileceğini anlamaları gerekir.

Işık ve Sağlık: Işığın Biyolojik Sistem Üzerine Etkisi

Literatürde ‘ısık terapisi’ diye belirtilen bu tedavi,İsviçre'de sağlık karnelerine bile reçete edilmekte, 2-3 hafta gibi bir süreçte, mevsimsel değisimlere ve günısığı yokluğuna bağlı ortaya çıkan depresyon belirtilerinin kaybolduğu savunulmaktadır.

DALI mi ? KNX mi ? Nedir bu DALI ? Yazı Dizisi-2

DALI, Dijital Adreslenebilir Aydınlatma Arabirimi'dir

Biyolojik Mağazalar Yazı Dizisi-1

Satış mekânları aydınlatması konusunu düşündüğümüzde ilk olarak akla gelen, sergilenen ürünleri öne çıkarmak ve eşsiz bir alışveriş deneyimi oluşturmak için ışığın nasıl yaratıcı bir şekilde kullanıldığıdır.

Elektrik Tesisat Portalı

Güncel makalelerimizden haberdar olmak için üye olun!
E-Posta Adresiniz
Güvenli